Sparta – Plzeň 4:5 (0:1 po s.n.) | Litvínov – Dynamo 2:1 (kon.) | K. Vary – Třinec 1:3 (kon.)
Liberec – Chomutov 7:2 (kon.) | Mountfield HK – Zlín 3:4 (2:3 po s.n.)
konec
Bílí Tygři Liberec
7:2 (3:1, 4:0, 0:1)
Piráti Chomutov
Neděle 03.02.2019, 16:00 • Home Credit Arena, Liberec • Tipsport extraliga (ČR) • 42. kolo
Předzápasové kurzy: 1.25 7.6 8.65
Partner:
   
  To už je ode mne pro dnešek vše. Přeji pohodový večer a někdy příště se budu těšit znovu na počtenou! (18:30:10)
   
  Liberec sfoukl předposlední Piráty a nepřipustil žádné překvapení!

  Poslední periodu paradoxně výsledkově ovládli hosté, kteří zásluhou krásné akce zakončené Tomášem Svobodou korigovali na 2:7. Tygři už závěr utkání spíše odbruslili a navýšit skóre už se nesnažili tak, jako v předchozím průběhu. Celek z Podještědí půjde do reprezentační přestávky se čtyřbodovým náskokem na prvním místě!

  Střely na branku v zápase:
  Liberec 43:17 Chomutov.
   
  60:00
  Konec zápasu.
   
  59:31
  Diváci vestoje děkují svému týmu za dnešní výkon. Tomáš Svoboda to ještě zkusil po otočce zpoza levého kruhu pro vhazování, nicméně už se mu nepodařilo Romana Willa nikterak zaměstnat.
   
  58:43
  Lukáš Kovář se z levé strany protlačil až do atraktivnější pozice, střela bekhendem ovšem prolétla poměrně vysoko nad úrovní horní tyčky.
   
  58:28
  Jaroslav Vlach se snažil menší tlak Pirátů ukončit vysokým obloučkem, jenže ten dojel až na icing, vhazovat se tedy bude před Romanem Willem.
   
  57:43
  Jakub Valský vsedě vypíchl hostům puk při snaze o postup do protiútoku. Tyler Redenbach nabídl šanci Dominiku Lakatošovi, jehož okamžitou dělovku z pravého kruhu dobře vytěsnil přesouvající se Dominik Pavlát!
   
  56:55
  Černá guma se schovala pod bruslemi v tlačenici u hrazení. Vydolovali ji Tygři, načež Jakub Valský neúspěšně cílil na vzdálenější tyč.
   
  56:34
  Hostující hokejisté už se po ledě znovu prohánějí v kompletním složení a hned si vydobyli vhazování v ofenzivní zóně.
   
  55:52
  Liberečtí už nikam nekvapí ani v přesilovce a zdlouhavě kombinují ve vlastním obranném pásmu. Piráti by toto oslabení měli přečkat.
   
  55:19
  Lukáš Krenželok nabíjel Liboru Hudáčkovi, který jeho nabídku promáchl. Vzápětí se Chomutovští osvobozují dlouhým vyhozením.
   
  54:53
  Tomáš Filippi to vzal na sebe. Poté, co nabral rychlost, se protlačil k bekhendové střele, kterou Dominik Pavlát hbitě uschoval ve své lapačce.
   
  54:33
  Michal Birner hledal u protější tyčky volného Marka Kvapila, tomu se ale zakončit nepodařilo a kotouč mu prosvištěl kolem bruslí.
   
  54:19
  Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Jakub Chrpa – 2 min., nedovolené bránění).
   
  Domácí celek nicméně bude mít k dispozici přesilovou hru.
   
  Zápas se nám trošku protáhne, v Liberci jsou totiž problémy s časomírou.
   
  53:35
  Hraje se v pěti na obou stranách. Piráti si získali vhazování před Romanem Willem, které sice vyhráli, jenže rychle odevzdali kotouč na domácí hole.
   
  52:57
  Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Patrik Maier – 2+2 min, hrubost + 10 min. osobní trest, hrubost).
  Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Bohumil Jank – 2+2 min, hrubost + 10 min. osobní trest, hrubost).

  Ondřej Belák

  Branky a nahrávky: 6. Ordoš (P. Jelínek, L. Krenželok), 13. M. Kvapil (Valský), 19. Ordoš, 22. Valský (M. Kvapil, Šmíd), 25. Lenc (Birner, Filippi), 28. Filippi (M. Kvapil, Valský), 34. Filippi (Birner, Šmíd) – 11. L. Kovář, 53. T. Svoboda (Koblasa, V. Růžička)


  Bílí Tygři Liberec: Will (Schwarz) – Stříteský, Derner, T. Hanousek, Šmíd (A), Doherty, Kolmann, Maier – Lenc, L. Hudáček, Birner – Valský, Filippi, M. Kvapil – Ordoš, P. Jelínek (C), L. Krenželok – Lakatoš, Redenbach, J. Vlach.
  Piráti Chomutov: Peters (22. Pavlát) – Valach, L. Kovář, Knot, Dietz, Buchtela, Jank, Trefný – Gut, V. Růžička (A), Sklenář – Duda, Huml (C), Marjamäki – T. Svoboda, Raška, Koblasa – J. Havel, Chrpa, A. Dlouhý.

  Rozhodčí: Šír, Hradil – Hlavatý, Lučan

  Diváci: 6 478