Pohár Billie Jean Kingové (Krytý tvrdý povrch)
12:08 (1, CZE - SUI 3:0)
2:0
6:2
6:4
Petra Kvitová zajistila Česku semifinále Fed Cupu a vrátila se skvěle do výběru Petra Pály. Uhrála dva body a Česko si i bez své jedničky dostalo mezi čtyři nejlepší reprezentace této soutěže. Kvitová v dnešním zápase působila nesmírně soustředěně. Pustila Bencicovou k pouhým dvěma brejkbolům! Mohla se spolehnout na solidní forhend, zejména křížem zleva si několikrát pomohla. Je z toho postup českých děvčat do semifinále Fed Cupu a souboj o finále s vítězem Bělorusko -.Německo. V případě výhry Německa by Češky hrály venku.
0:0
zrušeno
Poslední dvouhra se hrát nebude. Pokračovat se bude čtyřhrou.
1:2
6:1
4:6
8:10
Jil Belen Teichmannová se ve čtyřhře s Timeou Bacsinszkou poprvé představila ve Fed Cupu a její premiéra byla vítězná, co se výsledku zápasu týče. Švýcarky první set naprosto nezvládly, druhý, v němž byla vidět řada brejků, ale ano, stejně jako následný super tiebreak. Švýcarský tým se tedy rozloučil s O2 Arenou v Praze vítězstvím, do semifinále ale postupují po desáté v řadě, jak už bylo mnohokrát avizováno, Češky. Konečný stav čtvrtfinálové série Fed Cupu 3:1.
2:0
6:4
6:4
Jana Čepelová predviedla proti Natalii Vichľancevovej v náročnej situácii takmer bezchybný výkon a mierne favorizovanú súperku bez väčších problémov zdolala v dvoch setoch 6:4,6:4. Slovenka v celom dueli nečelila jedinému brejkbalu, naopak, často dokázala svoju súperku na príjme dostať do veľkých problémov. Slovensko tak po troch dvojhrách vedie nad Ruskom 2:1 a v nasledujúcom súboji bude môcť Viktória Kužmová proti Anne Kalinskej poslať Slovenky do play-off o I. svetovú skupinu Pohára federácie. Aj toto stretnutie vám priniesieme v našom online prenose, začať by sa malo už o niekoľko desiatok minút. Pre túto chvíľu vám však ďakujem za pozornosť!
2:1
3:6
6:3
6:4
Slovensko po prvýkrát v histórii zvíťazilo v Pohári federácii nad Ruskom. O všetkom rozhodli dnešné dve dvojhry. V tej druhej predviedla slovenská hviezdička Viktória Kužmová neuveriteľne bojovný výkon, keď po prehratom prvom sete v polovici toho druhého úplne otočilo vývoj zápasu. V rozhodujúcich momentoch ukázala väčšiu psychickú odolnosť, za čo bola napokon odmenená. Slovensko tak víťazí 3:1 na zápasy. Na programe by mala byť ešte záverečná štvorhra, jej osud však závisí na dohode nehrajúcich kapitánov Mateja Liptáka a Anastasie Myskinovej. Ak sa bude konať, tak vám ju, samozrejme, prinesieme v našom online prenose. Pre túto chvíľu vám však už ďakujem za pozornosť!
2:0
6:3
6:2
Vo štvohre, ktorá bola už len formalitou, zdolala slovenská dvojica Jana Čepelová/Anna Karolína Schmiedlová ruské duo Veronika Kudermetovová/Anna Kalinská pomerne pohodlné 6:3,6:2 a upravuje tak konečné skóre súboja I. kola II. Svetovej skupiny medzi Ruskom a Slovenskom na konečných 4:1. Ja vám už v tejto chvíli ďakujem za pozornosť a želám vám úspešný vstup do nového týždňa!