Liberec – Kometa Brno 5:2 (kon.) | Dynamo – Olomouc 1:4 (kon.) | Chomutov – K. Vary 1:3 (kon.)
Mladá Boleslav – Zlín 2:3 (kon.) | Vítkovice – Mountfield HK 4:5 (2:3 po s.n.) | Plzeň – Třinec 1:4 (kon.)
konec
Piráti Chomutov
1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
HC Energie Karlovy Vary
Neděle 02.12.2018, 15:30 • ROCKNET ARÉNA • Tipsport extraliga (ČR) • 24. kolo
Předzápasové kurzy: 2.0 4.4 3.15
Partner:
   
  S konstatováním, že derby zvládla lépe Energie se s vámi loučím a přeji vám příjemný zbytek první adventní neděle. (18:03:16)
   
  Poslední dvacetiminutovka byla spíše vyrovnanou, a tak se z vítězství raduje Energie. Ta na severu Čech předvedla bojovný výkon a dokráčela za třemi body. Naopak Chomutovští od soupeře dostali lekci z produktivity a budou muset zabrat v dalších zápasech. Dlouho jsme čekali tlak souboru Vladimíra Růžičky, ten ale v poslední části nepřišel.

  Nejlepší hráči:

  Vladimír Růžička (CHM) – Tomáš Mikúš (KVA)

  Střely na branku: 23:21
   
  Konec zápasu.
  59:45 Jakub FLEK - 1:3
   
  59:45
  Karlovy Vary právě vstřelily branku!
  Je rozhodnuto! Vyhození na útočné modré čáře nezachytil Ronald Knot, a tak se ke snadné brance prodral JAKUB FLEK. Nejproduktivnější hráč Energie dává stavu zápasu konečnou podobu. Bez asistence.
   
  59:02
  Také Martin Pešout si bere oddechový čas, aby umožnil svým hráčům na chvíli si odpočinout. Následuje vhazování po levé ruce hostujícího gólmana.
   
  58:49
  Vladimír Růžička našel na druhé straně osamoceného Petra Koblasu, který okamžitě vypálil. Jenže jeho pokus vyrazil Filip Novotný k zadnímu mantinelu.
   
  58:25
  Energie chtěla rychle rozehrát, ale černá guma letí jen na zakázané uvolnění. Vladimír Růžička starší na situaci reaguje a bere si oddechový čas. Chomutovský lodivod nechává na střídačce Justina Peterse!
   
  57:58
  Juraj Valach se pokoušel o dlouhou přihrávku, ale ta mu vůbec nesedla. Nejprve se pískalo zakázané uvolnění, jenže rozhodčí vyhodnocení vzali zpátky a bude se vhazovat ve středovém kruhu.
   
  57:20
  Tomáš Svoboda se pokusil prohodit obránce a dostat se před branku. Jenže Filip Novotný byl pozorný a kotouč schoval pod vyrážečku. Chomutovu už moc času na vyrovnání nezbývá.
   
  56:49
  Filip Novotný chtěl zastavit kotouč za brankou, ale nepodařilo se mu to. Od levého mantinelu okamžitě pálil Pavel Klhůfek, ovšem brankář Karlových Varů se do brány stihl vrátit.
   
  55:55
  V rohu hrací plochy získal černou gumu Bohumil Jank a okamžitě vyhazuje. Domácí celek tuto přesilovou hru přečká bez inkasovaného gólu.
   
  55:08
  Přes celé hřiště se rozjel Stanislav Dietz, jenž po překročení modré čáry vypálil. Ovšem jeho zakončení bylo přizvednuté do ochranné sítě.
   
  54:21
  Od modré čáry vystřelil švihem Michal Plutnar, jehož pokus někdo z hostů tečoval. Justin Peters opět zasahuje ramenem a Chomutov poté vyhazuje.
   
  54:06
  Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Juraj Valach – 2 min., podrážení).
   
  53:50
  Před branku si najížděl Vladimír Růžička, který přihrávku nezpracoval. Akce pokračovala dál, jenže Bohumil Jank se k zakončení přes bránícího hráče neodhodlal.
   
  52:56
  Vladimír Růžička přihrál na modrou čáru, kde už byl napřažený Ronald Knot. Chomutovskému obránci se kotouč postavil na hranu, a tak zakončení letělo vysoko nad branku. Následně se píská přihrávka rukou v podání Pirátů.
   
  52:18
  Po vyhraném vhazování vystřelil od modré čáry Petr Šenkeřík, jehož pokus byl přizvednutý do ochranné sítě.
   
  52:13
  Juraj Valach se snažil vyhodit o hrazení, ale kotouč po teči zamířil do ochranné sítě. Po reklamní přestávce se bude vhazovat po pravé ruce Justina Peterse.

  Michal Luxa

  Branky a nahrávky: 22. V. Růžička (Sklenář) – 15. Sičák (T. Mikúš, Kovačevič), 39. T. Mikúš (R. Vlach), 60. Flek


  Piráti Chomutov: Peters (Š. Lukeš) – Flemming, Jank, Knot, Dietz, Valach, Trefný, Seemann – T. Svoboda, V. Růžička, Sklenář – Duda, Klhůfek, Tomica – J. Stránský, Vantuch, Marjamäki – J. Havel, Hanták, Koblasa.
  HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Kuchař) – Šenkeřík, Plutnar, M. Rohan, Kovačevič, Kozák, Sičák, Šafář – Flek, Gríger, T. Rachůnek – O. Beránek, R. Vlach, T. Mikúš – Gorčík, Skuhravý, Stloukal – Kohout, Balán, Lapšanský.

  Rozhodčí: Jeřábek, Kika – Bryška, Klouček

  Diváci: 3647