Havířov – Třinec 2:3 (kon.) | Havlíčkův Brod – Pardubice 3:2 (po s.n.) | Jihlava – Olomouc 1:2 (kon.)
Hr. Králové – Liberec 6:1 (kon.) | Ústí n/L – Kladno 3:2 (kon.) | Plzeň – Litvínov 2:5 (kon.)
Kometa Brno – Vsetín 2:5 (kon.) | Mladá Boleslav – Letňany 3:1 (kon.) | Slavia – K. Vary 5:3 (kon.)
Chomutov – Sparta 6:4 (kon.) | Písek – Motor ČB 4:3 (po s.n.)
HC Kometa Brno
2:5 (0:1, 0:1, 2:3)
VHK ROBE Vsetín
Pátek 01.10.2010, 17:00 • Hala dětí a mládeže, Brno • Extraliga staršího dorostu

V poslední třetině jsme viděli nejvíce branek. Kometa nejprve snížila, ale Vsetín rychle odpověděl a dalšími dvěma brankami ovládl vývoj utkání. Kometa už v závěru stačila jen snížit. (19:09:31)

60:00

59:32
    Kometa ještě v závěru tlačí, ale k bodům jí to už nepomůže.

58:51
    Kometa právě vstřelila branku!
    TOMÁŠ BUHAJ si odseděl desetiminutový osobní trest a ve stejné třetině skóruje. Brněnský útočník vystřelil a puk si překvapivě našel skulinku ve výstroji Kohna a skončil v síti. Asistence: Michal Kupčík.

58:33
    Vsetín vstřelil branku!
    Najetý JAROSLAV JANEBA se protáhl mezi třemi hráči Komety, najel si až před brankáře a bekhendem nad lapačku zavěsil. Asistence: Stanislav Báchor.

58:05

57:43
    Vsetínští měl dobrou možnost, Slováček mohl střílet, ale chtěl ještě akci vyšperkovat přihrávkou, která byla nakonec nepřesná.

56:43
    Kometa vyhazuje až ke vsetínské brance.

56:05
    Vyloučen je na dvě minuty Jan Vašíček (Kom) za držení.

55:33
    Lašák míchal za brankou pukem, ale nikdo se mu pořádně nenabízel, tak mu nezbylo nic jiného než s pukem vyjet a následně o kotouč přišel.

54:49
    Brněnské útoky se teď tříští u mantinelu o hity vsetínských hráčů.

53:11
    Zřejmě už asi rozhodující gól. Slováček v úniku dva na jednoho našel před bránou MARTINA PTÁČNÍKA, který udělal Klimešovi bekhendový blafák do protipohybu a pohodlně skóroval. Asistence: Ondřej Slováček, Josef Daněk.

52:55
    Puk končí na brněnské střídačce, bude se vhazovat ve středním pásmu.

52:45
    Hra se přelevá každou minutu na jinou stranu podle hesla každý chvilku tahá pilku.

51:43
    Hra se otočila a teď mají naopak daleko více ze hry domácí, ale neproměňují dobré šance.

51:04
    Lašák si obhodil na vlastní modré čáře vsetínského hráče a hnal se dopředu, jeho střela z levé strany však minula svůj cíl.

50:43
    Raška ukázal svoji šikovnost, ale více než na nahození to nestačilo.

50:00
    Střelu Pelce od modré vyrazil Klimeš do ochranné sítě.

49:48
    Vsetín si teď vypracoval tlak a zůstává usazen v brněnském obranném pásmu.

49:18
    Nerozvážnost v obraně domácích mohl potrestat Janeba, který dostal přihrávku mezi kruhy, ovšem jeho střela mířila jen do hrudi Klimeše.

Zdeněk Plánka

Branky a nahrávky: 43. Pospíšil (Jaroch, Mrázek), 59. Buhaj (Kupčík) - 15. Ptáčník (Báchor), 35. Pelc (Stodůlka, Slováček), 43. Ptáčník (Daněk, Slováček), 54. Ptáčník (Slováček, Daněk), 59. Janeba (Báchor)

HC Kometa Brno: Klimeš (Krkoška) - Mytiska, Kupčík, Klíma, Pospíšil (C), Buhaj, Máša, Vašíček, Raška, Jaroch, Mrázek, Vojáček, Lašák, Čtvrtníček, Vágner, Šidák, Boček, Beneš, Fusek, Lamač, Sedlák,
    VHK ROBE Vsetín: Kohn (Bača) - Pelc, Žák, Gajdoš, Báchor, Štědrý, Hradil, Vašíček T., Ptáčník, Slováček, Daněk (C), Brida, Tobola, Janeba, Stodůlka, Pokorný, Kohout, Štrbík, Neuwirth, Kývala.