HC Litvínov – Slavia 2:6 (kon.) | Plzeň – K. Vary 5:2 (kon.) | Olomouc – Jihlava 1:2 (kon.)
Mladá Boleslav – Havlíčkův Brod 2:0 (kon.) | Dynamo – Liberec 5:1 (kon.)
konec
HC Škoda Plzeň
5:2 (1:0, 2:1, 2:1 - N 1:0)
HC Energie Karlovy Vary
Čtvrtek 01.11.2018, 17:00 • Home Monitoring Aréna • REDSTONE Extraliga juniorů • Skupina A
Partner:
   
  To je ode mě z plzeňské Home Monitoring Arény vše. S přáním hezkého zbytku dne se s Vámi loučím a u dalších zápasů, třeba už zítra, se opět budu těšit, na shledanou. (19:04:32)
   
  Čtvrté letošní derby je minulostí, dnes ho jasně opanovala plzeňská Škodovka, která po skvělém výkonu bere všechny čtyři body. Velkou zásluhu na tom má Petr Eret, který zaznamenal hattrick.
   
  Konec zápasu.
   
  64:32
  Plzeň právě vstřelila branku!
  PETR ERET po šestnácti vteřinách využil nabídnutou početní výhodu a přesnou střelou, jak jinak než do horního rohu, rozhodl o bonusovém čtvrtém bodě pro domácí tým. Asistence: Michal Houdek.
   
  64:16
  Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Bernáth – 2 min., sekání + 10 min. osobní trest, nesportovní chování). Trest odpyká Maydl.
   
  64:04
  Hosté točili plzeňskou trojici, ale vydolovali z toho jen sraženou střelu do ochranné sítě.
   
  63:05
  Opět dva na jednoho a ani tentokrát to není branka. Jan Matiášek se snažil najít Petra Ereta, jenže přes bránícího hráče se k němu puk vrátil a Matiášek ho napálil přímo do připraveného Horáka.
   
  62:19
  Souboj dvou čtyřek vyšel lépe pro tu plzeňskou. Filip Kovařik dokázal naprosto čistě obrat o kotouč Filipa Bernátha.
   
  61:41
  Kristián Kolář ležící, spící, chytající. Domácí brankář už ležel na zemi, měl napůl odkrytou svatyni a přesto hráči Energie nedokázali protlačit kotouč za jeho záda.
   
  61:22
  Václav Adamec v situaci dvou na jednoho předložil puk Janu Matiáškovi, který mohl rozhodnout, ale nestalo se.
   
  60:31
  Puk mají domácí pod kontrolou, Petr Eret s ním dokázal vybruslit až před Horáka, toho ovšem střelou mezi betony nepřekonal.
   
  60:01
  Začalo prodloužení.
   
  Je za námi utkání, ve kterém západočeské derby ovládla plzeňská Škoda. Ta ve třetí třetině přidala na svůj účet další dvě branky a po zásluze zvítězila 5:2. Nyní přichází na řadu nadstavbová část, kde se rozhodne o bonusovém čtvrtém bodě.
   
  Konec zápasu.
   
  59:25
  Diváci dnešního utkání děkují svým miláčkům za předvedený výkon, ale nezapomínejme, ještě nás čeká prodloužení.
   
  58:25
  Utkání už se prakticky jen dohrává, obě mužstva vědí, že o třech bodech je rozhodnuto.
   
  57:49
  Plzeň právě vstřelila branku!
  Po velkém boji za brankou, kde to doslova jiskřilo, vybojovali puk domácí na své hokejky. PETR ERET ho dokázal vyvést a ze středního pásma trefil prostředek opuštěné klece. Asistence: Jan Matiášek, Albert Šiller.
   
  57:20
  Horák zůstává na střídačce a hosté to zkoušejí v šesti.
   
  57:20
  Oddechový čas pro karlovarskou Energii.

  Jakub Štěrba

  Branky a nahrávky: 16. Slanina, 27. Adamec (Hasman), 34. Eret (Matiášek), 44. Houdek (Lokajíček, Kvasnička), 58. Eret (Matiášek), 65. Eret (Houdek) – 37. Petrov, 50. Petrov (Záruba, Novák)


  HC Škoda Plzeň: Kolář (Pilc) – Houdek, Kovařík, Lokajíček (A), Šilhán, Kremláček, Šiller, Malák – Soukup, Kvasnička, Reitspies, Rohla, Slanina, Matiášek (A), Adamec, Procházka, Eret, Hasman (C), Princl
  HC Energie Karlovy Vary: Kašpar (Horák) – Bernáth, Klejna, Stejskal, Kořán, Pohanka, Tureček (A), Novák – Záruba, Maydl, Berčík, Prošek (A), Rozhon, Jiskra, Hotěk, Petrov, Křehlík, Holub (C), Křemen

  Rozhodčí: Roman Svoboda – Ondřej Malý, Pavel Sedláček