3:0
6:3
7:5
6:4
Jiří Veselý prohrává ve druhém kole Wimbledonu s Christopherem O´Connellem 3:6, 5:7, 4:6. Bývalá česká jednička nenavázala na skalp světové pětadvacítky Sebastiana Kordy. Aktuálně třiasedmdesátému tenistovi planety sebral Veselý servis jen v sedmém gamu úvodní sady. Jinak se jednalo o dosti nepohledné utkání, ve kterém se moc do výměny nechodilo a dominovalo podání.

O´Connell se zítra střetne s domácím Norriem, nebo Američanem Eubanksem.
0:2
2:6
2:6
Petra Kvitová (9.) postoupila zkraje pátečního programu do třetího kola Wimbledonu a prodloužila svou letošní neporazitelnost na trávě na sedm zápasů. Dvojnásobná turnajová šampionka smetla za hodinu a čtvrt poměrem dvakrát 6:2 Aljaksandru Sasnovičovou (69.) z Běloruska. Česká favoritka vstoupila do utkání ziskem tří her v řadě. V pátém gemu výhodu brejku ztratila, od stavu 3:2 už ale bodovala pouze ona. Hned zkraje druhého setu promarnila Kvitová na podání náskok 40:0, ztracený servis ovšem ihned získala zpátky a od poloviny sady již opět na kurtu číslo 2 plně dominovala, když završila duel čtyřmi vyhranými gemy v řadě. Ve třetím kole může Kvitová narazit na přemožitelku krajanky Plíškové Nataliji Stevanovičovou (SRB, 225.), případně na Tamaru Korpatschovou (GER, 122.).
2:0
6:1
7:5
Markéta Vondroušová si zahraje osmifinále grandslamu poprvé od Roland Garros 2021, kdy vypadla s poslední dobou často skloňovanou Španělkou Badosaovou.

Její dnešní zápas se světovou jednadvacítkou Donnou Vekičovou měl v prvním setu překvapivě jasný průběh. Vondroušová dominovala, několikrát nachytala Chorvatku kraťasem z bekhendu na pravou stranu a při svém podání ztratila jen tři fiftýny. I na startu druhého setu často atakovala servis soupeřky až jej v sedmém gamu přece jen prorazila. O chvíli později ovšem nedopodávala, když nabídla vůbec první brejkboly v zápase. Jenže Vekičová onen brejk nepotvrdila a druhý pokus na doservírování už Vondroušová zvládla. Proměnila třetí mečbol a pozítří si to rozdá s krajankou Bouzkovou, nebo pátou nasazenou Garcíaovou.
2:1
7:60
4:6
7:5
Divoký, dlouhý a náročný zápas třetího kola má za sebou Marie Bouzková (33.), která si vyšlápla na světovou pětku Caroline Garcíaovou a dál sní o obhajobě loňského wimbledonského čtvrtfinále! Francouzku dokázala porazit i potřetí na trávě, tentokrát po dvou hodinách a 37 minutách 7:6(0), 4:6 a 7:5.

Zápas se hodně točil kolem toho, jak se dařilo či nedařilo Garcíaové. Bouzková se často dostávala pod tlak, ale předváděla srdnatou a v řadě případů úspěšnou obranu. Její soupeřka sice během střetnutí trefila 51 vítězných úderů, ale zároveň spáchala hned 52 nevynucených chyb a po konci utkání jí zbyly jen oči pro pláč.

V prvním setu si obě tenistky svědomitě držely servis až do tiebreaku, který si podmanila Bouzková v poměru 7:0. Do druhého setu pak vstoupila Garcíaová jako uragán, čistou hrou prorazila Bouzkové servis a výhodu brejku si donesla až do koncovky. Po druhé sadě bylo utkání přerušeno kvůli horší viditelnosti a přesunuto pod střechu na kurt číslo 1.

Po tomto přesunu se rozjela velká bitva, která nakonec trvala přes hodinu. Bouzková ztratila v pátém gemu servis, ale okamžitě zapsala na konto rebrejk. Garcíaová se dostala ještě ke dvěma brejkbolům v deváté hře, ale nepovedlo se jí je proměnit. V koncovce pak už tahala za kratší konec. V desátém gemu sice Bouzková dva mečboly na returnu nevyužila, ale ve dvanáctém gemu v pořadí třetí možnost na ukončení zápasu už ano.

V osmifinále se může Marie Bouzková těšit na souboj se svou krajankou Markétou Vondroušovou (42.).