Vsetín – Litoměřice 2:0 (kon.)
konec
VHK ROBE Vsetín
2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
HC Stadion Litoměřice
Čtvrtek 14.02.2019, 17:30 • Zimní stadion Na Lapači • Chance Liga • 22. kolo
Předzápasové kurzy: 1.37 6.0 5.42
Partner:
   
  Velké drama na Lapači nakonec rozsekl až Mitchell Theoret svým gólem do odkryté svatyně hostů. Kališníci se však po celý zápas drželi a ukázali své kvality. Přestože dnes body nevezou, nebyli od nich vůbec daleko a musíme je pochválit za velmi sympatický výkon. S touto hrou by pro ně neměl být problém projít do play-off. Uvidíme, co nabídne zbytek základní části. Zelenožluté podržel hlavně David Gába, který zlikvidoval několik skvělých šancí a logicky byl oceněn jako nejlepší hráč zápasu. Za hosty si pro cenu přišel Martin Kadlec. Vsetín se po výhře vrací na druhé místo tabulky, Litoměřice zůstávají i nadále sedmé. (20:00:34)
   
  Konec zápasu.
  59:47 Mitchell THEORET - 2:0
   
  59:47
  Vsetín právě vstřelil branku!
  Z něj vyšli vítězně Valaši, kteří dnes nakonec budou brát všechny tři body! Rozhodl o tom MITCHELL THEORET, který ze středního pásma trefil prázdnou branku a může se začít radovat. Asistence: Radim Kucharczyk.
   
  59:29
  Korkiakoski vzal vše na sebe, po třech kličkách už mu však nezbyl prostor na střelu. Přichází důležitý souboj o puk v rohu.
   
  59:11
  Marcel neudržel po vhazování útočné pásmo, ani offside však nyní nepřináší návrat Michajlova mezi tři tyče. Hosté zkouší opravdu velké riziko.
   
  58:50
  Štohanzlova dělovka jen prosvištěla kolem pravé tyčky, po souboji v rohu poté puk zašlápnul Vítek a následuje přerušení.
   
  58:39
  Hosty zastavil offside, Michajlov musí zpět do branky.
   
  58:10
  Po necelých dvou minutách Valaši vyjeli ze svého pásma, ale skórovat nedokázali. Pechanec přihrával Jonákovi na brusle a druhý jmenovaný už nedokázal zamířit do prázdné branky.
   
  57:46
  Litoměřické útočné snažení stále pokračuje a Valaši se nemohou osvobodit.
   
  57:29
  To je skutečně obrovský tlak! Vsetín se brání, seč mu síly stačí. Kadlec u pravé tyčky zvažoval všechny možnosti, nakonec posunul puk do brankoviště, kde jej zachytil do lapačky Gába.
   
  57:00
  Litoměřice kombinují v útočném pásmu. Hrozí především finsko-ruské duo. Od modré čáry pálil Pavlas, ale Gába si našel cestu ke kotouči. Co bude dál?
   
  56:30
  Už nyní navíc Litoměřice sahají ke hře bez gólmana. To je 210 sekund před koncem dost riskantní tah.
   
  56:30
  Hosté spřádají plány na závěr utkání, vzali si oddechový čas. Podaří se jim ještě vyrovnat?
   
  55:56
  Podruhé v utkání si na soupeře u modré počíhal Peter Mikuš a poslal jej na vysokorychlostní průlet vzduchem.
   
  55:20
  Valaši hrají v plném počtu, dvě minuty přečkali bez úhony.
   
  54:56
  Svoboda s přechodem do útočného pásma neuspěl, Frolo už se pomalu chystá na návrat na led.
   
  54:35
  Vsetín se opět osvobozuje a posílá do hry čerstvé síly.
   
  54:22
  Gába zasáhl proti Voženílkovi i Ščegolkovovi, dnes má opravdu svůj den a zatím působí neprůstřelně.

  Tomáš Kopecký

  Branky a nahrávky: 1. Rác (Hryciow), 60. Theoret (Kucharczyk)


  VHK ROBE Vsetín: Gába (Šelepněv) – Hryciow, Mikuš, Teper, Slováček (A), Černý, Frolo, Rudl – Rác, Kucharczyk (A), Theoret – Rob, Pechanec, Jonák (C) – Březina, Pitule, Karafiát – Vítek, Šilhavý, Hořanský.
  HC Stadion Litoměřice: Michajlov (Tomáš Král) – Marcel, Pavlas (C), Strejček, Smetana, Dluhoš, Jebavý (A), Klejna – M. Kadlec, Korkiakoski, Ščegolkov – D. Merta, Svoboda (A), Voženílek – Jirásek, Štohanzl, J. Dvořák – Kropáček, Sklenář.

  Rozhodčí: Hejduk, Jechoutek – Kotlík, Bohuněk