Vítkovice – Plzeň 6:1 (kon.) | Zlín – Třinec 3:2 (po s.n.) | Litvínov – Mladá Boleslav 4:1 (kon.)
Motor ČB – Pardubice 3:2 (po s.n.) | Sparta – Kometa Brno 3:4 (po s.n.)
po s.n.
Berani Zlín
3:2 (2:0, 0:1, 0:1 - 0:0, 1:0)
HC Oceláři Třinec
Pátek 01.10.2010, 17:30 • ZS Luďka Čajky • Tipsport extraliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Příjemný páteční podvečer ze Zlína. Dnes čeká domácí Berany souboj se druhým celkem v tabulce, jimž je Třinec. Oceláři jsou letos ve velmi dobré formě o čemž svědčí jejich postavení v tabulce. Ocelářům se podařilo angažovat obránce Lukáše Krajíčka, který má za sebou působení v NHL. Hostím bude chybět Hamerlík, Seman a Lefebvre. Do branky Třince se postaví Martin Vojtek. Do sestavy Beranů se po dvouzápasové pauze vrací obránce Martin Hamrlík.

PSG Zlín: Sedáček - Hamrlík, Linhart - Švrček, Galvas - Míka, Řezníček - Lučka, Bořuta - Balaštík, Leška, Köhler - Důras, Sýkora, Rachůnek - Kubiš, Balán, Sivák - Holík, Vlach, F. Čech

HC Oceláři Třinec:Vojtek - Krajíček, Hrabal, Zíb, S. Hudec, Lojek, Vágner, Cartelli, P. Hořava - Kohn, Polanský, M. Růžička - D. Květoň, McGregor, Adamský - Polák, Bonk, Varaďa - Hrňa, Peterek, Mičulka

Rozhodčí: .

00:01

0:15
    Leška si připravil hned na úvod první střelu, kterou ale Vojtek chytá.

0:29
    Růžička se na druhé straně ocitl u kotouče, ale střílel vedle domácí branky.

0:52
    McGregor pálil, jeho rána ale byla zblokována.

1:39
    Zíbovu tvrdou ránu Sedláček vyrazil k McGregorovi, který nadále drží kotouč v moci Třince.

2:33
    Polák se prohnal po pravém křídle, jeho rána ale končí v lapačce domácího brankáře.

3:45
    Sedláček si poradil i s nebezpečnou střelou Polanského.

4:18
    Icing Třince, bude se vhazovat před Vojtkem.

4:37
    Nejprve pálil z dálky Rachůnek, vzápětí dorážel Důras a ihned po něm střílel do ochranné sítě Sýkora.

4:55
    Vojtek vyrazil vyrážečkou ránu Balána.

5:54
    Z hranice modré čáry to zkoušel Filip Čech, ale střílel mimo branku.

6:36
    Krajíček jen tak nahodil kotouč na teč, ale tento pokus zamířil přímo do náruče Sedláčka.

7:13
    Köhler dostal parádní přihrávku od Lešky po které ihned zvolil střelu, kterou Vojtek na dvakrát chytá.

7:22
    Kotouč se dotkl ochranné sítě a tak se bude znovu vhazovat před Vojtkem.

7:30
    Zlín právě vstřelil branku!
    Berani se ujímají vedení, střelu Galvase dorazil za Vojtkova záda MICHAL DŮRAS. Asistence: Lukáš Galvas, Tomáš Sýkora.

8:40
    Icing Zlína, vhazovat se bude před Sedláčkem.

8:53
    Až před Vojtka se propracoval Roman Vlach. Jeho průnik třinecký brankář vyrazil levým betonem.

9:20
    Zakázané uvolnění Třince, buly po levici Vojtka.

9:57
    Bekhendové zakončení Balaštíka končí v ochranné síti.

10:17
    Důras nezachytil Míkovu přihrávku a je z toho zakázané uvolnění Zlína.

10:18
    Pro změnu icing Třince.

11:30
    Čech vyslal tvrdou ránu, po které zůstavá třinecký brankář mírně otřesený.

12:38
    Rachůnkovu střelu přes obránce Vojtek ukořistil do lapačky.

12:50
    Zlín se ocitl v šanci, který byla ale přerušena pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

13:00
    Bonkův průnik končí ofsajdem.

14:55
    Střela Köhlera našla cíl v ochranné síti.

15:11
    Sedláček pravým betonem vyráží ránu Hrabala.

16:17
    Zakázané uvolnení Třince.

17:45
    Köhler pelášil sám na Vojtka, ale jeho ránu zablokoval rybičkou obránce Krajíček.

18:10
    Máme tu první dnešní vyloučení, Ladislav Kohn (TŘI) 2 min za nedovolené bránění.

18:45
    Rachůnek vyvážel kotouč z obranného pásma a byl zastaven Adamským, který dostává dvě minuty. Zlín bude hrát minutu a půl přesilovou hru 5na3:

19:03
    Přesilová hra bleskově využita! Od modré napřáhl MARTIN HAMRLÍK a jeho rána se zastavila až o síť Vojtkovy branky. Asistence: Lukáš Galvas, Petr Leška.

