Challenger Tunis (Antuka)
1:0
7:5
0:0
skreč 2
Z tohoto zápasu je to vše, mějte se fajn.
0:0
zrušeno
Jiří Veselý, jenž měl na challengeru v Tunisu plnit roli nasazené jedničky, se den před vstupem do turnaje odhlásil. Českého hráče trápí zvýšená teplota, a proto odcestoval domů.
2:0
7:66
6:2
Český tenista zvládl úspěšně úvodní kolo challengeru v Nan-čchangu, když poráží čínskou žebříčkovou dvojku Ti Wu ve dvou setech.
Obě sady nabídly diametrálně odlišný obrázek hry, v té úvodní jasně dominovali podávající hráči a jediný brejkbol v celém setu (a zároveň setbol) měl domácí tenista. V tie-breaku si Šafránek nechal utéct dva setboly, ale třetí na 8:6 už proměnil.
V druhé polovině zápasu se přesnost Wuových úderů prudce zhoršila, Šafránek si vypracoval aspoň jeden brejkbol v každém gemu a i když o svůj první brejk vzápětí přišel, získal další a dovedl utkání do vítězného konce.
Český tenista skvěle podával, hrál výborně od základní čáry, jeho údery měly přesnost i razanci. Naopak se mu vůbec nedařilo na síti a kapitolou samou pro sebe byly jeho občasné pokusy o kraťas, z nichž Wu těžil pravidelné fiftýny.
Děkuji za pozornost při ranním přenosu a přeji pěkný den!