Vítěz: J. T. Boe (NOR)
V cíli už je přes sto závodníků, ještě nějakých třicet je na trati. Nicméně medaile jsou již dávno rozděleny.

Dnešní sprint na 10 kilometrů vyhrál po výborném běhu mladý Nor Johannes Thingnes Boe! Na druhém místě se překvapivě umístil Kanaďan Nathan Smith, který udělal na střelnici jedinou chybu a zaostal o 12,1 sekundy. Třetí místo obsadil bratr vítěze Tarjei Boe, který ztratil 25,3 sekundy!

Výborný závod zajeli i naši reprezentatni! V TOP 11 jich máme tři! Michal Šlesingr zajel druhý běžecký čas a s jednou střeleckou chybou to stačilo na sedmé místo. Ondřej Moravec také udělal jednu chybu a umístil se na deváté pozici! Jaroslav Soukup zastřílel čistě, nicméně jeho běžecký čas nebyl tak dobrý a dostal se na 11. místo!

Česká reprezentace tak má výbornou výchozí pozici do zítřejší stíhačky!

Velkým zklamáním jsou výkony Martina Fourcada, ale zejména Simona Schemppa! Vedoucí muž této disciplíny udělal sedm střeleckých chyb a v zítřejší stíhačce ho neuvidíme!

Z mé strany je to vše, startovní listinu včetně časů naleznete v našem textovém přenosu zítřejší stíhačky na 12,5 km! U dalšího přenosu se těším brzy nashledanou!
Vítěz: E. Lesser (GER)
Dnešní stíhačka je u konce! Novým mistrem světa se stal Němec Erik Lesser, který jako jediný zastřílel čistě a s velkým náskokem si dojel do cíle pro zlatou medaili!

Pro stříbro si dojel Rus Anton Šipulin, který udělal na střelnici jedinou chybu a v závěru přesprintoval Nora Tarjeiho Boeho, který vybojoval bronz!

Na "bramborové" pozici se umístil Michal Šlesingr a při rozhovoru na něm byly vidět známky zklamání, nicméně pro český biatlon je to další skvělý výsledek! Ondřej Moravec po dvou chybách na střelnici dojel na devátém místě. Jaroslav Soukup nakupil tři chyby, i tak ale dojel na skvělém 18. místě!

Největším smolařem dnešního závodu je určitě Johannes Thingnes Boe, který vjížděl do závodu jako první. Nicméně na střelnici se mu vůbec nedařilo a udělal celkem osm chyb! Umístil se až na 31. místě a spokojen určitě nebude.

Bez cenného kovu je dnes i Martin Fourcade, který chtěl odčinit zklamání ze sprintu. Na střelnici ale udělal tři chyby a ani rychlý běh jej nevynesl výše, než na sedmou pozici.

To je z mé strany vše a nezapomeňte sledovat stíhačku žen! Náš textový přenos začíná v 16:00. U biatlonu brzy nashledanou!
Vítěz: M. Dorin Habertová (FRA)
V Kontiolahti je pro dnešek odběháno a odstříleno. Další závody mistrovství světa se konají až ve středu a ve čtvrtek, kdy jsou na programu individuální závody žen a mužů na 15, resp. 20 km. Buďte na nich s námi! Do té doby se s biatlonovými fanoušky loučíme.
Náš textový online přenos z fantastického atletického šampionátu končí. Za celý tým Onlajny.com, který se podílel na live reportážích z mistrovství Evropy, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek neděle.
Vítěz: K. Jansrud (NOR)
S konstatováním, že Kjetil Jansrud díky dnešní výhře v SuperG v Kvitfjellu vyhrál i celkové pořadí světového poháru v této disciplíně, se s Vámi loučí a za týden zase napočtenou se bude těšit Tomáš Lysý.

Vítěz: F. De Fabiani (ITA)
Dnešní "patnáctka´" je u konce! Překvapivým vítězem se stal Ital Francesco De Fabiani!

Jako druhý skončil Kazach Alexej Poltoranin, který ztratil tři vteřiny. Toto jméno se na stupních vítězů také neočekávalo. Bronzová pozice je asi největším překvapením, na ní se umístil domácí závodník Sami Jauhojaervi, který zaostal o 4,6 vteřiny!

Velcí favorité dnes zůstali za očekáváním. Dario Cologna pátý, Petter Northug sedmý, náš Lukáš Bauer devátý a Martin Johnsrud Sundby destátý.

Velmi dobře zajel dnes i Martin Jakš, který se se ztrátou něco přes minutu umístil na 23. pozici!

To je z mé strany vše a u dalšího textového přenosu se těším brzy nashledanou!
Vítěz: M. Bjoergenová (NOR)
Dnešní závod pouze potvrdil norskou nadvládu nad tímto sportem! Norské závodnice obsadily ČTYŘI místa v TOP 5 a to ještě nepočítáme devátou Ragnhild Hagaovou!

Vítězkou se stala legenda Marit Bjoergenová, která porazila "o parník" zbytek startovního pole. Druhé místo obsadila Heidi Wengová, která dokázala porazit třetí Charlotte Kallaovou o osm vteřin! Na čtvrtém místě dojela Norka Jacobsenová a na páté příčce skončila po velmi špatné druhé části Norka Therese Juhaugová.

Naše Eva Vrabcová-Nývltová skončila na 18. místě a za svůj výkon se určitě stydět nemusí.

To je z mé strany vše a u dalších textových přenosů se těším brzy nashledanou!
Vítěz: S. Kraft (AUT)
Dnešní závod je tedy u konce a vítězství slaví Stefan Kraft. Ten vyhrál především díky druhému kolu, ve kterém skočil 133.5 metrů. Druhý skončil Severin Freund a třetí Anders Fannemel.
Z českých závodníků se do druhého kola dostal jen Roman Koudelka a ten nakonec skončil čtrnáctý.