28:23
(12:10)
Házenkáři Dukly Praha se probojovali do semifinále Challenge Cupu. Po úvodní remíze v Antverpách porazili v domácí odvetě belgický tým KV Sasja 29:23!

V semifinále se Dukla na konci dubna utká s celkem ABC/UMinho z Bragy, první zápas by měla sehrát v Portugalsku.

Vítěz základní části extraligy si z Belgie přivezl slibný výsledek 27:27 a vyšel mu i úvod odvetného zápasu v Edenu. Petržala poprvé inkasoval až v osmé minutě ze sedmimetrového hodu, jenže dvoubrankový náskok se zanedlouho rozplynul.

Potom naopak tým z Antverp, sázející na rychlé protiútoky, otočil na 7:10, to ale zase probudilo střelce Dukly. Pětigólová série překlopila poločasové skóre na nadějných 12:10.

Po změně stran začal náskok Pražanů strmě stoupat a v 46. minutě byl už sedmibrankový. Stejně jako v prvním utkání se střelecky prosazoval i sportovní ředitel Dukly Daniel Čurda, zato šestinásobný mistr Belgie marně čekal na další góly obrovitého Slovince Luky Groffa. Konec zápasu se už odehrával v postupové euforii.

Challenge Cup házenkářů – odveta čtvrtfinále!

Dukla Praha – KV Sasja (Belg.) 29:23 (12:10)
Nejvíce branek: Reichl 6, Kývala a Kotrč po 5, Kastner 5/1 – Groff 6, Rola 5/1, Bisschop 4. Sedmimetrové hody: 1/1 – 1/1. Vyloučení: 8:4. ČK: 37. Brabec (Dukla). Diváci: 1200. První zápas 27:27, postoupila Dukla.