Team Canada – Davos 7:2 (kon.)
konec
Team Canada
7:2 (3:1, 2:0, 2:1)
HC Davos
Pondělí 31.12.2012, 12:00VAILLANT ARENA Místo konání Spenglerova Cupu je tradiční a hala zůstává nezměněná, aréna Vai • Spengler Cup
Předzápasové kurzy: 1.57 5.25 5.75
Partner:
   
  Pro dnešek ale i celý letošní Spengler Cup je to všechno. Za mě i mé kolegy, kteří zpravodajství připravovali vám děkuji za pozornost a za rok opět u sledování tradičního turnaje na shledanou, zároveň vám přejeme příjemné prožití posledního dne roku 2012 a všechno nejlepší v roce 2013. (14:27:22)
   
  Kanaďané si převzali své medaile a nyní je čeká závěrečné focení a následně oslavy v Davosu, kde tým zůstává i na oslavy příchodu nového roku.
   
  Nyní přebírají svoje skleněné medaile hráči Davosu.
   
  Konečné pořadí 86. ročníku

  1. Team Canada
  2. HC Davos
  3. HC Vítkovice Steel
  4. HC Fribourg-Gótteron
  5. Salavat Julajev Ufa
  6. Adler Mannheim
   
  All-stars tým turnaje podle novinářů

  Dennis Endras - Dennis Seidenberg, Santeri Alatalo - Julien Sprunger, Matt Duchene, Patrick Kane.
   
  Vítkovice letos znovu na Spengler Cupu ostudu rozhodně neudělaly, navíc včerejší semifinále bylo od svěřenců Petera Oremuse výborně sehrané a jen to štěstí se na závěr nepřiklonilo.
   
  Nyní nás čeká ve Vaillant Aréně závěrečný ceremoniál. Při kterém jsou postupně představeny všechny týmy, oceněni rozhodčí a poté převezmou slavnou trofej hráči Kanady.
   
  Nejlepší hráči utkání
  Team Canada - Patrice Bergeron
  HC Davos - Dario Bürgler
   
  Pro letošek je dobojováno! Kanada ve finále předvedla jednoznačný výkon a Davosu nedala prakticky jedinou šanci. I ve třetí části přidali Kanaďané dvě branky a zaslouženě se po pětileté odmlce vrací na trůn.
   
  60:00
  Konec zápasu.
   
  59:46
  Ještě jedno buly uvidíme, po levici Devana Dubnyka.
   
  59:20
  Zápas se už jen dohrává. Puk mají hráči Davosu.
   
  58:19
  V další útočné akci Patrick Kane, ale po objetí branky už nedokázal vystřelit.
   
  57:29
  Davos právě vstřelil branku!
  A Davos ze svého pobytu v útočném pásmu vytěžil alespoň snížení, které trefil přesnou ranou pod horní tyč obránce RAFAEL DIAZ! Asistence: Patrick Kane.
   
  56:30
  Poslední tři a půl minuty letošního ročníku. Domácí ještě zkusí zaútočit.
   
  55:51
  Do další útočné akce se pokoušel dostat autor zatím poslední branky John Tavares, jeho kličkovaná nakonec střelu nepřinesla.
   
  54:43
  Hraje se velmi dlouho bez přerušení. Kanaďané u kotouče.
   
  53:36
  Ještě to zkusil v útoku Kane, ale gól tentokráte dát nedokázal.

  Jakub Vais

  Branky a nahrávky: 1. Bergeron (Gagner), 4. Walser (Demers, Bergeron), 10. Smyth (Bergeron), 22. Smyth (Bergeron), 31. Tavares (Walser, Dupont), 41. Spezza, 50. Tavares (Spezza) - 18. Bürgler (Thornton), 58. Diaz (Kane)


  Team Canada: Dubnyk (Bernier) - Noreau, Colaiacovo, Demers, Walser, Kinrade, Roche, Barker, Dupont - Spezza, Tavares, Gagner - Bergeron, Seguin, Smyth - Duchene, Holden, Pouliot - Micfliker, B. Mc Lean, Williams
  Trenér: Doug Shedden.

  HC Davos: Genoni (Berra) - Diaz, Forster, Alatalo, Ramholt, Marha, Back, Schneeberger, Grossmann - Hofmann, R. von Arx, Brunner - Tatíček, Eriksson, Kane - Thornton, Sýkora, Burgler - Sciaroni, Steinmann, Wieser.
  Trenér: Arno del Curto.

  Rozhodčí: Jeřábek (CZE), Piechaczek (GER) - Fluri, Müller (oba SUI)