Vítkovice – Plzeň 6:1 (kon.) | Zlín – Třinec 3:2 (po s.n.) | Litvínov – Mladá Boleslav 4:1 (kon.)
Motor ČB – Pardubice 3:2 (po s.n.) | Sparta – Kometa Brno 3:4 (po s.n.)
HC Vítkovice Ridera
6:1 (1:0, 2:0, 3:1)
HC Škoda Plzeň
Pátek 01.10.2010, 17:30 • Sareza Ostrava • Tipsport extraliga

Dnešní utkání je u konce. Málokdo by si před dnešním zápasem vsadil, že vítkovičtí přehrají Plzeň s takovým náskokem. Nicméně - hokej se hraje na góly, ať už jsou krásné nebo ne, plzeňští dali jen jeden, a proto odjíždějí z ledu poraženi. Diváci v hale se bavili až do konce, množství branek je nadmíru potěšilo. Přejeme Vám krásný večer z Ostravy a brzy zase napočtenou. (20:08:47)

59:51
    Vítkovičtí u puku se už nikam nepoženou.

59:33
    Domácí fanoušci jsou více než spokojeni, halou probíhají mocné chorály.

58:43
    Od modré pálil Slaney, ale jeho střela byla spíše z kategorie propagačních.

57:32
    Na ledě se přiostřilo, na vlastní kůži to pocítil domácí Punčochář, který zůstal na ledě, ale nakonec za doprovodu lékaře odjíždí po svých.

56:41
    Do hry se vrací oba potrestaní borci.

56:15
    Necelé čtyři minuty před koncem už plzeňští tuší, že pětigólové mako asi nedoženou.

55:34
    Domácím jde opět hra ve čtyřech lépe, ale hosté také vystrkují drápky.

54:41
    Další vyloučení, tentokrát pro obě mužstva, Klimek s Lammersem si odpykají dvě minuty za sekání.

54:35
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    VIKTOR UJČÍK sebral puk Jeřábkovi a ujížděl sám na brankáře, kterého překvapil střelou na vyrážečku - 6:1. Bez asistence.

54:00
    Domácí bojují o šanci, ale plzeňští nyní brání na výbornou.

53:43
    Dnešnímu utkání přihlíží 4 422 diváků.

53:07
    Do hry se vrací Slaney.

53:04
    Frolo putuje za podražení na trestnou lavici.

52:14
    Vítkovická přesilovka pokračuje, hosté se urputně brání.

51:53
    Kličkou do forhendu si JAN KÁŇA připisuje druhý dnešní gól - 5:1.

51:53
    Bylo nařízeno trestné střílení. Hanzlík hákovál v šanci domácího Káňu, který se staví do středového kruhu.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 11. Huna (Burger, Malík), 29. Barinka (Trnka, Pohl), 33. Huna (Káňa, Burger), 49. Káňa (Huna), 52. Káňa (TS), 55. Ujčík - 51. Heřman (Petruška)

HC Vítkovice Ridera: Málek - Barinka, Malík, Ovčačík, Punčochář, Rehák, Trnka, Voráček - Burger, Huna, Húževka, Káňa, Klimek, Pohl, Svačina, Strapáč, Sýkora, Szturc, Šedivý, Ujčík, Vrána.
    HC Škoda Plzeň: Přikryl - Hanzlík, Slaney, Frolo, Dresler, Jeřábek, Modrý, St. Peirre - Lev, Vostřák, Kovář, Vlasák, Obdržálek, Heřman, Dvořák, Langfeld, Lammers, Johnson, Petruška, Tvrdík, Pitule, Straka

Rozhodčí: Jeřábek, Hodek - Bryška, Dřínovský