Litvínov – Liberec 6:2 (kon.) | Zlín – Chomutov 3:2 (3:1 po s.n.) | Mountfield HK – Plzeň 2:4 (kon.)
Kometa Brno – Vítkovice 3:2 (kon.) | Olomouc – Mladá Boleslav 3:2 (kon.)
konec
HC VERVA Litvínov
6:2 (2:0, 3:2, 1:0)
Bílí Tygři Liberec
Pátek 30.11.2018, 17:30 • Zimní stadion Ivana Hlinky, Litvínov • Tipsport extraliga (ČR) • 23. kolo
Předzápasové kurzy: 2.5 4.25 2.45
Partner:
   
  To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek pondělního dne a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit zase na shledanou. (20:08:14)
   
  Utkání sledovalo 4 645 diváků.
   
  Střely na branku: 27 – 29
   
  Je dobojováno. Ve třetí třetině přidali domácí hráči ještě jednu přesnou trefu a stanovili tak nakonec konečný účet utkání na 6:2 a poráží tak favorita zápasu. Bílí Tygři se ještě dvěma góly ve druhé třetině málem dostali zpět do zápasu, po neproměněném trestném střílení Hudáčka v průběhu třetí třetiny zhasly další naděje.
   
  Konec zápasu.
   
  59:52
  Zachar se neprotlačil před Januse přes obranu domácích a zakončení se tak nekonalo. Je konec všem nadějím, Verva je v tomto utkání vítězem.
   
  59:40
  Fratnišek Gerhát při zakončení před libereckou brankou neudržel rovnováhu a tu svým tělem posunul. Je v pořádku, ale branka Liberce je vychýlena ze svého postavení a bude tak muset dojít k jejímu uchycení.
   
  59:24
  Ofsajd nyní zastavil hosty v jejich další akci a hra se přestěhovala do středního pásma, kde se bude vhazovat.
   
  58:52
  Doudera zachytil puk před libereckou klecí, ke střele se ale nedostal a puk tak končí v moci libereckých hokejistů, kteří ještě míří před domácí branku.
   
  58:14
  Ondřej Jurčík poslal puk Gerhátovi, ale druhý jmenovaný neprošel přes Martina Ševce, který mu vystavil stopku čistým obranným zákrokem.
   
  58:00
  Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
   
  57:07
  Zápas se pomalu, ale jistě jen dohrává. Hosté už vědí, že čtyřbrankové manko jen těžko smažou, naopak domácí už hru jen kontrolují a nikam se neženou.
   
  56:41
  Liberec je v plném počtu.
   
  56:05
  Hanousek nepustil Válka do zakončení a poté od vlastní branky poslal puk zase až před Janusovu branku. Tohle oslabení Liberec už zvládne.
   
  55:29
  Válek od modré čáry poslal puk před branku Liberce, tam u něho dříve byla obrana hostů a poslala ho hned až před domácí klec.
   
  55:23
  Hosté jsou ve čtyřech.
   
  54:59
  Mikúš se snažil dorážet puk před brankou hostů, ale to se nepovedlo. Nicméně Verva se stále drží před libereckou klecí.
   
  54:41
  Litvínovská lavička si bere oddechový čas.
   
  54:41
  Vlach zbytečně sekl Mikúše a posílá Liberec do tří.

  Vendula Zdražilová

  Branky a nahrávky: 7. Válek (Gerhát, Březák), 19. F. Lukeš (Válek), 31. Kašpar (J. Mikúš, Petružálek), 34. Ščotka (Porseland, Petružálek), 35. Jurčík (J. Kloz, D. Tůma), 52. Jurčík (Petružálek, Gerhát) – 38. M. Kvapil, 39. Birner (Redenbach, Šmíd)


  HC VERVA Litvínov: Janus (Hanuljak) – Porseland, Ščotka, L. Doudera, Baránek, Romančík, Suchánek, Březák – Petružálek, J. Mikúš, Kašpar – Válek, V. Hübl, F. Lukeš – Myšák, Gerhát, Jurčík – D. Tůma, J. Kloz, Matoušek.
  Bílí Tygři Liberec: Will (35. Schwarz) – Šmíd (A), Doherty, Derner, Stříteský, Ševc, T. Hanousek, Maier – Birner, Redenbach, L. Hudáček – M. Kvapil, Filippi, Lenc – L. Krenželok, P. Jelínek (C), Valský – M. Zachar, J. Vlach, Ordoš.

  Rozhodčí: Jan Hribik, Adam Kika – Jakub Frodl, Vít Komárek