Chomutov – Třinec 1:3 (kon.) | Sparta – Plzeň 4:3 (po pr.)
po prodl.
HC Sparta Praha
4:3 (0:1, 2:0, 1:2 - 1:0) Stav série: 1:0
HC Škoda Plzeň
Pátek 29.03.2019, 17:00 • Tipsport arena (Praha) • Play-off DHL extraligy juniorů • Semifinále
Partner:
   
  Výborné utkání z obou stran končí vítězstvím Sparty, která o něm rozhodla v prodloužení, když se ujala střela Františka Gajdoše. Pražané si tak do Plzně vezou první výhru a k postupu do finále jim chybí jediný krok. Zápasy na západě Čech jsou pak na programu v neděli a v pondělí. (19:18:19)
   
  Konec zápasu.
   
  62:54
  Sparta právě vstřelila branku!
  Máme rozhodnuto! Na levé straně se ke kotouči dostal FRANTIŠEK GAJDOŠ, jehož střela tahem zaplula za záda Kristiána Koláře. Sparta tak vítězí a ujímá se vedení v sérii – 4:3! Asistence: Ondřej Havlín, Ondřej Pšenička.
   
  62:11
  Útočník Sparty odvedl dobrou práci, protože při jeho držení kotouče vystřídali všichni tři spoluhráči. Nakonec to však bylo zbytečné, protože se Plzeň okamžitě zmocnila puku a také střídá.
   
  61:49
  Sparta drží kotouč v útočném pásmu, jmenovitě Lukáš Rousek, který čeká, až mu dostřídají spoluhráči.
   
  61:11
  Mezi kruhy pálil pro změnu Štěpán Čech, jenže jeho střele mezi betony chyběla potřebná razance a plzeňského brankáře nezaskočila.
   
  60:50
  Na druhé straně se pro změnu ukázal Ondřej Pšenička, jenž vyvezl kotouč do útočného pásma, prokličkoval mezi obránci, ale tváří v tvář Kristiánu Kolářovi se mu nepodařilo kotouč ideálně zvednout a trefil jen připravenou lapačku hostujícího brankáře.
   
  60:31
  Sparta zaváhala ve středním pásmu a soupeř ujel do zajímavého přečíslení. Aktivní Petr Eret nakonec zvolil na levé straně místo přihrávky střelu a jeho ukrytý pokus za obráncem Jan Mičán pokryl!
   
  60:01
  Začalo prodloužení.
   
  Začátek prodloužení protáhla kuriózní situace. Oba týmy se postavily tak, že měly střídačku na dále od branky, ale pak sudí chybu napravili a oba týmy postavily tak, že mají střídačky u vlastního obranného pásma.
   
  Divoké utkání pokračuje i po základní hrací době! Sparta sice dokázala zareagovat na vyrovnání Václava Adamce, když se prosadil Patrik Prymula, jenže následně zahodila několik nebezpečných šancí, což Plzeň potrestala, když z protiútoku vyrovnal Petr Eret na 3:3. Po krátké pauze tak uvidíme desetiminutové prodloužení ve čtyřech hráčích na obou stranách.
   
  60:00
  Třetí třetina skončila.
   
  59:36
  K zakončení se ale nedostala a dokonce se musela rychle vracet k vlastní brance, kde indiáni drželi kotouč, leč bez střeleckého efektu.
   
  59:05
  Plzeň hraje v plném počtu a začíná poslední minuta základní hrací doby. Prodloužení visí ve vzduchu, ale Sparta nebezpečně kombinuje v útočném pásmu.
   
  58:36
  Zablokovaná střela Sparty končí v ochranné síti. Vhazovat se bude středním pásmu.
   
  58:15
  Západočeši špatně rozehráli, ale už opět drží kotouč za svou brankou, leč zkrácená přesilová hra začíná Spartě. Rozhodne?
   
  57:24
  Krátce po vhazování se pokoušel prosadit před brankou Jakub Procházka, jehož důraz nakonec ke gólu nevedl. Na druhé straně se proti třem soupeřům neprosadil Lukáš Rousek a Plzeňští v klidu rozehrávají.
   
  57:19
  Individuálně se pokoušel prosadit Marek Princl, který však měl na zádech bránícího hráče a na své zakončen neměl dostatek klidu ani prostoru.

  Daniel Ryl

  Branky a nahrávky: 26. Pšenička (Schwamberger), 28. Schwamberger (O. Pšenička, Prymula), 48. Prymula (Bláha, O. Pšenička), 63. Gajdoš (Havlín, O. Pšenička) – 14. Roubal, 43. Adamec (Princl), 54. Eret (Roubal)


  HC Sparta Praha: Mičán – Klodner, Poizl, Bláha, Pika, Havlín, Prchal,Gajdoš – Prymula, Klimo, Schwamberger, Rousek, Slavíček, Rubeš, O. Pšenička, Kropáček, Gluzman, Čech, D. Vitouch.
  HC Škoda Plzeň: K. Kolář – Houdek, Lokajíček, Šilhán, Kremláček, Šiller, Malák – Roubal, F. Kolář, Kolda, Slanina, Matiášek, Adamec, Rohla, Malát, J. Procházka, Eret, Ženíšek, Princl.

  Rozhodčí: Pilný, Úlehla – Ganger, Špringl
  Sparta 2 1 Plzeň
  #1 Pátek 29.03.2019 • 17:00
  Sparta - Plzeň 4:3 po prodl.
  #2 Neděle 31.03.2019 • 12:00
  Plzeň - Sparta 3:2
  #3 Pondělí 01.04.2019 • 17:00
  Plzeň - Sparta 2:3 po s.n. (1:2)