19:09
    Počet na ledě se srovná, Ivan Rachůnek vyfasoval dvě minuty za podražení.

20:00

Máme za sebou úvodní třetinu dnešního utkání, kterou vyhráli Berani v poměru 2:0. Druhá třetina začne přiblině v 18:29. Zásahy brankářů: Sedláček (10) - Vojtek (12)

20:01

20:19
    První střelu Balaštíka ve druhé třetině Vojtek chytá.

20:31
    Na druhé straně střílel Kohn, jeho pokus Sedláček lapil.

20:47
    Třinec je kompletní.

21:09
    Zlín hraje v plném počtu.

22:15
    Sivák se dostal v přečíslení dva na jednoho do zakončení, ale mířil nepřesně.

23:02
    Holíkův pokus Vojtek vyráží.

23:27
    Hamrlíkův pokus tečoval těsně před Vojtkem Leška, ale třineckého brankáře nezaskočil.

24:04
    Stanislav Hudec (TŘI) dostává dvě minuty za držení protihráče.

26:04
    Třinec hraje v pěti.

26:39
    Sedláček raději přikryl kotouč před dotírajícím Varaďou.

27:01
    Sivák se protlačil, až před Vojtka, který mu jeho střelu bez problému chytá.

27:54
    Leška z rohu kluziště přihrál do prostoru mezikruží Köhlerovi, ten ale trefil pouze Vojtkovo rameno.

28:24
    Třinec vyhazuje na zakázané uvolnění.

28:59
    Icing i na straně Zlína.

30:09
    Pavel Kubiš (ZLN) 2 min za nedovolené sekání.

31:33
    Třinec se usadil před Sedláčkem nevěděl co vymyslet s kotoučem. Nakonec se puk dostal před odkrytou bránu ke Krajíčkovi, ale ten vhodný okamžik prováhal.

32:11
    Kubiš je na ledě a Zlín je kompletní.

33:08
    Tvrdá střela Hrabala končí v náručí zlínského brankáře.

33:52
    Důras střílel mezi kruhami, ale trefil pouze skrumáž těl před sebou.

34:08
    Nebezpečná střela Zíba od modré čáry, kterou Sedláček ukořistil do své lapačky.

35:40
    Sedláček vyrazil pokus Lojka a Třinec stále obklopuje zlínskou svatyni.

36:44
    Leška zahrál kotouč příliš vysoko a hra je proto přerušna, Buly před Sedláčkem.

37:32
    Třinec právě vstřelil branku!
    Oceláři snižují stav utkání na rozdíl jediné branky. Autorem první branky hostí je VOJTĚCH POLÁK. Asistence: Martin Lojek, Radek Bonk.

38:19
    Po šanci Balaštíka a Köhlera nastal před Vojtkem zmatek, který pokračuje tlakem Zlína.

38:59
    Lukáš Krajíček (TŘI) zbytečně oslabuje Třinec, dostává dvě minuty za hrubost.

40:00

Po čtyřiceti minutách drží domácí hokejisté stále vedení nad Třincem. Tentokrát však jednobrankové, za Oceláře se prosadil Vojtěch Polák a snížil stav zápasu na rozdíl jediného gólu.Třetí třetina začne přibližně v 19:22. Zásahy brankářů Sedláček (15) - Vojtek (13)

40:01

41:03
    Třinec je kompletní, ihned po návratu Krajíčka pálil Kohn, ale Sedláčka nevystrašil.

41:57
    Třinec vstoupil do třetí třetiny aktivněji než domácí. Střela Hudce byla zblokována do ochranné sítě.

42:37
    Oceláři půjdou do čtyř, Martin Lojek (TŘI) 2 min za nedovolené bránění.

43:54
    Důras dostal dlouho přihrávku přes celé kluziště od Hamrlíka, kterou sebral efektní otočkou, ale vzápětí na Vojtka nevyzrál.

44:29
    Po dorážce Galvase se strhla před brankou menší strkanice.

44:38
    Lojek je na ledě, Třinec je kompletní.

45:05
    Další skrumáž před třineckou brankou, tentokrát se bude i vylučovat.

45:05
    Stanislav Balán (ZLN) - Radek Bonk (TŘI) oba 2 min sekání.

45:35
    Třinec bude hrát přesilovou hru 4na3. Roman Vlach (ZLN) vyfasoval dvě minuty za hákování.

46:06
    V dobré pozici pálil Růžička, ale rána mu příliš nesedla.

46:23
    Opět pálil Růžička, ale Sedláček se přemístil včas a ránu třineckého forwarda chytá.

46:44
    Sedláček parádně chytá pravým betonem třetí šanci Růžičky.

47:11
    Oba týmy jsou již kompletní a hraje se 5na5.

47:56
    Oceláři vyrovnávají stav zápasu! Po drtivém tlaku v přesilové hře se prosadil střelou od modré čáry obránce LUKÁŠ ZÍB. Asistence: Stanislav Hudec, Jiří Polanský.

49:22
    Útočník Třince hrál v Sedláčkově brankovišti a tak je hra přesunuta do středního pásma.

