Sparta – Dynamo 3:2 (po pr.) | Mountfield HK – Davos 3:7 (kon.)
konec
Mountfield HK
3:7 (2:0, 1:2, 0:5)
HC Davos
Sobota 11.08.2018, 18:00 • ČPP Aréna • Mountfield Cup
Partner:
   
  Ode mě je to pro dnešek úplně všechno. Přeji krásný sobotní večer a u dalších onlajnů na počtenou. (20:30:15)
   
  Nejlepšími hráči jsou Enzo Corvi a Lukáš Cingel.
   
  Je dobojováno, zítřejší první zápas bude rovnou finálový. HC Davos totiž spustil ve třetí třetině kanonádu a Mountfieldu tam napadalo rovnou pět kousků. Švýcaři ukázali Hradci lekci z produktivity, stejně jako tomu bylo v jejich prvním zápasem s Pardubicemi. V zápase proti Spartě stačí Davosu uhrát remízu k tomu, aby získal putovní pohár.
   
  Konec zápasu.
   
  59:58
  Matěj Bezúch ještě dvě vteřiny před koncem vystrašil Senna, ale ani on na něj nevyzrál.
   
  59:42
  Potřetí je dnes na trestné lavici Andres Ambühl. Tentokrát je to za podražení.
   
  59:05
  Hradec se ještě snaží rozloučit se s diváky nějak pozitivně, ale přechod do útočné třetiny vázne. Hradec na Mountfield Cupu prohraje vůbec první utkání. Dosud sedmkrát v řadě odcházel jako vítěz.
   
  57:52
  Davos právě vstřelil branku!
  Zatímco na druhé straně se dál pálí ostrými! ENZO CORVI dostal nabito mezi kruhy a nikým nehlídaný svojí pumelicí prostřelil Brandona Maxwella mezi betony. Asistence: Dino Wieser.
   
  57:35
  Velmi kuriózní situace. Radim Šalda na modré čáře zlomil při střele hokejku, ale málem z toho byla krásná asistence na Romana Kukumberga. Proti němu ale opět zasáhl Senn.
   
  57:05
  Snad čtyři lidi teď leží na brankáři Sennovi, ale ten drží puk pod sebou. Švýcarský brankář v posledních minutách zamkl svojí bránu.
   
  55:58
  Mountfieldu není ve třetí třetině přáno. Lukáš Cingel dobře obkroužil bránu, ale střílející Radovan Pavlík trefil pouze brankáře. Nutno dodat, že byl velmi těsně bráněn.
   
  55:12
  Teď je led plný osobních soubojů a takřka žádných kombinací. Ani jedno mužstvo si není schopno přesně přihrát.
   
  54:15
  Radovan Pavlík je zpět, takže obě mužstva už mají na ledě pět bruslařů v poli.
   
  53:18
  Krkolomná kombinace Davosu nakonec končí po zapískání přihrávky rukou.
   
  52:36
  Davos už je ve čtyřech, takže oba týmy mají na ledě stejný počet hráčů. Švýcaři nyní zahráli na icing.
   
  52:30
  Matěj Chalupa už zvedal ruce nad hlavu, ale Gilles Senn někde udržel puk pod sebou. Dlouho rozhodčí ani nepřerušoval, protože jej viděl, ale poté už do píšťalky foukl. V tu chvíli ale puk vyplaval a to rozezlilo hradecké publikum.
   
  52:14
  Radovan Pavlík se před bránou pral příliš vehementně a dostává dvě minuty za sekání.
   
  51:58
  Jenže první půlminuta uplynula a Hradec se nedostal ani ke střele.
   
  51:29
  Hradec si ale zahraje přesilovou hru 5 na 3. Bráchovi Dinovi totiž asi bylo na trestné lavici smutno, tak za ním putuje Marc Wieser za krosček.

  Lukáš Foff

  Branky a nahrávky: 4. Cingel (Rosandič, R. Pavlík), 7. Chalupa (Cingel), 36. Straka (Piché) – 27. Meyer (Sandell), 35. Kessler (Egli, Sandell), 41. Corvi (D. Wieser, M. Wieser), 42. Weder, 45. Meyer (Glarner), 49. Buchli, 58. Corvi (D. Wieser)


  Mountfield HK: Maxwell (D. Dvořák) – Zámorský, Šalda, Nedomlel, Piché, F. Pavlík, Rosandič, Havránek – Vincour (A), Cingel, R. Pavlík – Vopelka, Bičevskis, Chalupa – Berger, Kukumberg (C), Bezúch – Pilař, Miškář, Straka. Trenér: Tomáš Martinec.
  HC Davos: Senn (van Pottelberghe) – Du Bois (A), Jung, Nygren, Buchli, Stoop, Ambühl (C), Payr, Heldner – D. Wieser (A), Corvi, M. Wieser – Egli, Sandell, Kessler – Bader, Weder, Frehner – Meyer, Baumgartner, Glarner. Trenér: Arno Del Curto.

  Rozhodčí: Barek, Wagner – Hejl, Podrazil

  Diváci: 2261