Mountfield HK – Zlín 5:1 (kon.) | Kometa Brno – Plzeň 1:2 (kon.) | Žďár n/S – K. Vary 4:2 (kon.)
Č. Budějovice – Slavia 4:3 (po pr.) | Vítkovice – Dynamo 3:2 (2:0 po s.n.) | Olomouc – Mladá Boleslav 5:4 (po pr.)
Vsetín – HC Litvínov 7:4 (kon.) | Jihlava – Chomutov 1:3 (kon.) | Havířov – Kladno 4:3 (kon.)
Havlíčkův Brod – Přerov 5:0 (kon.) | Třinec – Sparta 2:5 (kon.)
konec
VHK ROBE Vsetín
7:4 (2:0, 3:2, 2:2 - N 0:1)
HC Litvínov
Pátek 18.01.2019, 17:30 • Zimní stadion Na Lapači • DHL Extraliga juniorů • O pořadí v play-off
Partner:
   
  Bonusový bod z doplňkového prodloužení putuje na sever Čech, nicméně tři body zůstávají Vsetínským tady na Lapači a po předvedené hře nutno podotknout, že zaslouženě.
  Ode mě je to pro dnešek vše, ze vsetínského Lapače Vám přeji příjemný zbytek večera. (20:21:34)
   
  Konec zápasu.
   
  61:21
  Litvínov právě vstřelil branku!
  Hosté odejdou ze zápasu s jedním bodem, který pro svůj tým získal DAVID JINDRA. Hostující útočník se z vrcholu levého kruhu trefil nad brankářovo levé rameno. Asistence: Ondřej Baláž, Přemysl Svoboda.
   
  60:42
  Po šanci na straně Vsetína ujel do brejku Berka. Sám na Sachra nevyzrál, jeho střela mířila mimo.
   
  60:01
  Začalo prodloužení.
   
  Konec zápasu.
   
  59:39
  Vsetín právě vstřelil branku!
  Gólem do prázdné brány pojistil vsetínské tříbodové vítězství kapitán DANIEL KLÍMEK. Asistence: Bez asistence.
   
  59:08
  Hosté v plném počtu.
   
  58:39
  Jakub Jenáček skvěle odstavil od puku Svobodu a vybídl tak do přečíslení Šimona Jenáčka a Jána Petrisku. Tato dvojice ale puk u Zajíčka hodně předržela a Petriskova střela na betony se neuchytila.
   
  58:27
  Litvínov právě vstřelil branku!
  Hosté se minutu a půl před koncem třetí třetiny, při hře 4 na 4 prosazují. Za zády domácího gólmana Sachra skončila střela PŘEMYSLA SVOBODY z pravého kruhu, který si tak připisuje druhý přesný zásah v utkání. Asistence: Marek Berka, Jiří Háva.
   
  58:10
  Baláž to vzal po buly velmi rychle na sebe a vystřelil na vzdálenější, tedy levou, tyčku. Sachr proti střele vytahuje svou lapačku.
   
  57:57
  Baláž rozehrál o mantinel. Jeho nabídku si na pravém křídle převzal Berka, přemístil se na levé křídlo a odtud nahodil na Sachrovou branku. Domácí gólman zastavuje hru.
   
  57:43
  Litvínov se dostal do pásma, Sachra však neohrozil a Vsetínští povzbuzeni vyloučením soupeře ze své třetiny vyhodili. Píská se zakázané uvolnění.
   
  57:16
  Petriska vyhrál buly na modrou čáru na Kunsta, který okamžitě vypálil. Jeho střela byla v předbrankovém prostoru zblokována Bártkem a ke kotouči se dostává hostující celek.
   
  57:08
  Vyloučení v týmu HC Litvínov (Viedemann – 2 min., sekání).
   
  56:34
  Svoboda byl na vhazování napomenut, ale nakonec ho pro svůj tým vyhrál. Litvínovu se však nedaří dostat ze středního pásma do útočného.
   
  56:30
  Oddechový čas pro hosty.
   
  56:30
  Litvínov je v pásmu aktivní, zatím však bez střely na bránu.
   
  55:31
  U mantinelu za vsetínskou brankou zůstal ležet Svoboda, který si z tohoto zápasu odnese i krvavé zranění. Fauloval jej Lukačka, který za druhý zásah do oblasti hlavy a krku odchází s trestem 5+OK.

  Helena Hegeďová

  Branky a nahrávky: 8. Petriska (Vašenka), 12. Klímek (Lukačka, Jenáček Š.), 28. Vašenka (Jenáček J., Adámek), 36. Jenáček Š. (Klímek, Jenáček J.), 37. Vašenka, 54. Vašenka (Adámek, Jenáček J.), 60. Klímek – 26. Bartoš (Berka), 40. Berka (Svoboda), 45. Svoboda, 59. Svoboda (Berka, Háva), 62. Jindra (Baláž, Svoboda)


  VHK ROBE Vsetín: Sachr (45. – 46. Málek) – Kunst, Ondračka, Jenáček Š., Pernický, Kožený, Houser, Jenáček J. – Klímek, Zetocha, Vrána, Pospíšil, Lukačka, Krupa, Adámek, Vašenka, Petriska, Frimel, Frydrych.
  HC Litvínov: Zajíček (Zelenka) – Bártek, Šubrt, Viedemann, Baláž, Kroupa, Jonák, Háva – Jindra, Kysela, Berka, Limanovský, Bartoš, Jouza, Šarlinger, Fišer, Kovačič, Dufek, Svoboda.

  Rozhodčí: Škach – Maloušek, Hübl

  Diváci: 146