Slavia – Litoměřice 2:3 (1:2 po s.n.) | Přerov – Třebíč 1:2 (kon.) | Motor ČB – Ústí n/L 2:3 (kon.)
Prostějov – Havířov 3:0 (kon.) | Kadaň – Kladno 1:7 (kon.) | Jihlava – Frýdek-M. 3:4 (po pr.)
konec
ČEZ Motor České Budějovice
2:3 (0:0, 0:2, 2:1)
HC Slovan Ústí nad Labem
Sobota 29.12.2018, 17:00 • Budvar aréna • Chance Liga • 40. kolo
Předzápasové kurzy: 1.14 9.3 10.0
Partner:
   
  Statistiky utkání:

  Střely na branku – 44:23
  Střely mimo – 17:9
  Zblokované střely – 21:15
  Vhazování – 35/68:33/68 (19:52:33)
   
  Konec zápasu.
   
  59:50
  Strmeň ještě mířil na střídačku svého týmu, nicméně už to k ničemu nevedlo. Jeho spoluhráči se dostali do pásma, které však dlouho neudrželi. Mitch Fillman pak ještě zabránil protihráči, který nebyl daleko od toho, aby puk poslal do odkryté klece.
   
  59:39
  Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Miloslav Čermák – 2 min., vysoká hůl).
   
  58:59
  Lukáš Endál zkusil zamířit k bližší tyči. Tam se ale ocitl také Stezka, který jeho první střelu vyrazil. Pak si poradil také s klouzajícím kotoučem, jež se k němu klouzal také po Endálově pokusu.
   
  58:02
  S další střelou od modré čáry přispěchal Karel Plášil! Jeho pokus byl dobře umístěn, Stezka jej však vyrazil betonem. Motorácký tlak ale stále pokračuje!
   
  57:16
  Pavel Pýcha se pokusil o třetí branku! Na modré čáře napřáhl, nicméně jeho následná dělovka na brankovou konstrukci nemířila, skončila jen na zadním mantinelu.
   
  57:07
  Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Martin Weinhold – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
   
  57:07
  Ústečtí hokejisté půjdou do oslabení! Jeden z nich totiž vyhodil kotouč nedovoleně až na tribunu!
   
  56:21
  Málem bylo vyrovnáno! V brankovišti před hostující brankou nastala trma vrma. Už to vypadalo, že kotouč pomalu padá za brankovou čáru, nicméně Stezka jej dokázal na na poslední chvíli zalehnout a společně s obránci ho do branky nepropustil.
   
  55:33
  Kotouč se z poměrně nepřehledné situace dostal před branku, kde stál David Gilbert. Ten se otočil a zkusil zamířit k vzdálenější tyči. Tomu ale zabránil Stezka, který puk vyrazil mimo nebezpečí.
  54:51 Pavel PÝCHA - 2:3
   
  54:51
  České Budějovice právě vstřelily branku!
  Českobudějovičtí ale nezůstávají pozadu a opět snižují! PAVEL PÝCHA nabruslil na levý kruh, odkud zpoza obránce trefil až za brankovou čáru! Opět to máme o jednu přesnou trefu! Asistence: Jiří Šimánek.
  54:23 Daniel VRDLOVEC - 1:3
   
  54:23
  Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
  Ústečtí hokejisté jdou opět do dvoubrankového vedení! DANIEL VRDLOVEC obral soupeře o kotouč a před českobudějovickou branku si počínal naprosto suverénně. Bez asistence.
   
  53:50
  Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Jakub Březák – 2 min., podrážení).
   
  53:22
  Martin Heřman pláchl ústecké obraně. V útočném pásmu pak zkusil své štěstí z levého kruhu. Jeho pokus nebyl vůbec špatný, Stezka s ním měl co dělat. Nakonec ho ale na své hrudi udržel.
   
  53:12
  Domácím fanouškům se to nelíbí, nicméně Jakub Babka inkasuje dvouminutový trest za podrážení.
   
  52:28
  Ústečtí hokejisté nebyli daleko od třetí branky, která by z jejich pohledu hru mohla poněkud uklidnit! Václav Krliš se dostal do samostatného nájezdu, který ale v gól nepřetavil!

  Adam Pavlíček

  Branky a nahrávky: 46. Pýcha (Karabáček), 55. Pýcha (Šimánek) – 23. Jeřábek (Vrdlovec, L. Volf), 25. Jánský (Roubík), 55. Vrdlovec


  ČEZ Motor České Budějovice: Strmeň (Da. Svoboda II) – Plášil, Fillman, Pýcha, M. Jandus, Vydarený, Pavlin – M. Novák, Gilbert, Endál – Čermák, Bradley, Karabáček – Šimánek, Dančišin, Babka – Doktor, R. Přikryl, Heřman.
  HC Slovan Ústí nad Labem: Stezka (Groh) – Hes, Březák, Jeřábek, Weinhold, Mert, M. Zdvořáček, Muška – Melka, Roubík, Jánský – D. Merta, Vrdlovec, L. Volf – Krliš, T. Jandus, Chrpa – Davídek, Kropáček, Tůma.

  Rozhodčí: Doležal, Vrba – Šimán, Rubáš