2:0
21:18
21:13
Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem nedokázali uhrát v prvním duelu na majoru ve švýcarském Gstaadu ani set proti Rusům Ljaminovi s Myskivem.

Úvodní sadu neměli Češi rozehranou vůbec zle, ještě ve střední části vedli o dva body, ale poté přišla série soupeřů a Perušič se Schweinerem už ztrátu nedokázali v prvním dějství dohnat. Naopak úvod druhého setu byl pro Čechy výrazně nepovedený. Za stavu 0:4 si český tým musel brát oddechový čas, ale ani ten příliš nezabral a Rusové odskočili do vedení dokonce o pět bodů. Postupem času si náskok navýšil dokonce na deset výměn, v závěru ještě Perušič snížit ztrátu, ale na obrat to ani v nejmenším nestačilo.

V zítřejším duelu budou Češi bojovat o turnajový život proti domácí dvojici Métral, Haussener.
2:0
21:19
21:19
Andrea Štrbová s Natálií Dubovcovou prohrály úvodní duel základní skupiny proti favorizovaným Brazilkám ve dvou setech.

Úvod zápasu rozhodně nebyl z pohledu slovenského dua optimální. Čtyřbodovou ztrátu ale Slovenky dokázaly smazat ještě do technického oddechového času. Následně si ale Maria s Carol hlídaly minimální náskok a ten také dovedly do vítězného konce. To druhé sada začala lépe pro Štrbovou a Dubovcovou. Slovenské reprezentantky vedly dokonce o pět bod, ale v polovině setu přišla sedmibodová šňůra favoritek zápasu a bylo rozhodnuto.
2:0
21:19
21:18
Barbora Hermannová s Markétou Slukovou vstupují do majoru ve švýcarském Gstaadu vítězně. Na úvod základní skupiny porazily ve dvou setech Němky Bieneckovou a Schneiderovou.

Úvod byl z pohledu českých reprezentantek ideální. Už po šesti výměnách přišel oddechový čas německého dua, ale Hermannová se Slukovou si držely vybudovaný náskok až do samého konce. Němky dokázaly snížit, ale dvoubodové vedení stačil českému páru k ukončení setu. To druhé sada byla o poznání dramatičtější. Až za stavu 11:9 se jeden z párů utrhl do vedení o dva body. Češky poté odskočily při servisu Hermannové na pět bodů a ten i přes nervózní konec udržely.