Vlašim – Skalica 1:3 (kon.) | Pardubice – Biel 4:0 (kon.) | Belpa – Luxembourg 5:0 (kont.)
Nitra – London 7:0 (kon.) | Skalica – Oberwil 2:5 (kon.) | Biel – Dirty Birds 1:4 (kon.)
Luxembourg – LG Bratislava 0:5 (kont.) | London – Hr. Králové 0:8 (kon.) | Oberwil – Vlašim 1:5 (kon.)
Dirty Birds – Pardubice 0:8 (kon.) | LG Bratislava – Belpa 0:2 (kon.) | Hr. Králové – Nitra 0:1 (kon.)
konec
London Crusaders
0:8 (0:4, 0:4)
HBC Hradec Králové 1988
Čtvrtek 19.09.2013, 16:00Světový pohár klubů
   
  Hradec jednoznačně poráží londýnské mužstvo v poměru 8:0 a v prvním zápase v turnaji si připisuje tři body. Crusaders mají po dvou zápasech skóre 0:15 a ve své skupině skončí poslední. Hradečtí si to o vítězství v tříčlenné skupině rozdají večer s Nitrou.

  Nejlepší hráči zápasu:

  Hradec Králové – Jan Černý
  London Crusaders – Branislav Holzer (17:02:32)
   
  30:00
  Konec zápasu.
   
  29:45
  Jakub Ježek (HKR) v samotném závěru dostává menší trest za podražení.
   
  29:29
  Lux posunul míček na modrou čáru na volného Petra Švandu, jeho příklep skončil v náruči Tyrola.
   
  29:01
  Petr Novák se velmi šikovně dostal z rohu hřiště až před brankáře, ani nadvakrát ale devátý hřebíček do rakve nezarazil.
   
  28:28
  Další útočnou akci Hradce zastavilo postavení mimo hru.
   
  28:04
  Crusaders hrají v plném počtu, přesilová hra pro ně dopadla více než katastrofálně. Při hře v početní výhodě totiž inkasovali dvakrát.
   
  27:12
  Hradec právě vstřelil branku!
  Favorit duelu se již potřetí prosazuje při vlastní početní nevýhodě. Hradec Králové znovu svého soka zatlačil a ač dělala Tyrol, co mohl, druhé dorážce JAKUBA SVOBODY přejít brankovou čáru již nezabránil – 0:8! Asistence: Jakub Ježek.
   
  26:41
  Hradec právě vstřelil branku!
  Bohužel pro Crusaders to nebyla pravda. Český klub se podruhé dnes prosazuje při vlastním oslabení, tentokrát se ujala střela TOMÁŠE JIŘÍKA – 0:7! Asistence: Ondřej Lux.
   
  26:04
  Obrana anglického mužstva si bude moci na chvíli oddychnout. Za katr totiž putuje kvůli nedovolenému bránění Michal Hrubý (HKR).
   
  25:46
  Po střele Jandáta musí brankář Londonu znovu zasahovat.
   
  25:38
  Tlak Hradeckých je přerušen dalším icingem soupeře.
   
  24:24
  Hradec právě vstřelil branku!
  A i tuto nabídnutou šanci Hradec Králové využívá. Pěkná kombinace na jeden dotek přenesla zpoza branky míček na volného VÁCLAVA PETRA, který z první nedal přesouvajícímu se Tyrolovi žádnou šanci – 0:6! Asistence: Jan Fišer.
   
  23:41
  Box vedle časoměřičů se nám znovu zaplní. Radova Rusitovič (LON) je potrestán za nedovolené bránění.
   
  22:17
  Novák znovu připravil slibnou příležitost pro Jana Bacovského, jeho zakončení bylo tentokrát zblokováno díky rychlému přístupu jednoho z obránců.
   
  21:49
  Po nepřesné rozehrávce Hradce se k míčku na chvíli dostali hráči z Londýna, okamžitě ale vyhodili přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
   
  20:55
  Hra je přerušena kvůli posunuté brance Crusaders, vhazovat se bude po pravici Tyrola.
   
  19:59
  Hradečtí nakonec nevyužili dvojnásobnou přesilovku, vyloučený Tuček již byl na hrací ploše. Nyní se tedy hraje v pěti na obou stranách, stále to však podle tlaku Hradeckých vypadá jako přesilovka.
   
  19:18
  Hradec právě vstřelil branku!
  Přesilová hra nakonec byla využita! Po prudké střele od modré čáry se k dorážce dostal JAN HRABICA, který lehkým obloučkem přehodil beton ležícího Tyrola – 0:5! Asistence: Jan Štěpánek.

  Petr Dejnožka

  Branky a nahrávky: 1. Bacovský (Novák, Hrabica), 10. Černý (Ježek), 12. Bacovský (Růžička), 13. Černý (Ježek), 20. Hrabica (Štěpánek), 25. Petr (Fišer), 27. Jiřík (Lux), 28. Svoboda (Ježek)


  London Crusaders: Tyrol – M. Machetanz, Rusitovič, Lorencik, Keckes, Galdun, Bláha, Tuček, B. Holzer – J. Machetanz, Horváth, Železnik, Lisý, Urbanec, Vaniak, M. Holzer, Krištof.
  HBC Hradec Králové 1988: Mroviec (Dvořáček) – Černý, Fišer, Hora, Hrabica, Jiřík, Švanda, Veselý, Růžička – Bacovský, Fišer, Ježek, Novák, Nutil, Petr, Sádovský, Svoboda, Tesař, Weishaupt, Štěpánek, Lux, Jandát

  Rozhodčí: Hrazdira, Neczoi.