Motor ČB – Havířov 5:1 (kon.)
konec
ČEZ Motor České Budějovice
5:1 (2:0, 3:0, 0:1)
AZ RESIDOMO Havířov
Úterý 09.10.2018, 17:30 • Budvar aréna • Chance Liga • 24. kolo
Předzápasové kurzy: 1.27 6.5 7.0
Partner:
   
  Statistiky utkání

  Střely na branku – 29:21
  Střely mimo – 12:17
  Zblokované střely – 9:20
  Úspěšnost vhazování – 41% – 51%
  Trestné minuty – 14:10 (20:23:44)
   
  Utkání je za námi! Motor dominoval především ve druhé třetině, v níž se z branky radoval hned třikrát. Premiérový soutěžní gól v dresu Motoru zaznamenal David Gilbert. Premiérový start si za Motor připsali Matouš Hrubec a Ondřej Vaculík.
   
  Konec zápasu.
   
  59:20
  Ke konci utkání se ještě do dobré pozice dostal Zdeněk Doležal, avšak z levého kruhu minul vzdálenější horní růžek.
   
  58:40
  Žiga Pavlin poměrně nenápadně nahodil. Bláha proti němu taktéž poměrně netradičně zasáhl.
   
  57:07
  Jaroslav Mrowiec se pokusil jako další z havířovských hráčů ohrozit domácí svatyni. Jan Strmeň je dnes v dobrém rozpoložení a i s tímto pokusem si dokázal poradit.
   
  56:28
  Domácí se pokusili rozehrát ihned po buly, nicméně kotouč končí až na zakázaném uvolnění. Tentokrát se bude vhazovat po gólmanově levé ruce.
   
  56:17
  Rok Macuh dostal přihrávku do jízdy. Tím se ocitl v dobré střelecké pozici. Ovšem Macuhův pokus končí vysoko v ochranné síti. Bude se vhazovat po pravici domácího brankáře.
   
  55:18
  Domácí poslali na Bláhovu branku dobrou střelu, do níž se ještě snažil sáhnout Martin Beránek, ovšem neúspěšně. Ondřej Bláha poté kotouč vytěsnil svou holí.
   
  54:50
  Na ledové ploše se toho již moc neděje. V držení kotouče je především Motor, který se pochopitelně již nikam nežene.
   
  53:45
  Martin Novák to nemyslel vůbec špatně. Zkusil procpat kotouč před Bláhovu svatyni. Před ní nicméně nikdo z jeho spoluhráčů nestál.
   
  53:13
  Hra se nyní může uklidnit. Bude se pokračovat až po skončení komerční přestávky.
   
  53:13
  Motor ujel do přečíslení! Pavel Pýcha ho vzal celé na sebe. Zamířil do bližšího horního růžku, ovšem jeho povedený pokus Ondřej Bláha zneškodnil.
   
  52:25
  Hluboko v pásmu napadal domácí kapitán Zdeněk Kutlák, který vybojoval kotouč a následně ho nahodil na Bláhu, kterého Kutlákův pokus ale nepřekvapil.
   
  51:26
  Slezané se pokusili ohrozit soupeřovu branku v oslabení. To se jim sice nevyvedlo, ale ušetřili nějaký čas ze soupeřovy přesilové hry. Radek Pořízek se ale musel zastavit, neboť po přejetí modré čáry byl odpískán ofsajd.
   
  51:00
  Havířov vzápětí po vstřeleném gólu dostane výhodu v podobě přesilové hry. Na trestnou lavici míří za vysokou hůl Pavel Pýcha.
  50:20 Radek POŘÍZEK - 5:1
   
  50:20
  Havířov právě vstřelil branku!
  I havířovští hokejisté se radují ze své první trefy! Tomáš Gřeš poslal kotouč směrem k RADKU POŘÍZKOVI, který u vzdálenější tyče zasunul kotouč za Strmeňova záda! Asistence: Tomáš Gřeš, Jan Maruna.
   
  49:47
  Radek Veselý nabral rychlost a dostal se ke kotouči. Svůj následný únik ale v gól nepřetavil. Proti jeho pumelici si Strmeň povyjel z branky a kotouč ukryl někde mezi rukou a tělem.

  Adam Pavlíček

  Branky a nahrávky: 17. M. Novák (Gilbert, Endál), 18. Pavlin (Doktor), 31. Pýcha (Gilbert), 33. Babka (Beránek, Plášil), 37. Gilbert (M. Novák, Endál) – 51. Pořízek (Gřeš, Maruna)


  ČEZ Motor České Budějovice: Strmeň (Kváča) – Kutlák, Fillman, Pýcha, Pavlin, Vydarený, Plášil – M. Novák, Gilbert, Endál – Beránek, Dančišin, Babka – Šimánek, R. Přikryl, Z. Doležal – Kachyňa, Hrubec, Vaculík – Doktor.
  AZ RESIDOMO Havířov: Bláha (Matoušek) – David, Bořuta, Ševěček, Mrowiec, Rutar, Matai, Macuh – Gřeš, Pořízek, Bambula – R. Veselý, Mastič, Rehuš – Maruna, Haas, L. Bednář – O. Procházka, Cihlář, Pawliczek.

  Rozhodčí: Barek, Veselý – Maštalíř, Pechánek