Třinec – Kladno 6:2 (kon.) | Litvínov – Kometa Brno 2:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Dynamo 4:1 (kon.)
Vítkovice – Olomouc 1:2 (po pr.) | K. Vary – Zlín 2:1 (kon.)
konec
HC VERVA Litvínov
2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
HC Kometa Brno
Pátek 13.09.2019, 17:30 • Zimní stadion Ivana Hlinky, Litvínov • Tipsport extraliga (ČR) • 1. kolo
Předzápasové kurzy: 2.7 4.3 2.25
Partner:
   
  To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek pátečního večera a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit zase na shledanou. (19:53:38)
   
  Dnešní utkání sledovalo 5976 diváků.
   
  Střely na branku: 28 – 37
   
  Je dobojováno. Domácí hokejisté uhájili své těsné vedení a na úvod nového ročníku hokejové extraligy tak připisují na svém ledě první tři body do tabulky. Kometa v závěru měla tlak umocněný powerplay, ale domácí to ustáli a vyrovnání se tak nekonalo. Kometa tak z litvínovského ledu odjede bez zisku jediného bodu.
   
  Konec zápasu.
   
  59:59
  Po střele Zaťoviče musel zasahovat Janus a přikryl puk pod sebou. Hra je přerušena a ještě se vteřinu před vypršením základní hrací doby bude vhazovat před ním.
   
  59:53
  Vhazuje se po pravé ruce Jaroslava Januse. Do konce třetí třetiny zbývá sedm vteřin.
   
  59:51
  Oddechový čas si vybírá lavička domácího celku.
   
  59:45
  Hosté ještě bojují před brankou soupeře, ale už to vypadá, že Verva tento tlak ustojí a dostává puk na zakázané uvolnění.
   
  59:13
  Domácí vyhodili kotouč a poté se před prázdnou klecí nedokázali prosadit. A ani napodruhé pak Helt netrefil prázdnou branku, neboť Plekanec mu v tom jako zázrakem zabránil!
   
  59:03
  Hosté si berou oddechový čas.
   
  58:56
  Vejmelka je na střídačce a Kometa hraje se šesti bruslaři v poli. Poslední šance, jak se dostat k vyrovnání.
   
  58:00
  Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
   
  57:46
  Kubát dobře clonil před brankou Januse a nepovolil hostům žádnou střelu. Domácí tak mohou založit další akci a jdou dopředu.
   
  57:01
  Bartejs má puk ve své moci a v obranném pásmu čekal na vystřídání spoluhráčů. Poté poslal puk do středního pásma a Kometa jde před Januse.
   
  56:05
  Trávníček se snažil pasem najít Helta, ale přihrávka nebyla přesná a druhý jmenovaný se tak nemohl dostat k žádné střele. Na opačnou stranu tak rychle spěchají brněnští hokejisté.
   
  54:41
  Kometa na nic nečeká a dostává se do dalších akcí před brankou domácích, zatím se však k vyrovnání ne a ne dostat. Místo toho přichází další zisk kotouče pro Vervu.
   
  54:07
  Gulaši pálil po přihrávce Horkého od modré čáry a jeho pokuse betony vyrazil do bezpečí Jaroslav Janus. Odražený puk pak hned dostala obrana pod kontrolu a poslala do středního pásma.

  Vendula Zdražilová

  Branky a nahrávky: 9. Gerhát (M. Hanzl, J. Mikúš), 29. Myšák (Kašpar, Jarůšek) – 9. Hruška (Plekanec)


  HC VERVA Litvínov: Janus (Honzík) – Jánošík, Kubát, J. Říha, Ščotka, L. Doudera, Baránek, Trončinský – Jurčík, Helt, Trávníček (C) – Válek, V. Hübl (A), F. Lukeš – Jarůšek, Myšák, Kašpar (A) – Gerhát, J. Mikúš, M. Hanzl.
  HC Kometa Brno: Vejmelka (Čiliak) – Štencel, O. Němec (A), Pyrochta, Baranka, Gulaši, Bartejs, D. Mikyska – Zaťovič (C), P. Holík, Mueller – Hruška, Plekanec (A), L. Horký – Orsava, Lev, Kucsera – Plášek ml., Kusko, Jenyš.

  Rozhodčí: Pešina, Svoboda – Ondráček, Špůr

  Diváci: 5976