Litvínov – Třinec 0:5 (kon.) | Vítkovice – Chomutov 9:1 (kon.) | Kometa Brno – Mountfield HK 0:3 (kon.)
Liberec – K. Vary 3:1 (kon.) | Dynamo – Mladá Boleslav 2:5 (kon.) | Sparta – Olomouc 1:3 (kon.)
konec
HC VERVA Litvínov
0:5 (0:3, 0:1, 0:1)
HC Oceláři Třinec
Úterý 19.02.2019, 17:20 • ZS I.Hlinky Litvínov • Tipsport extraliga (ČR) • 46. kolo
Předzápasové kurzy: 2.55 4.3 2.38
Partner:
   
  To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek úterního večera a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit zase na shledanou. (19:39:02)
   
  Střely na branku: 27 – 31
   
  Je dobojováno. Hosté odvážejí z ledu Litvínova všechny tři body. Základ výhře dali už v první třetině, kterou vyhráli 3:0. Domácím se nepovedlo dostat se zpět do hry a dokonce nakonec nevsítili ani čestnou branku. V boji o vyřazovací boje tak ztratili důležité body.
   
  Konec zápasu.
   
  59:40
  Zakázané uvolnění Litvínova stěhuje hru ještě do obranného pásma Vervy, už to ale vypadá, že se v tomto duelu nic nestane. Hosté tak mohou začít slavit hladké vítězství.
   
  59:15
  Jiří Polanský dostal nabito a poté se napřahoval ke střele před domácí brankou, ovšem pouze promáchl. Hosté pak puk ztratili.
   
  58:45
  Kašpar s Válkem šli do útoku, ale obrana Třince je k ničemu nepustila. Následně pak ještě hosté otočili hru, příliš se už ale nikam nehrnou.
   
  58:23
  Nyní se zaskvěl Michael Petrásek, který lapačkou přidržel puk po střele Michala Kovařčíka. Poté ho nechal schovaný a raději hru přerušil. Vhazovat se tak bude po levé ruce domácího brankáře.
   
  58:00
  Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
   
  57:10
  A Třinec je už kompletní, dvojnásobné oslabení přežil bez úhony.
   
  56:55
  Další osvobození hostů a ti tak šetří cenné vteřiny ze svého oslabení.
   
  56:44
  Hosté jsou už ve čtyřech hráčích.
   
  56:25
  Třinečtí se osvobozují a kotouč letí až před branku soupeře.
   
  55:32
  Šimon Hrubec si nyní zapsal další pohotový zákrok, když na něho mířila nebezpečná střela. Domácí se stále drží v útočné třetině.
   
  55:10
  Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Jakub Matyáš – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
   
  54:44
  Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Ethan Werek – 2 min., hrubost).
  53:17 Martin RŮŽIČKA - 0:5
   
  53:17
  Třinec právě vstřelil branku!
  Hosté přidávají pátý zářez do domácí branky. Skvěle to udělal Petr Vrána, který si nabruslil k zadnímu mantinelu a z bekhendu potom našel před brankou volného MARTINA RŮŽIČKU, který pohotově zakončil – 0:5. Asistence: Petr Vrána.
   
  51:31
  Trončinský poslal puk na Hanzla, druhý jmenovaný však nedokázal kotouč zpracovat a ztrácí ho. Do akce před domácí branku tak míří opět třinečtí Oceláři.

  Vendula Zdražilová

  Branky a nahrávky: 8. Raška II (Marcinko, D. Musil), 9. Martin Růžička (P. Vrána), 10. Gernát, 23. Svačina (D. Musil, Hrubec), 54. Martin Růžička (P. Vrána)


  HC VERVA Litvínov: Janus (23. Petrásek) – L. Doudera, Ščotka, Trončinský, Březák, Graborenko, Šesták, Strejček – Petružálek (A), M. Hanzl, Trávníček (C) – Válek, V. Hübl (A), F. Lukeš – Kašpar, J. Mikúš, Jurčík – Helt, Svoboda, M. Havelka.
  HC Oceláři Třinec: Hrubec (Kantor) – Gernát, Roth, Galvinš, D. Musil, M. Adámek, Matyáš – Svačina, P. Vrána, Martin Růžička (A) – Dravecký (A), Marcinko (C), Hrňa – Werek, Polanský, Novotný – Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Raška II.

  Rozhodčí: Pešina, Horák – Špůr, Ganger

  Diváci: 3 167