49:37
    Vojtek hrudí vyrazil bombu Švrčka od modré čáry.

50:22
    Zakázané uvolnění Beranů, vhazování před Sedláčkem.

51:06
    Po strkanici Balaštíka s Hrabalem se strhla menší mela v rohu kluziště.

51:06
    Oba hlavní aktéři strkanice dostávají oba po dvou minutách. Bude se tedy hrát 4na4.

51:06
    Josef Hrabal vyfasoval ještě osobní trest.

52:23
    Sivák ve stoprocentní šanci nepřekonal Vojtka! Dorážku vyrazil třinecký brankář do tyče.

52:47
    Dnešnímu utkání přihlíží 4265 diváků.

53:12
    Oba týmy jsou kompletní.

53:17
    Petr Hořava (TŘI) dostává dvouminutový trest za nedovolené bránění.

53:35
    Lojek vyhazuje, až před Sedláčka a na chvíli osvobozuje Třinec.

54:09
    Ránu Linharta vyrazil se štěstím Vojtek lapačkou a Třinec se opět osvobozuje.

54:50
    Třinec jde do tří, Lukáš Zíb si počínal nedovoleně a jde si odsedět dvě minuty. 27 vteřin bude trvat přesilová hra Zlína 5na3.

54:50
    Třinecká lavička si vyžádala oddechový čas na poradu.

54:56
    Krajíček vyhazuje, až před zlínského brankáře.

55:17
    Hořava je na ledě a Třinec se bude bránit ve čtyřech. Buly před Vojtkem.

55:43
    Vojtek si připisuje další úspěšný zásah.

55:52
    Švrček střílel od modré, ale trefil pouze obětavého Peterka, který z bolestivou grimasou odchází na střídačku.

56:27
    Vyhození Krajíčka končí na zlínské střídačce, vylučovat se ale nebude.

56:42
    Balaštík střílel z pravé strany na Vojtka a ten jeho pokus zkušeně ukryl do lapačky.

56:51
    Třinec se ubránil a je kompletní.

58:14
    Bedřich Köhler se dostal do útočného pásma, kde mu kotouč uskočil a žádná šance se tak nekonala.

59:01
    Začíná poslední minuta třetí třetiny.

59:18
    Ihned po buly střílel Polák, jeho pokus jen těsně minul zlínskou klec.

59:31
    Sedláček perfektně kryje Krajíčkovu dělovku.

60:00

Po šedesáti minutách je stav nerozhodný. O dalším průběhu utkání, tak bude rozhodovat pětiminutové prodloužení. Pokud se ani tam nerozhodne, jak již všichni víte, příjdou na řadu samostatné nájezdy.

60:01

61:02
    Prodloužení zatím bez vážnější šance.

61:32
    Z mezikruží střílel Peterek a jen těsně minul zlínskou klec.

63:14

63:47
    Tvrdě střílel Řezníček, ale jeho pokus se odrazil od zadního mantinelu do Vojtkové lapačky. Zlín má menší převahu v závěru prodloužení.

64:32
    Ránu Polanského lapl do lapačky Sedláček a kotouč ihned rozehrál, aby založil zlínskou akci.

65:00
    Prodloužení skončilo.

V prodloužení branka také nepadla. O druhém bonusovém bodu tak rozhodne dovednostní disciplína - samostatné nájezdy.

První jedou hosté, Vojtěch Polák.

Sedláček chytá.

Za domácí Hamrlík.

Hamrlík zasunul kotouč pod Vojtkův beton, stav stále nerozhodný.

Jako druhý jede Polanský, který také nedává!

Druhý domácí hráč, Petr Leška.

Leška počkal na vhodný okamžik a vymetl horní růžek Vojtkovy branky.

Za Třinec McGregor.

Nedává.

65:00
    Je rozhodnuto, dva body zůstavají ve Zlíně, které zajistil přesnou trefou do horního růžku PETR LEŠKA.

Máme dobojováno, Zlín ukořistil druhý bod v samostatných nájezdech, které rozhodl vítěznou trefou Petr Leška. Vyhlášeni nejlepší hráči utkání jsou oba brankáři. Jakub Sedláček (ZLN) - Martin Vojtek (TŘI) (20:24:39)

Ivo Raiskub

Branky a nahrávky: 8. Důras (Galvas, Sýkora), 20. Hamrlík (Galvas, Leška), 65. Leška - 38. Polák (Lojek, Bonk), 48. Zíb (Hudec, Polanský)

Berani Zlín: Sedáček - Hamrlík, Linhart - Švrček, Galvas - Míka, Řezníček - Lučka, Bořuta - Balaštík, Leška, Köhler - Důras, Sýkora, Rachůnek - Kubiš, Balán, Sivák - Holík, Vlach, F. Čech
    HC Oceláři Třinec: Vojtek - Krajíček, Hrabal, Zíb, S. Hudec, Lojek, Vágner, Cartelli, P. Hořava - Kohn, Polanský, M. Růžička - D. Květoň, McGregor, Adamský - Polák, Bonk, Varaďa - Hrňa, Peterek, Mičulka

Rozhodčí: Kubuš, Orszag - Gebauer, Lederer