Bolzano – Znojmo 4:3 (kon.)
konec
HC Bolzano
4:3 (0:1, 2:1, 2:1)
Orli Znojmo
Pátek 21.12.2018, 19:45 • Palaonda Eiswelle • Erste Bank Eishockey Liga • 29. kolo
Předzápasové kurzy: 1.67 5.13 3.77
Partner:
   
  To je pro dnešek vše, přeji příjemný zbytek večera a u dalších hokejových utkání Orlů napočtenou. (22:00:56)
   
  Střely na branku po třetí třetině:


  – 22

  – 34
   
  Znojmo podalo dobrý výkon, srazily jej ale chyby v obraně a hlavně nevyužitá dvojnásobná přesilovka ve druhém dějství. Ani proměňování šancí nebylo dnes znojemskou parketou, Orli svého soupeře jasně přestříleli. Bolzanu stačilo pouze bránit a využívat rychlé protiútoky.
   
  Nakonec to nevyšlo. V posledních vteřinách se ještě ke střele dral Lattner, ale netrefil bránu. Hráči si nyní podávají ruce.
   
  Konec zápasu.
   
  59:20
  Bolzano se s pukem dostalo až do středního pásma, střelu ale zachytila znojemská obrana, která opět vysílá Orly do útoku.
   
  58:58
  Orli se ženou do útoku a Lassila míří opět na střídačku!
   
  58:48
  Puk končí mimo hrací plochu, znojemský gólman stále zůstává na svém místě.
   
  58:31
  Jeden z hráčů Bolzana při vyhazování puku z obranného pásma trefil kostku nad ledem, vhazovat se tak bude ve středním pásmu. Lassila se vrací do brány.
   
  58:07
  A Orli to zkusí bez gólmana!
   
  58:07
  Oddechový čas pro hosty.
   
  57:28
  Znojmo zůstává na puku, má ale obtíže s přejitím do útočného pásma. Bolzano stojí v pěti hráčích na modré čáře a neustoupí ani o píď.
   
  55:26
  Orli právě vstřelili branku!
  A opět jeden nenápadný protiútok! Na Irvinga od modré mířila střela od McPhersona, kterou se Orli vydali dorážet, přičemž MARKU KALUSOVI se to povedlo! Znojmo je opět ve hře. Asistence: Adam Sedlák a Allan McPherson.
   
  54:58
  Orli nyní vypadají jako opaření, nechávají se zatlačit až bezprostředně blízko ke své bráně.
   
  53:05
  Ve stejném čase jako padl gól ještě dostává desetiminutový trest Findlay (BLZ) za nesportovní chování.
   
  53:05
  Bolzano právě vstřelilo branku!
  Nutno podotknout, že Lišky předvedly nádhernou akci. Ve středním pásmu se domácím podařilo ukořistit kotouč, od vlastní modré se puk posunul až na kruh, aby následně putoval na uvolněného RILEYHO BRACE, který se nemohl netrefit. Asistence: Alexander Petan.
   
  52:04
  Na ledě přibývá tvrdých hitů, rozhodčí mají více práce s udržením kázně.
   
  51:09
  Frigo se dostal do zakončení před Lassilou, ale neuspěl. Na druhé straně hřiště pak po znojemském protiútoku velmi nevybíravě atakoval Stretche, kterému se ale takové jednání ani za mák nelíbí a ostře se ohrazuje. Následnou rozmíšku musí klidnit rozhodčí.
   
  50:29
  Ani Bolzano ale nezůstává pozadu, Petan se snažil zakončit z kruhu střelou zápěstím, ale neuspěl.

  Vojta Pojer

  Branky a nahrávky: 24. Findlay (Petan, Geiger), 28. Insam (Campbell, Miceli), 45. Petan (Findlay, Brace), 54. Brace (Petan, Campbell) – 9. Stretch (Kalus, McPherson), 26. Kalus (Lattner, McPherson), 56. Kalus (Sedlák, McPherson)


  HC Bolzano: Irving (Smith) – Nordlund, Rowley, Geiger, Campbell, Marchetti, Mackenzie, Glira – Brace, Findlay, Petan – Frigo, Kuparinen, Frank – Miceli, Carozza, Insam – Deluca, Bernard, Schweitzer.
  Orli Znojmo: Lassila (Halász) – Lattner, Sedlák, Vainonen, Tejnor, Stehlík, Kruckovyč – Kalus, Stretch, McPherson – Špaček, Matuš, Němec – Novák, Kujawinski, Luciani – Bulín, Oščádal.

  Rozhodčí: Kellner, K. Nikolić – Pardatscher, Sparer

  Diváci: 2020