Kanada – Rusko 8:1 (kon.) | Rusko – Finsko 2:0 (kon.)
konec
Kanada
8:1 (1:0, 5:1, 2:0)
Rusko
Úterý 09.04.2013, 01:30 • SBP Place, Ottawa • Mistrovství světa žen
Předzápasové kurzy: 1.01 18.0 25.0
Partner:
   
  Z mistrovství světa v Ottawě tak zbývají odehrát už jen poslední dva zápasy, a budou to jistě skvělé zápasy. Od 21:30 SEČ se v SBP Areně odehraje utkání o třetí místo mezi Ruskem a Finskem, v 1:30 pak přijde na řadu finálová bitva Kanady se Spojenými státy. Na tuhle Lahůdku s velkým L se nejde než těšit!

  Pro dnešní večer či ráno je to z šampionátu vše, dobrou noc. (03:53:08)
   
  Střely na branku ve 3. třetině:

  Kanada 12 – Rusko 2

  Celkem:

  Kanada 49 – Rusko 18
   
  Nejlepší hráčky zápasu:

  Kanada – Marie-Philip Poulinová (Ú)
  Rusko – Světlana Tkačjovová (O)
   
  Kanada se tak s Ruskem moc nepárala. Hodně ji pomohl gól do šatny v první třetině a pak skvělý vstup do té druhé, za stavu 4:0 už bylo hotovo. V závěru utkání se hráčky s javorovým listem na hrudi trochu šetřily, přesto se skóre vyšplhalo do velice slušné podoby.
   
  60:00
  Konec zápasu.
   
  59:49
  Ještě zásah Shannon Szabadosové lapačkou a pravděpodobně poslední buly.
   
  59:28
  Kapitánka Smolencevová puk napoprvé netrefila. Zkusila to znovu a její dobrý bekhend musela Szabadosová vytáhnout vyrážečkou.
   
  58:48
  Na závěr utkání přichází ještě nedovolený zákrok v podání domácí hráčky. Meaghan Mikkelsonová (CAN) – 2 minuty za hru tělem.
   
  58:03
  Juniorka Děrgačjovová se dostala přes modrou čáru, ale překonat stojící protihráčku už bylo nad její síly.
   
  56:48
  Zakázané uvolnění Kanady, Rusky se zase podívají před Szabadosovou.
   
  56:08
  Rusky už jsou kompletní. Ija Gavrilovová dostala krásnou přihrávku do brejku, ale vůbec nevystřelila a pak jen vracela puk nazdařbůh do brankoviště.
   
  55:33
  Obětavá ruská hráčka skočila po puku rybičku a dostala ho ven z pásma.
   
  54:57
  Po nahození Mikkelsonové raději Julia Leskinová přerušila hru.
   
  54:23
  Leskinová udržela tvrdou ránu od modré ve výstroji, po následném buly se Rusky osvobodily.
   
  53:54
  Mrštnou Agostaovou zastavil v jejím úprku faul. Jekatěrina Solovjovová (RUS) – 2 minuty za hákování.
   
  53:07
  Caroline Ouelletteová, autorka zlatého gólu v prodloužení finále loňského MS v americkém Burlingtonu, z pravého kruhu přestřelila vzdálenější tyčku.
   
  52:49
  Ruská branářka si u betonu pohlídala rovněž další pokus, který k ní doputoval po nepřesné rozehrávce jejích spoluhráček.
   
  52:27
  Náherná akce Natalie Spoonerové rozsvítila led SBP Areny. S neuvěřitelnou lehkostí se prohnala kolem ruské obránkyně, ale u Leskinové pak narazila.
   
  51:27
  Další gól měla na hokejce Fortinová, ta ovšem přestřelila bližší růžek.

  Martin Voltr

  Branky a nahrávky: 20. Irwinová (Mikkelsonová, Szabadosová), 23. Spoonerová (Appsová, Vaillancourtová), 23. Poulinová (Jennerová), 25. Wakefieldová (Wardová, Fortinová), 33. Heffordová (Poulinová), 36. Poulinová (Heffordová, Bonhommeová), 43. Agostaová-Marcianová (Wakefieldová), 43. Johnstonová (Wardová, Mikkelsonová) – 31. Tkačjovová (Burinová, Lebeděvová)


  Kanada: Szabadosová (Labonteová) – Rougeauová, Mikkelsonová, Fortinová, Wardová, Birchardová, Bonhommeová, Larocqueová – Heffordová, Jennerová, Poulinová – Agostaová-Marcianová, Irwinová, Vaillancourtová – Johnstonová, Wakefieldová, Spoonerová – Appsová, Ouelletteová, Bramová – Wickenheiserová „C“. Trenér: Dan Church.
  Rusko: Prugovová (41. Leskinová) – Ďubanoková, Tkačjovová, Kapustinová, Šibanovová, Gončarenková, Šukinová, Ananinová – Burinová, Lebeděvová, Skibová – Gavrilovová, Smolencevová „C“, Sosinová – Pavlovová, Paškevičová, Smolinová – Vafinová, Běljakovová, Děrgačjovová – Solovjovová. Trenér: Michail Čekanov.

  Rozhodčí: Høveová (NOR) – Novotná, Svobodová-Arazimová (obě CZE).