Havlíčkův Brod – Val.Meziříčí 0:5 (kon.) | Mor. Budějovice – Kopřivnice 3:2 (kon.) | Písek – Nový Jičín 6:1 (kon.)
Žďár n/S – Šumperk 3:2 (kon.) | Tábor – SHK iClinic Hodonín 2:3 (0:1 po s.n.) | David Servis – Orlová 4:2 (kon.)
Pelhřimov – Opava 1:6 (kon.)
konec
IHC Písek
6:1 (4:0, 2:1, 0:0)
HK Nový Jičín
Sobota 19.01.2019, 17:30 • Zimní stadion Písek • 2. liga - Jih a Východ (ČR) • 33. kolo
Předzápasové kurzy: 2.2 4.5 2.3
Partner:
   
  A je dobojováno. Bezgólová třetí třetina s kartami dnešního zápasu nijak nezamíchala. Písečtí tak porážejí hostující výběr Nového Jičína v poměru 6:1 a natahují svou vítěznou sérii na tři vyhraná utkání v řadě. Ode mě je to pro dnešek vše, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera. (19:37:30)
   
  Konec zápasu.
   
  59:32
  Martin Parýzek vyhodil na zakázané uvolnění.
   
  58:54
  Jednu z posledních střel měl na svědomí hostující Már, z jeho pokusu ale vzešel pouze další úspěšný zákrok Martina Hausera.
   
  58:26
  Na žádné velké drama to už zdaleka nevypadá, hosté tak alespoň usilují o nějaký korigující zásah.
   
  56:46
  Dobrou možnost teď zaznamenal Matěj Málek, který se pohyboval u brankoviště a zkoušel Hausera překvapit, domácí gólman ale utěsnal všechny mezery a nenechal se nachytat.
   
  55:38
  Domácí hrají v plném počtu a znovu se míní s chutí vrhnout do útoku.
   
  54:54
  Písečtí jsou jako vosy – naprosto všude a z pohledu Novojičínských poměrně otravní. Nedovolí jim takřka vůbec nic.
   
  54:20
  První cíl splněn – hosté se usadili v pásmu. Uvidíme, jak se situací naloží dál..
   
  53:38
  Mírná psychická vzpruha pro Ďábly – vyloučení píseckého Karla Strnada, jenž se provinil držením protihráče.
   
  52:43
  Na puku jsou hosté, puk do pásma nastřelil Tomeček.
   
  51:16
  Novojičínský Chvostek si šikovně potáhl kotouč, strhl na sebe tak veškerou pozornost a dopřál potřebný prostor svému spoluhráči, který se díky tomu nepozorovaně prosmýkl do útočné třetiny a vytvořil si dobrou střeleckou pozici. To vše ale vedl v evidenci domácí Hučko, jenž jejich úmyslu vystavil stopku, když do finální přihrávky vložil hůl.
   
  50:02
  Domácí nevymýšlejí žádné složitosti – co jde, putuje směrem na branku. Hosté mají potíže s udržením se na kotouči, příliš optimisticky to s nimi v tuhle chvíli nevypadá. Ještě však není všem minutám konec.
   
  49:19
  Když už Ďáblové nepřijdou o kotouč na úkor dobře napadajících Píseckých, připraví se o něj sami nějakou chybkou – v tomto případě postavením mimo hru.
   
  48:15
  Po vyhraném vhazování na sebe pomrkávali Hučko s Matějkou, jejich souhře ale hosté tentokrát zvládli včas zabránit a utnout ji hned v zárodku.
   
  48:02
  Dlouhý pas do směru jízdy nyní dostal Filip Palička, jenž svůj výstup zakončil prudkou střelou švihem, tu ale Hauser v pohodě zlikvidoval a vyrazil betonem do bezpečí.
   
  47:32
  Jestli hosté stále pomýšlejí na nějaký bodový zisk, budou muset pořádně zabrat. Čas jim neúprosně utíká.
   
  46:15
  Po levém křídle zavítal do pásma Petr Hučko, který se porozhlížel po spoluhráčích – na poslední chvíli zvětřil příhodnou pozici Davida Matějky, který se ochomýtal sám mezi kruhy, kam mu záhy adresoval přihrávku. Rána druhého jmenovaného ale postrádala patřičnou razanci a nebyla tudíž ničím revolučním.
   
  45:22
  Mládím oplývající útok domácích v čele s Šuhajem a Novotným za to ve třetině pořádně bere – hostující obránci si s jejich rychlýma nohama nevěděli moc rady a měli co dělat, aby je ohlídali.

  Kateřina Němcová

  Branky a nahrávky: 4. Marcilis (Bílek, Hučko), 12. Hanus (Suda, Sýbek), 18. Bílek (Sýbek, Matějka), 20. Koupal (Sýbek, Matějka), 32. Šuhaj (Matějka, Hanus), 34. Hučko (Matějka) – 21. Chvostek (Pallička, Zedník)


  IHC Písek: Hauser (Kříž) – Turek, Suda, Hora, Parýzek "C", Červinský, Bílek, Houdek, Hanus – Hučko, Šuhaj, Sýbek "A", Rod, Novotný, Koupal, Volf, Marcilis, Strnad, Matějka, Novák
  HK Nový Jičín: Sonnek V. (Palička D). – Már, Hruška "C", Kališ, Matelka, Gřesík, Tomeček, Kuba, Palička F, Krupa, Pecha, Málek, Kafka, Lehečka, Chvostek "A", Poruba, Zedník "A", Sonnek J., Irgl

  Rozhodčí: J. Hucl – J. Zimmermann, P. Sedláček