Mountfield HK – Moser Medical Graz 99ers 7:1 (kon.) | Tappara – Frisk Asker 7:3 (kon.) | Liberec – Augsburg 2:3 (kon.)
Ambri Piotta – Banská Bystrica 4:3 (kon.)
konec
Mountfield HK
7:1 (1:0, 1:1, 5:0)
Moser Medical Graz 99ers
Středa 16.10.2019, 17:00 • ČPP Aréna, Hradec Králové • Hokejová Liga mistrů • Skupina H
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Ode mne je to pro dnešek již vše, s konstatováním, že Mountfield Hradec Králové poprvé ve své historii postupuje do osmifinále Champions Hockey League se s vámi loučím a přeji pěkný zbytek dne. Někdy příště se budu opět těšit, na počtenou. (19:18:49)
   
  Střely na bránu v třetí třetině (celkem)

  Graz 99ers – 8 (20)
  Mountfield Hradec Králové – 25 (48)
   
  Duel mezi Hradcem a Grazem je u konce, fanoušci Východočechů si ho ještě užívají hlasitou děkovačkou. V třetím dějství se utkání změnilo v exhibici. Mountfield si hrál se svým soupeřem, kterému nasázel za dvacet minut pět branek a zaslouženě vítězí vysokým rozdílem 7:1. Lvi se mohou těšit na pátek, kdy se dozví jméno soupeře pro další část Champions Hockey League.
   
  Konec zápasu.
   
  59:53
  Nejspíš poslední zajímavý pokus tohoto utkání vyslal Perret, jenž ale ranou z levého kruhu vzdálenější tyč minul.
   
  59:38
  Graz to ještě zkouší, po levém hrazení se dostal až do rohu hrací plochy, kde ale kotouč ztratil a Lvi zkusí ještě jeden útok.
   
  59:02
  Radovan Pavlík mohl v rychlém sledu za sebou přidat druhý gól. Jeho rána z mezikruží trefila Nihlstorpa do hrudi.
   
  58:39
  Lehká pošťuchovaná mezi Kingem a Šaldou, kterou sudí přehlédli, Východočeši mohou znovu kupředu.
  58:13 R. PAVLÍK - 7:1
   
  58:13
  Hradec právě vstřelil branku!
  Hradec vede již 7:1 a soupeř je zralý na ručník! Cingel se uvolnil na pravém kruhu, vypálil a odražený puk si našel RADOVAN PAVLÍK, jenž ho rychle vrátil do sítě! Asistence: Lukáš Cingel.
   
  57:40
  Královéhradečtí znovu drží puk a pohybují se s ním v podstatě po celé ledové ploše. Další akci rozjíždí Allen.
   
  57:17
  Znovu se o puk přetlačují oba celky ve středním pásmu, svěřenci Douga Masona ho nakonec poslali za klec Lukeše, který rozehrává.
  56:24 CHALUPA - 6:1
   
  56:24
  Hradec právě vstřelil branku!
  Hradec opět skóruje, tohle už zavání debaklem. MATĚJI CHALUPOVI přisunul kotouč na pravý kruh Čáp. Útočník Lvů neváhal a parádním švihem trefil vzdálenější růžek – 6:1! Asistence: Zdeněk Čáp, Matěj Paulovič.
   
  56:09
  Kubík spěchá za dalším nahozením, kotouč proti dvojici bránících hráčů nezískal, takže se musí stáhnout k obraně vlastní svatyně.
   
  55:49
  Pilař prodlužuje nahození do pásma protivníka a Mountfield se znovu usazuje v prostoru před klecí Devětadevadesátníků.
   
  55:30
  Lukáš Cingel dostal přihrávku do mezikruží a z ideální pozice mohl pálit, bránu protivníka však trestuhodně minul.
   
  55:08
  Východočeši se znovu derou kupředu, po pěkné akci Vincoura pálil od modré Nedomlel, jeho pokus k bráně soupeře neprošel.
   
  54:37
  Svěřenci Douga Masona se ale dál snaží bojovat. Nyní je však jejich ofsajd posouzen jako úmyslný. Vhazovat se tak bude před Nihlstorpem.

  Petr Šatalík

  Branky a nahrávky: 6. Perret (Paulovič), 34. Vincour (Cingel.), 45. Paulovič (Vincour.), 49. Bičevskis (Miškář), 55. Kubík (Chalupa), 57. Chalupa (Čáp, Paulovič), 59. R. Pavlík (Cingel) – 28. King (Setzinger, Horn)


  Mountfield HK: Lukeš (Sajdl) – Pilař, Čáp, Allen, Šalda, Gaspar, Nedomlel – Miškář, Bičevskis, Poppel – R. Pavlík "C", Cingel "A", Vincour "A" – Perret, Klíma, Paulovič – Chalupa, Kubík, Jergl. Trenér: Tomáš Martinec.
  Moser Medical Graz 99ers: Nihlstorp (Höneckl) – Weihager "A", Egger, Hamilton, Kirchschläger, Winkler, Lindner, Rappold – Ograjensek, Oleksuk, Collberg – Yellow Horn, Setzinger "C", King "A" – Zusevics, Moderer, Aslin – Grafenthin, Krainz, Kainz. Trenér: Doug Mason.

  Rozhodčí: Smetana (RAK), Šír – Kis, Klouček (všichni CZE)

  Diváci: 2569