Zlín – Vítkovice 6:4 (kon.) | Kladno – Plzeň 0:3 (kon.) | Liberec – Havlíčkův Brod 5:0 (kon.)
Dynamo – Sparta 3:10 (kon.) | Vsetín – Havířov 4:2 (kon.) | Třinec – Přerov 4:0 (kon.)
K. Vary – Slavia 3:2 (3:2 po s.n.)
konec
VHK ROBE Vsetín
4:2 (1:0, 2:1, 1:1 - N 0:1)
AZ RESIDOMO Havířov
Pátek 14.09.2018, 17:30 • Zimní stadion Na Lapači • DHL Extraliga juniorů • Skupina D
Partner:
   
  Je za námi také nadstavba, kterou rozhodl nejpilnější střelec hostujícího celku. Blízko k poslednímu volnému bodu byli i Valaši, kteří se po většinu poslední části zápasu drželi v útočném pásmu. Střelecky se jim však nedařilo tak jako v základní hrací době, navíc jim v cestě stál jistý gólman Dufek. I přes to ale mohou vsetínští slavit, z dnešního utkání berou tři body.
  Ode mě je to pro dnešek vše, ze Vsetína přeji příjemný zbytek pátečního večera. (20:08:01)
   
  Konec zápasu.
   
  63:20
  Havířov právě vstřelil branku!
  DOMINIK PAWLICZEK nakonec skóruje sám, když vyčkal na svém místě na pravém křídle a poslal kotouč po ledě až za brankovou čáru. Tímto taky rozhoduje o tom, že jeho tým bere ze zápasu jeden bod. Asistence: Ondřej Grygar, Karel Dufek.
   
  63:06
  Pawliczek poslal kotouč z pravého křídla na Karla Dufka, kterému stačilo tečovat kotouč do odkryté brány. Tu ale v klíčovém okamžiku minul.
   
  62:50
  Lukačka se protáhl mezi trojicí soupeře a nikým nebráněn zakončil. Dufek vyráží kotouč vyrážečkou.
   
  62:08
  Klímek mohl slavit hattrick, když si kotouč stáhl ihned po vhazování k sobě a z mezikruží vystřelil. Dufek byl při svém zákroku důsledný a puk mezi rukou a tělem nepropustil.
   
  61:45
  Valaši se i s pukem přemístili před Dufka. Petriskova prudká střela z vrcholu levého kruhu končí v jeho náruči.
   
  61:14
  Hilšer nahodil do pásma, kde si kotouč dobruslil Lukačka. Puk je na vsetínských hokejkách.
   
  60:35
  Vsetín byl však ve středním pásmu obrán o puk Janečkem, který se tak spolu s Pawliczkem dostal do přečíslení. Střelec druhého havířovského gólu se napřáhl i tentokrát. Trefil Sachrovo rameno.
   
  60:12
  Puku se chopili Vsetínští a zakládají útok zpoza vlastní branky.
   
  60:01
  Začalo prodloužení.
   
  Po skončení šedesáté minuty zůstal na ledě ležet hostující útočník Mastič. Ten se za pomoci spoluhráčů ztěžka zvedá a odjíždí na střídačku.
   
  Konec zápasu.
   
  59:54
  Sachr zastavil střelu Grygara z pravého křídla, stejně tak i pokus Šěvěčka z druhé strany. Do konce základní hrací doby už se pravděpodobně nestane.
   
  59:20
  Krupa se dostával podél mantinelu do pásma, proti němu však stáli tři hráči Havířova a domácí útočník tak nebyl v příliš komfortní pozici k pokračování v útočné akci.
   
  58:46
  Domácí v plném počtu.
   
  58:29
  Valaši se museli mít ve dvou případech na pozoru, hra je ale často přerušována kvůli menším potyčkám.
   
  56:46
  Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Vašenka – 2 min., hákování).
   
  56:30
  K puku před brankovištěm se mohl dostat Klímek. V tomto případě by se ocitl sám a nikým nebráněn. V souboji o kotouč byla ale úspěšnější hostující osmička, Lukáš Juhász.

  Helena Hegeďová

  Branky a nahrávky: 6. Pospíšil (Vrána, Lašák), 27. Frydrych (Lukačka), 27. Klímek (Jenáček Š., Lukačka), 45. Klímek (J.) – 30. Juhász (Thiel, Ševěček), 48. Pawliczek (Hilšer, Janeček), 64. Pawliczek (Grygar, Dufek K.)


  VHK ROBE Vsetín: Sachr (Málek) – Lašák, Zeman, Jenáček Š., Pernický, Kožený, Houser, Jenáček J. – Klímek, Vrána, Veselý, Pospíšil, Lukačka, Krupa, Vašenka, Petriska, Frydrych, Šánek.
  AZ RESIDOMO Havířov: Dufek M. (Štipčák) – Topolanský, Szturc, Máca, Uhlíř, Grygar, Šěvěček, Thiel – Stodůlka, Hilšer, Juhász, Adámek, Pawliczek, Mastič, Byčkov, Tomeček, Revaj, Janeček, Dufek K.

  Rozhodčí: Kubičík – Novák, Poruba