WTA Charleston (Antuka)
2:0
6:3
6:1
Karolína Plíšková (7.) na zelené antuce v Charlestonu druhou letošní výhru nepřidala. Češka podlehla v osmifinále za pouhých 62 minut 3:6 a 1:6 strojově hrající Jekatěrině Alexandrovové (54.) z Ruska, se kterou prohrála ve čtvrtém vzájemném utkání vůbec poprvé. Zápas byl vyrovnaný jen v první polovině úvodního setu. Plíšková vedla 3:2, soupeřka ale otočila skóre čtyřmi gemy v řadě, během nichž zaznamenala rovněž sérii čtrnácti vyhraných výměn za sebou. Druhé dějství bylo ještě jednoznačnější. Alexandrovová sázela na centrálním kurtu jeden vítězný úder za druhým. Po prvním servisu ztratila za celé utkání jen tři míče. Plíšková se nedostala ani k jednomu brejkbolu, a nejstarší ženský turnaj hraný na americkém území tak pro ni skončil. Alexandrovová si o semifinále zahraje buď s Polkou Linetteovou, nebo Estonkou Kanepiovou.
1:2
6:75
6:4
5:7
Jonáš Forejtek (307.) na challengeru v Murcii nezvládl dvouapůlhodinový maraton s Ivanem Gachovem (465.) a vypadl po výsledku 6:7(5), 6:4 a 5:7 ve čtvrtfinále. Jednadvacetiletý Čech platil v utkání za obrovského favorita, aktivně hrající Rus měl ale v pátek jeden ze svých lepších dnů a prezentoval se na centrálním kurtu fantastickým výkonem. Po vyrovnaném prvním setu získal Forejtek ten druhý v koncovce a do třetího vstoupil rychlým brejkem. V tu chvíli se zdálo, že se pomyslné misky vah definitivně překlopily na stranu rodáka z Plzně. Pak ale držitel divoké karty dvěma brejky otočil na 2:5. Forejtek nesložil zbraně, dotáhl se na 5:5. Za stavu 5:6 ale ztratil servis a tím i celý duel.
0:2
6:76
2:6
V semifinále se slovenský reprezentant utká s vítězem utkání O´Connell – Giannessi.
1:2
1:6
6:0
6:76
Letošní první semifinále si Kolář zahraje s vítězem zápasu Zsombor Piros (227.) – Gastão Elias (173.).