Motor ČB – Jihlava 4:1 (kon.) | Ústí n/L – Litoměřice 2:4 (kon.) | Havířov – Frýdek-M. 6:3 (kon.)
Poruba 2011 – Kladno 5:2 (kon.) | Kadaň – Vsetín 1:2 (2:3 po s.n.) | Prostějov – Benátky n/J 5:1 (kon.)
Přerov – Slavia 5:0 (kon.)
konec
ČEZ Motor České Budějovice
4:1 (0:1, 3:0, 1:0)
HC Dukla Jihlava
Pondělí 22.10.2018, 17:30 • Budvar aréna • Chance Liga • 17. kolo
Předzápasové kurzy: 1.8 4.3 3.6
Partner:
   
  Ode mě to je pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek večera a někdy zase u onlajnu na počtenou! (20:17:04)
   
  Je to tak! Motor nakonec vyhrál dnešní utkání, čímž přerušil sérii desíti výher Jihlavy v řadě ve vzájemných zápasech. České Budějovice byly dvě třetiny lepším týmem. Ve třetí třetině se čekal nápor Jihlavy, jenže ten nepřišel. Naopak jedinou branku v poslední třetině vstřelil domácí tým, když se prosadil Jiří Šimánek střelou do prázdné brány.
   
  Konec zápasu.
   
  59:30
  Martin Heřman chtěl poslat puk za branku spoluhráče, jenže tam byl jihlavský hráč. Ten ovšem o puk přišel ještě v útočné třetině.
   
  59:00
  Minuta do konce zápasu!
   
  58:50
  Jakub Babka se hnal za kotoučem do útočné třetiny, ale hostující hráč si s ním poradil. Na domácím stadioně panuje dnes skvělá atmosféra.
  58:20 Jiří ŠIMÁNEK - 4:1
   
  58:20
  České Budějovice právě vstřelily branku!
  V Budvar aréně je nejspíše rozhodnuto a Motor ukončí nelichotivou bilanci deseti porážek v řadě si Jihlavou. JIŘÍ ŠIMÁNEK získal kotouč, zasekl si ho, čímž vyšachoval svého soupeře a poslal ho do odkryté brány. Bez asistence.
   
  57:54
  Velká šance Lukáše Endála, ten získal v těžké pozici puk a zkoušel zakončit z poloviny hřiště. Poslední hráč hostí mu v brance zamezil.
   
  57:40
  Jihlava to zkouší v šesti!
   
  57:40
  Vlastimil Dostálek znovu v akci! Ten sice nebyl v průběhu zápasu vůbec vidět, ale teď měl dvě dobré šance. Tentokrát ho vychytal Petr Kváča.
   
  57:14
  Tak teď nechybělo moc a mohlo to být jen o gól! Dostálek šikovně tečoval puk, jenže ten se odrazil od horní tyčky ven z brány!
   
  56:26
  Martin Beránek byl dobře postavený před brankou soupeře. Tam také přišel kotouč, jenže ten se mladému útočníkovi zamotal mezi brusle.
   
  55:53
  Jihlavě čas neúprosně ubíhá a nemůže se dostat do tlaku! Naopak Milan Dančišin byl v dobré šanci, jenže Brož předvedl zákrok vyrážečkou!
   
  55:17
  Martin Novák získal kotouč v obranném pásmu a projel až do útočného. Zde se nakonec ani nedostal ke střele, navíc byl čistě sražen na zem.
   
  54:37
  České Budějovice zkoušely puk nahodit do útočného, avšak ten byl sražen do ochranné sítě. Vhazování na obranné modré Jihlavy.
   
  54:14
  Roman Přikryl si najížděl s kotoučem ke střele, ale hostující obrana se zachovala dobře a nepustil českobudějovickou desítku až ke střele.
   
  53:28
  Domácí mohli vést o tři branky! Heřman se svým spoluhráčem jel do přečíslení a právě Heřman dostal přihrávku, kterou stihl tečovat. Brož ovšem nechal betony na ledě.
   
  53:00
  Karel Plášil neměl moc času na vyhození puku, ale stejně se to dalo vyřešit lépe, než ho jen poslat na modrou, kde ho sebrali hostující hráči.

  Denisa Józsová

  Branky a nahrávky: 24. Plášil (R. Přikryl, Z. Doležal), 26. M. Novák (Plášil, Gilbert), 37. Dančišin (Pýcha, Babka), 59. Šimánek – 8. Anděl


  ČEZ Motor České Budějovice: Kváča (Strmeň) – Kachyňa, Fillman, Pýcha, Plášil, Vydarený, Pavlin – M. Novák, Gilbert, Endál – Beránek, Dančišin, Babka – Heřman, Šimánek, Z. Doležal – Doktor, R. Přikryl, P. Novák – Čermák.
  HC Dukla Jihlava: Brož (Lundström) – Kajínek, D. Váňa, J. Pohl, L. Doudera, Štebih, Mareš, Štindl – D. Tůma, Werbik, Dostálek – Anděl, Skořepa, Hrníčko – Harkabus, M. Hlinka, Jiránek – Vála, T. Havránek, Půža.

  Rozhodčí: Čech, Souček – Kreuzer, Polonyi

  Diváci: 6387