Innsbruck – Znojmo 3:7 (kon.)
konec
HC TWK Innsbruck
3:7 (1:3, 1:2, 1:2)
Orli Znojmo
Pátek 15.02.2019, 19:15 • Tiroler Wasserkraft Arena • Erste Bank Eishockey Liga
Předzápasové kurzy: 2.3 4.66 2.39
Partner:
   
  V dalším kole se Orli už v neděli od 17:30 utkají na domácím ledě s Dornbirnem. Do té doby na shledanou. (21:28:26)
   
  Je konec. Znojmo vítězí na ledě Innsbrucku vysoko 7:3 a vzhledem k průběhu zápasu je to vítězství zasloužené, i když za stavu 3:5 ve třetí třetině měli domácí blízko ke snížení a zdramatizování zápasu. Nicméně Orli prakticky celé utkání vedli a svého protivníka předčili zejména v kvalitě kombinace a zakončení v útočném pásmu. Innsbruck tak v nadstavbové skupině B zůstává poslední, naopak Znojmo si upevňuje první pozici.
   
  Konec zápasu.
   
  59:18
  Znojemští vyhazují, zápas už se dohrává.
   
  58:32
  Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Novák – 2 min., držení).
   
  58:08
  Orli právě vstřelili branku!
  Už poněkolikáté v tomto zápase vyšla Znojmu kombinace zpoza branky, nahrávka před ni a gólová střela z mezikruží. Tentokrát číhal v přesilovce v nejnebezpečnějším prostoru na ledě DOMINIK TEJNOR a střelou z první přidává sedmý zásah. Asistence: David Bartoš, Erik Němec.
   
  57:39
  Hlava to zkusil z dorážky na bližší tyč, netrefil se přesně.
   
  57:15
  Vyloučení v týmu HC TWK Innsbruck (Pedevilla – 2 min., hákování).
   
  57:02
  Yoganovu přihrávku před branku vystihl Lattner a zakládá rychlý protiútok, v němž je pronikající Němec faulován. Znojmo bude hrát přesilovku.
   
  55:22
  Zdá se, že pro domácí to byla definitivní studená sprcha, jejich tlak opadl a s pukem na holi hrají Znojemští.
   
  53:39
  Orli právě vstřelili branku!
  Prakticky celou třetinu tlačil Innsbruck svého protivníka, ale Znojmo nyní využívá chybu soupeře v defenzivě. Hned dva hráči zůstali volní mezi kruhy, přihrávku Matuše od zadního mantinelu obdržel ALLAN McPHERSON a překonává Swetteho! Asistence: Radim Matuš.
   
  52:58
  Lattner prověřil také Swetteho na druhé straně, ten zasahuje teprve podruhé v této třetině. Orli tak vybojovali útočné pásmo.
   
  52:08
  Lammers hned po buly zamířil před branku, jeho teč ale končí v Lassilově výstroji.
   
  52:02
  Lassila chytá tvrdou střelu Guimonda od modré.
   
  51:15
  Innsbruck v plném počtu, tahle přesilovka Orlům nevyšla.
   
  51:08
  McPhersonův švih z levého kruhu míjí branku.
   
  50:36
  Nejproduktivnější hráč EBEL Andrew Clark teď minul zcela prázdnou branku poté, co domácí ujeli v oslabení ve dvou na jednoho, Clark dostal na hůl perfektní přihrávku a měl před sebou už jen odkrytou klec, jenže v záklonu puk netrefil podle představ a ten se jen odklouzal mimo tři tyče.
   
  49:39
  Ofsajd Orlů při pokusu přejít útočnou modrou čáru.

  Lukáš Peroutka

  Branky a nahrávky: 15. Yogan (Clark, Lammers), 28. Lammers (Spurgeon, Antonitsch), 42. Lavoie (Guimond, Lamoureux) – 11. Hlava (Němec, Bartoš), 16. Mrázek (Kalus, Lattner), 18. Němec (Hlava, Bartoš), 29. McPherson (Luciani, Vainonen), 32. Lattner (Bartoš, Hlava), 54. McPherson (Matuš), 59. Tejnor (Bartoš, Němec)


  HC TWK Innsbruck: Gračnar (21. Swette) – Guimond, Boivin, Ross, Lindner, Kudělka, Pedevilla – Wachter, Spurgeon, Lammers – Yogan, Clark, Šedivý – Bär, Lamoureux, Lavoie – Antonitsch, Netík, Paulweber.
  Orli Znojmo: Lassila (Halász) – Vainonen, Tejnor, Novák, Parkkonen, Lattner, Stehlík, Kruckovyč – Mrázek, Stretch, Kalus – Luciani, Matuš, McPherson – Němec, Bartoš, Hlava – Špaček, Oščádal, Bulín.

  Rozhodčí: M. Nikolić, Sternat – Pardatscher, Schauer