Pardubice – Ostrava 10:4 (kon.) | Tatran Teka Střešovice – Liberec 3:4 (kon.)
konec
Sokol Pardubice
10:4 (5:1, 2:2, 3:1)
FBC ČPP Bystroň Group Ostrava
Čtvrtek 03.01.2019, 18:00 • SH Dašická • Pohár České pojišťovny - muži • Semifinále
   
  Pardubice zdolaly Ostravu na domácí půdě již počtvrté v řadě a mohou slavit historicky první postup do finále Poháru České pojišťovny. (19:56:12)
   
  Konec zápasu.
   
  59:54
  Pardubičtí už v pohodě dohráli závěr utkání, ještě v závěru Teichman s Kourkem chtěli vykombinovat gól do prázdné, to se jim ale nepovedlo.
   
  58:27
  Vyloučení v týmu FBC ČPP Bystroň Group Ostrava (Patrik Posselt – 2 min., Hra na zemi).
   
  57:52
  Pardubice budou hrát přesilovku a mají míček na svých hokejkách, mohou tak ještě šetřit čas.
   
  57:21
  Šmíd rychle posunul míček po pravém mantinelu na Teichmana, ten udělal ještě před zakončením rychlou zasekávačku, ale nemířil přesně.
   
  56:03
  V útoku je stále hodně aktivní Bauer, ale nedaří se mu vyzrát na mladého pardubického brankáře.
   
  55:14
  Bauer pálil z levé strany z první těsně nad zemí, Haleš dobře zasáhl rukou.
   
  53:57
  Pardubice právě vstřelily branku!
  Nejprve Laja parádně vychytal Zozuláka, z další akce už ale kapituloval, ze středu hřiště ho pod rukou prostřelil TOMÁŠ DLESK. Asistence: Radek Formánek.
   
  51:36
  Ostravští pokračují v náporu, ale nedaří se jim dostat do přímého ohrožení brány.
   
  48:53
  Pardubice už se do útoku příliš neženou, Ostrava se snaží zatlačit soupeře, toho ale drží dobrými zákroky brankář Haleš.
   
  47:26
  Pardubice právě vstřelily branku!
  Východočeši si ale rychle berou své pětibrankové vedení zpět, když se nadvakrát z rychlého protiútoku prosadil JAN KOUREK. Asistence: Tomáš Dlesk.
   
  46:56
  Ostrava právě vstřelila branku!
  Pardbučtí chybovali při rozehrávce u vlastní brány, čehož využil MICHAL SLÁDEK, ten trochu se štěstím prostřelil Haleše pod nohou. Asistence: Jan Daniš.
   
  44:09
  Křižný pas na levou stranu dostal Mendrek, proti jeho zakončení si připsal další úspěšný blok Formánek.
   
  43:28
  Bauer chtěl individuálně projít středem hřiště, na polovině ho o míček obral Šmíd, jenž nahrál na pravou stranu Teichmanovi, který místo střely zvolil přihrávku na obránce.
   
  42:38
  Kourek zkusil vystřelit z levé strany od mantinelu, Laja míček vyrazil a na druhé straně se k němu jako první dostala Ostrava.
   
  41:52
  Bauerovo zakončení od levého mantinelu zastavil obránce Formánek nohou.
   
  40:35
  Pardubice právě vstřelily branku!
  Nejprve na jedné straně vychytal Haleš v dobré šanci Eichnera a z protiútoku po nahrávce od Kourka udeřil TOMÁŠ DLESK. Asistence: Jan Kourek.

  Adam Joska

  Branky a nahrávky: 5. Oubrecht (Prix), 8. P. Pakosta (Janeček), 8. Kourek (Bílý), 12. Šmíd (Oubrecht), 19. Oubrecht (Teichman), 33. Oubrecht (Haleš), 38. Dlesk (Kourek), 41. Dlesk (Kourek), 48. Kourek (Dlesk), 54. Dlesk (Formánek) – 4. Šindler (Daniš), 30. Sládek (J. Bauer), 31. Jiří Šebesta (J. Bauer), 47. Sládek (Daniš)


  Sokol Pardubice: Haleš (Levínský) – Oubrecht, Škeřík, Slabý, Prix, Bílý, Kaluža, Formánek – Petr, Janeček, Zozulák – Kourek, Teichman, Dlesk – P. Pakosta, Šmíd, Žáček – Černý, Petržela.
  FBC ČPP Bystroň Group Ostrava: Laja (Klobučník) – Kubíček, Lipový, Jiří Šebesta, Jurdzin, Posselt, J. Bauer, Kuczera, Moravčík – Juhaňák, Hrabal, Šindler – Eichner, Daniš, Sládek – Mendrek, Kaloč, Křiva – Čonka-Skyba.

  Rozhodčí: Valenta, Žďárský

  Diváci: 252