Mladá Boleslav – Vítkovice 5:3 (kon.) | Mountfield HK – K. Vary 1:3 (kon.) | Plzeň – Dynamo 5:3 (kon.)
Kometa Brno – Liberec 7:4 (kon.) | Litvínov – Zlín 5:1 (kon.)
konec
Mountfield HK
1:3 (0:1, 0:0, 1:2)
HC Energie Karlovy Vary
Neděle 13.10.2019, 16:00 • ČPP Aréna, Hradec Králové • Tipsport extraliga (ČR) • 10. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Ode mne je to pro dnešek již vše, přeji vám pěkný zbytek večera, úspěšný vstup do nového pracovního týdne a někdy příště se budu opět těšit, na počtenou. (18:34:52)
   
  Nejlepší hráči utkání

  HC Energie Karlovy Vary – Tomáš Rachůnek
  Mountfield Hradec Králové – Lukáš Cingel
   
  Střely na bránu v třetí třetině (celkem)

  HC Energie Karlovy Vary – 9 (30)
  Mountfield Hradec Králové – 11 (36)
   
  Duel mezi Mountfieldem a Energií skončil. Do třetí třetiny si Vary přinesly jednobrankový náskok, který se jim podařilo krátce po začátku třetího dějství zdvojnásobit. Jiskru naděje pro Hradec vykřesal v 50. minutě Cingel, Lvi bojovali až do konce, ale dnes ztroskotali na pevné obraně Západočechů řízené skvělým brankářem Novotným. V závěru pečetil výhru svého celku Tomáš Rachůnek, jenž dvěma góly v poslední dvacetiminutovce rozhodl o vítězství svého celku.
   
  Konec zápasu.
   
  59:55
  Východočeši ještě vyhráli jedno buly před Novotným, Čáp vystřelil po vhazování z levého kruhu, ale minul.
   
  59:46
  Vincour se dostal k dorážce na brankovišti, ale puk dost nezvedl, Novotný se betony nalepil na led a jeho pokus vykopl až k mantinelu.
   
  59:20
  Mazanec jde znovu na střídačku, Mountfield to chce zkusit ještě jednou v šesti.
   
  59:05
  Nedomlel rozehrává na střed hřiště, kde byl Vincour ztrojen soupeři, Cingel se následně dostal k puku, ale ani jeho přihrávka nebyla přesná.
  58:44 Tomáš RACHŮNEK - 1:3
   
  58:44
  Karlovy Vary právě vstřelily branku!
  Máme rozhodnuto! Energie pečetí výhru gólem do prázdné brány! Jergl na útočné modré naprosto nesmyslně místo střely přihrával kamsi k hrazení. Zámorský ideálně nezpracoval, Karlovarští mu sebrali puk a když se obránce Lvů rozhodl napadat, objeli ho. TOMÁŠ RACHŮNEK pohodlnou ranou od levého hrazení pečetí výhru Západočechů v tomto duelu. Asistence: David Gríger, Jakub Flek.
   
  58:19
  Mazanec jde na střídačku, Hradec to zkouší v šesti bez brankářem zatím drží pásmo a hledá vhodnou palebnou pozici.
   
  57:58
  Další okénko v obraně Lvů! Šenkeřík se dostal až na pravý kruh a vypálil na zadní tyč, Mazanec předvedl další parádní zákrok ramenem.
   
  57:26
  Novotný znovu drží puk za vlastní bránou, poslal ho prudce kupředu na Skuhravého, který šel se svým parťákem dva na jednoho, vypálil, ale Mazanec vykopl puk koncem brusle!
   
  57:06
  Do dobré pozice se nyní dostával Smoleňák, který už mohl skoro střílet z levé strany. Akci svěřenců Tomáše Martince zastavil ofsajd.
   
  56:49
  Východočeši znovu jen nahodili kotouč na zadní mantinel, kde byli první beci Energie, kteří jej zase rychle poslali na druhou stranu.
   
  56:35
  Linhart udržel na levém hrazení dva soupeře a postrčil puk kupředu, jeho spoluhráči s ním ale nic zázračeného vymyslet nedokázali.
   
  56:15
  Buly před Novotným vyhráli Energetici, kteří si přihrnuli puk do brankoviště, kam se natlačilo několik hokejistů, puk má Novotný v lapačce.
   
  55:57
  Karlovy Vary se teď už nesnaží příliš útočit, místo toho rychle posílají puky z třetiny a brání vlastní pásmo. Nyní předvedly další icing.

  Petr Šatalík

  Branky a nahrávky: 50. Cingel (R. Pavlík, Allen) – 2. O. Beránek (Raška I), 42. T. Rachůnek (Šenkeřík, Flek), 59. T. Rachůnek (Gríger, Flek)


  Mountfield HK: Mazanec (Š. Lukeš) – Linhart, Zámorský, Allen, Čáp, Gaspar, Nedomlel, R. Pilař – Červený, Koukal, Smoleňák – R. Pavlík, Cingel, Vincour – Perret, Klíma, Paulovič – M. Chalupa, Kubík, Jergl.
  HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Bednář) – Šenkeřík, Eminger, Graňák, Plutnar, M. Rohan, Kubka, A. Rulík – T. Rachůnek, Gríger, Flek – T. Mikúš, Raška I, O. Beránek – Hlava, T. Knotek, Kohout – Koblasa, Skuhravý, Vondráček.

  Rozhodčí: Hradil, Kika – Ganger, Klouček

  Diváci: 3715