Motor ČB – Linz 4:0 (kon.)
konec
ČEZ Motor České Budějovice
4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
EHC Black Wings Linz
Středa 28.08.2019, 17:30 • Budvar Aréna (České Budějovice) • Motor Cup
Partner:
   
  Máme za sebou druhé utkání v rámci Motor Cupu. V něm si domácí hokejisté poradili s rakouským Lincem bez větších problémů 4:0. Českobudějovičtí hráči v každé třetině vstřelili branku, v té třetí navíc dvě, a zaslouženě vítězí. Přecijen dnes byli o něco lepším týmem. A hlavně produktivnějším. Zítra Prospalovi svěřenci vyzvou účastníka KHL Chabarovsk. (19:45:13)
   
  Konec zápasu.
   
  59:22
  David Gilbert byl aktivní u Kickertovy pravé tyče, ovšem zasunout kotouč za brankovou čáru nedokázal, neboť právě linecký brankář včas natáhl vyrážečku, pod kterou puk bezpečně uschoval.
   
  58:58
  Václav Karabáček najel do pásma, následně zasekl na kruhu a zkusil to na vzdálenější tyč. Jeho střela nebyla příliš razantní, a tak s ní brankář neměl výraznější obtíže a v pohodě ji udržel v rukavici.
   
  57:51
  České Budějovice právě vstřelily branku!
  Risk s odkrytou klecí se hostujícímu celku nakonec nevyplací, když počtvrté inkasuje. Z velkého úhlu se trefil MARTIN BER8NEK a možná dal skóre dnešního urkání definitivní podobu. Asistence: Lukáš Endál, Jan Kloz.
   
  56:65
  Linečtí hokejisté to zkoušejí bez brankáře. Jeden z českobudějovických hráčů záhy minul jen těsně odkrytou svatyni. Zřejmě to byl útočník Martin Novák.
   
  55:32
  Moritz Matzka nic moc na modré čáře nevymýšlel, napřáhl a vypálil. Jeho pokus Klouček vyrazil jen na pravý kruh, kde se kotouče ujal další z Lineckých. Ten Kloučka ohrozil znovu, nicméně budějovický brankář tentokrát drží puk v rukavici, za což si vysluhuje potlesk domácích tribun.
   
  54:10
  Tempo utkání po třetí vstřelené brance Motoru poněkud upadlo. Českobudějovičtí se drží v pásmu, ovšem nedaří se jim dostat do střelecké příležitosti, která by případně znamenala čtvrtý zásah.
   
  52:55
  V přesilové hře Motoru se toho moc nestalo. Až nyní se Martin Novák snažil obkroužit lineckou svatyni, ovšem zasunout do ní kotouč už nedokázal, neboť byl tísněn jedním z obránců rakouského týmu.
   
  51:45
  Domácí hráči sice dlouho drželi pásmo, ale puk neměli pod kontrolou. Navíc jej pak ztratili a Linec přenesl hru na opačnou stranu, kde se vhazuje po Kloučkově levé ruce.
   
  50:51
  Vyloučení v týmu EHC Black Wings Linz (Roach – 2 min., sekání).
   
  50:45
  Vít Chrisotv dobřel podržel kotouč v útočném pásmu, v rohu kluziště. V těchto prostorech vybojoval přesilovou hru pro svůj tým. Rozhodčí zatím drží ruku nahoře na znamení výhody pro Motor.
   
  Na dnešní utkání si našlo cestu 2 870 fanoušků.
   
  49:34
  A domácí příznivci si žádají bůra. Tak uvidíme, zda Prospalovi svěřenci přání svých fanoušků vyslyší a ještě dvakrát pošlou puk za Kickertova záda.
   
  48:38
  České Budějovice právě vstřelily branku!
  Motor jde do tříbrankového vedení a výhře se tak zase o razantní krok přiblížil! Pavel Pýcha vystřelil od modré čáry, načež se v předbrankovém prostoru zorientoval JAN VESELÝ a rozradostnil budějovické fanoušky potřetí. Asistence: Jan Kloz, Pavel Pýcha.
   
  47:28
  Jan Veselý dostal nabito na pravý kruh, odkud zkoušel střelu z první. Ta se ale neujala. Tlak českobudějovických hokejistů totž skončil jen pokusem, který letěl nad brankovou konstrukci.
   
  46:45
  Vyloučení v týmu EHC Black Wings Linz (Rutkowski – 2 min., podrážení).
   
  46:22
  Mark McNeill se zničehonic objevil ve velmi zajímavé pozici. Z přebdrankového prostoru vyslal velmi dobrou střelu, ovšem Klouček předvedl parádní reflexy a vyrážečkou dostal kotouč mimo nebezpečí.

  Adam Pavlíček

  Branky a nahrávky: 12. Novák (Pýcha, Kloz), 33. Holec (Pýcha), 49. Veselý (Kloz, Pýcha), 58. Beránek (Endál, Kloz)


  ČEZ Motor České Budějovice: Klouček (Strmeň) – Vydarený, Plášil, Pýcha, Suchánek, Lytvynov, Pavel – Novák, Kloz, Endál – Karabáček, Gilbert, Doležal – Christov, Prokeš, Veselý – Beránek, Venkrbec, Holec.
  EHC Black Wings Linz: Kickert (Mocher) – Kragl, Rutkowski, Wolf, Roach, Finn, Altmann, Matzka – Lebler (C), McNeill, Woger – Kalus, Brucker, Gaffal – Kristler, Schofield, Umičevič – Leiler, Florek

  Rozhodčí: Pražák, Horáček – Zika, Polonyi