David Servis – Žďár n/S 5:6 (kon.) | Pelhřimov – Mor. Budějovice 3:4 (kon.) | Písek – Havlíčkův Brod 3:4 (po pr.)
Val.Meziříčí – Opava 6:4 (kon.) | Šumperk – SHK iClinic Hodonín 1:6 (kon.)
konec
HC Bobři Valašské Meziříčí
6:4 (2:1, 2:2, 2:1)
HK Opava
Čtvrtek 03.01.2019, 18:00 • Zimní stadion Valašské Meziříčí • 2. liga - Jih a Východ (ČR) • 29. kolo
Předzápasové kurzy: 1.4 5.5 4.65
Partner:
   
  Ode mne je to pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. (20:19:53)
   
  Valaši vyhráli třetí třetinu stejným rozdílem jako tu první a celkové skóre na konci zápasu činí po deseti brankách 6:4. Bobři tak znovu potvrdili skvělou formu na domácím ledě a připisují si další důležité body do tabulky. Naopak Opava navázala na prohraná utkání ze závěru roku 2018 a i do toho nového vstoupila s prohrou.
   
  Konec zápasu.
   
  59:45
  Valašské Meziříčí právě vstřelilo branku!
  Žák naprosto geniálně vystihl rozehrávku Opavy na obranné modré, odkud posunul puk na JAKUBA POŘICKÉHO, který ze středního pásma trefil odkrytou klec. Asistence: Michal Žák.
   
  59:02
  Slovák drží po ráně z prostoru pro vhazování kotouč ve své moci a přerušuje hru. Slezan pokračuje bez brankáře.
   
  58:18
  A Slezan to bude zkoušet s šesti hráči v poli bez brankáře!
   
  58:18
  V tom samém čase si Opava vybírá oddechový čas.
   
  58:18
  Čárový rozhodčí vykazuje hru do obranného pásma po úmyslném ofsajdu Bobrů.
   
  57:32
  Hra se nyní odehrává v útočném pásmu Bobrů, což je pro domácí naprosto vyhovující stav. Naopak Slezanu utíká vteřinka za vteřinkou.
   
  56:36
  Po tečované střele Jaroše skončil gumový předmět v horní síti. Vhazování před Slovákem.
   
  56:09
  Slezan tak moc chtěl, že se jeden z jeho hráčů dopustil postavení útočícího hráče v brankovišti. To neuniklo pozornosti hlavního sudího, který hru vykazuje do středního pásma.
   
  55:28
  Valaši jen vyhazují tak, ať to není zakázané uvolnění a odcházejí střídat. S přibývajícím časem budou samozřejmě jejich útočné choutku za současného stavu menší a menší.
   
  54:20
  Přečíslení dvou na jednoho se rozhodl řešit Jaroš střelou na bližší tyč. Slovák bez problémů kryje.
   
  53:42
  Opavě se čas na vyrovnání krátí a v posledních momentech jsou více na puku hráči Valašského Meziříčí, což Slezanu situaci značně komplikuje.
   
  52:39
  Po Ostrčilově ztrátě se dostal Slezan do rychlého kontru, na jehož konci byla rána od modré, která však letěla daleko mimo prostor tří tyčí.
   
  51:36
  Wanecki ale nyní mužem okamžiku! Neskutečným přesunem v brankovišti sebral soupeři gól z hokejky světovým zákrokem lapačkou.
   
  50:51
  Waneckimu propadl kotouč za jeho záda a pomalu se kutálel za brankovou čáru, v rozhodující moment jej ale dokázal z brankové čáry vyhodit Šindelář.
   
  49:43
  Martiník se zmocnil puku v obranném pásmu a vyřítil se s ním až téměř před branku Waneckiho. Na poslední chvíli byl ale zastaven obráncem soupeře a u puku jsou znovu hosté.
   
  49:08
  Valašské Meziříčí v plném počtu.

  Daniel Gargulák

  Branky a nahrávky: 4. Dvořák (Weintritt, Vaněk), 19. Vaněk (Ostrčil, Seidler), 28. Seidler (Weintritt), 32. Ostrčil (Weintritt, Dvořák), 42. Seidler (Ostrčil, Dvořák), 60. Pořický (Žák) – 13. Hendrych (Krejčí, Spratek), 24. Krejčí (Černý, Herman), 26. Zelenkov, 47. Jánošík (Peterka, Spratek)


  HC Bobři Valašské Meziříčí: Slovák (Plšek) – Weintritt, Ostrčil, Váňa, Daněk (A), Žák, Holiš, Kamas – Vaněk, Dvořák, Seidler – Brunec (C), Martiník (A), Pořický – Andris, Peška, Dalajka – Kuchařík, Paťava.
  HK Opava: Wanecki (Daňa) – Zouhar, Krejčí, Šindelář (A), Chujac, Štindl, Slavík, Vilinskij – Jaroš, Herman, Rousek, Jánošík, Zelenkov, Bjurkland, Spratek, Wolf (A), Hartmann, Peterka, Černý (C), Malina, Hendrych.

  Rozhodčí: Vaněk – Kučera, Blažek.