Třinec – Mladá Boleslav 6:3 (kon.) | Kladno – Vítkovice 3:4 (kon.) | Sparta – Kometa Brno 3:0 (kon.)
konec
HC Oceláři Třinec
6:3 (5:1, 0:1, 1:1)
BK Mladá Boleslav
Úterý 01.11.2011, 17:00Tipsport extraliga (ČR)
Předzápasové kurzy: 1.65 4.3 3.8
Partner:
   
  Zápas nakonec nebyl tak jednoznačný, jak by se mohlo zdát po jedenácti minutách první třetiny. Byl to tedy právě vlažný vstup hostů do utkání, kdy si nechali nasázet pět branek a pak již těžko dotahovali. Třinec tak poměrně hladce zdolal svého soka ze severu Čech a připisuje si tři body. Z Třince se pro dnešek loučíme a přejeme hezký zbytek dne. (19:33:23)
   
  Střely na branku ve třetí třetině: 9:13.
   
  Zásahy brankářů ve třetí třetině: Valent 9 - Vojtek 12.
   
  60:00
  Konec zápasu.
   
  59:00
  Boleslav již rezignovala, Třinec si kráčí pro tři body.
   
  58:00
  Zápas se již dohrává, v hledišti se objevují pokusy o mexickou vlnu.
   
  56:41
  Třinec právě vstřelil branku!
  Boleslavští ztratili hned při první pokusu o prúnik kotouč, čímž se stalo, že na jediného hostujícího zadáka jeli tři třinečtí hráči. Tím, kdo dopravil kotouč do prázdné brány byl MARTIN ADAMSKÝ. Asistence: Jan Peterek, Josef Hrabal.
   
  56:24
  Boleslav se vrhá do hry v šesti bez brankáře.
   
  56:24
  Boleslav si vybírá timeout. Vhazovat se bude před Vojtkem.
   
  56:24
  Utkání sleduje 3298 diváků.
   
  56:14
  Kohn s Klimentou se dostali do přečíslení, ale situaci vůbec nevyřešili dobře. Těžit z toho mohli hosté, ale jejich brejk skončil v náruči vděčného Vojtka.
   
  54:29
  Blíží se závěr zápasu a Boleslav stále nevymyslela způsob, jak se alespoň usadit v pásmu, nyní se musí bránit útoku domácích.
   
  53:38
  Richter na modré nezachytil puk a Oceláři tak přisli o pásmo.
   
  53:01
  Domácí kombinují za brankou. Když už se kotouč dostal před ní, tak zaúřadoval Valent a přerušil hru.
   
  52:16
  Kurz na bod pro Boleslav tímto okamžikem vysoce stoupá. Mozík totiž vystřelil puk mimo hřiště a jde si za to posedět na trestnou lavici po dobu dvou minut. To už bude pro hosty velmi těžké.
   
  51:45
  Boleslav s kotoučem na holích, ale ve středním pásmu.
   
  50:34
  Orsava se obráčel okolo Valentovy klecel, ale puk mu utekl z hole.
   
  49:50
  Zakázané uvolnění Třince. Je vidět, že domácí se již snaží především o udržení dvoubrankového náskoku, Boleslav má posledních deset minut na vyrovnání.

  Tomáš Vacho

  Branky a nahrávky: 4. Květoň (Peterek, Zíb), 8. Adamský (Kohn, Davison), 9. Orsava (Ostřížek), 10. Peterek (Kohn, Adamský), 11. McGregor (Polanský), 57. Adamský (Peterek, Hrabal) - 19. Rýgl (Výborný, Mikulík), 27. Bahenský (Cetkovský, Mozík), 42. Svačina (Vrbata)


  HC Oceláři Třinec: Vojtek (Francouz) - Richter, Hudec, Zíb, Lojek, Kania, Davison, Cartelli - McGregor, Bonk, Květoň - Kohn, Peterek, Adamský - Klimenta, Polanský, Hrňa - Rufer, Orsava, Ostřížek
  BK Mladá Boleslav: Hübl (Valent) - Beňovič, Drábek, Chaloupka, Soukup, Mozík, Žabka, Rýgl - Balaštík, D. Výborný, Mikulík - Svačina, Vrbata, Demel - Goertzen, Stieler, Tomas - Bahenský, Jiránek, Cetkovský - Soukup, Frolík

  Rozhodčí: Hradil, Šír - Gebauer, Lederer