Třinec – Kometa Brno 0:3 (kon.) | Zlín – Liberec 4:3 (po pr.) | Motor ČB – Vítkovice 3:2 (po pr.)
Mladá Boleslav – Kladno 0:2 (kon.) | Sparta – Pardubice 2:1 (po s.n.) | K. Vary – Plzeň 5:2 (kon.)
HC Oceláři Třinec
0:3 (0:1, 0:1, -:-)
HC Kometa Brno
Pátek 22.10.2010, 17:00Tipsport extraliga

Není co dodat. Hosté dali domácím lekci z produktivity, a i když byli Oceláři střelecky aktivnější, nedokázali překonat výborného Trvaje. Střely na branku: 9:7. (19:21:50)

60:00

59:49
    Hosté kontrolují hru. Vše se chýlí ke konci.

59:09
    Ještě jednu střelu vyslal na Trvaje Zíb. Ten jeho pokus vytěsnil lapačkou.

58:47
    Vypadá to, že hosté už v poklidu dohrají zápas s pukem ve své moci.

58:17
    Byly ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny. Hosté drží puk za vlastní brankou.

57:38
    Hosté se usadili v pásmu Třince. Střela Stehlíka končí vedle branky.

57:03
    Rozhodčí pískají přihrávku rukou. Buly ve středním pásmu.

56:43
    Zdá se, že je vymalováno. Na trestnou lavici si totiž jde sednout Jiří Polanský a rapidně tak snižuje šance domácích na bodový zisk.

56:12
    Domácím se sice podařilo dostat puk ven ze třetině, stále ho však mají v moci hosté.

Utkání přihlíží 3894 diváků.

55:45
    Kometa se usadila v pásmu Třince. Nahození Houdka kryje Hamerlík.

54:49
    Hra se přelévá z jedné strany na druhou. Tento stav více vyhovuje hostujícím, kteří jsou schopni uhlídat si své vedení.

54:23
    Puk končí v ochranné síti zaviněním Varadi. Buly ve středním pásmu.

54:10
    Nepřesná rozehrávka domácích končí icingem. Buly po levici Hamerlíka.

53:33
    Hosté jsou kompletní, domácí však pokračují v útočení.

53:11
    Nahození Krajíčka tečoval Květoň do betonů Trvaje.

52:50
    Polák přišel o puk a hosté opět vyhazují.

52:32
    Po menší tlačenici na brankovišti Komety Trvaj ukryl puk.

51:57
    Další vyhození hostů, Trvaj zatím bez práce.

51:33
    Hrabalovi utíká puk do středního pásma. Domácí musí začít od Hamerlíka.

51:10
    Před dotírajícím Růžičkou raději Trvaj ukryl puk. V témže čase byl vyloučen Roman Erat za hru vysokou holí.

50:40
    Hosté drží puk na svých hokejkách. Jejich přesilovky jsou však velmi nepřesné. Vhazování po levici Trvaje.

49:59
    Akci dvou na jednoho zakončil David Květoň střelou do betonů Trvaje.

49:50
    Martin Vágner stál sám proti třem útočníkům Komety, a tak raději ukryl puk.

49:33
    Hosté jsou kompletní, domácí zastavuje ofsajd.

49:11
    Domácím se konečně podařilo rozestavení v útočném pásmu. Střelci domácích zatím střílí slepými náboji.

48:38
    Po přihrávce Krajíčka pálil Lojek, který trefil jen padajícího obránce Komety.

48:15
    Další vyhození hostů. Domácím se nedaří vůbec nic.

47:41
    Hosté drží puk daleko od své branky. Domácí zakládají útok od Hamerlíka.

47:23
    Ocelářům stále nejde přechod do útočné třetiny. Možná se jim to podaří teď. Na dvě minuty si totiž půjde sednout Tomáš Pospíšil.

46:57
    Na přihrávku Veselého čekal zcela nebráněný Ivan Huml, kterého vychytal přesunující se Peter Hamerlík a zabránil tak navýšení skóre!

46:26
    Domácím se nedaří podržet puk na svých holích. Hostům se však nedaří přihrávky, a tak se hra opět stěhuje před Trvaje.

45:48
    Z druhé vlny si sjížděl Petr Hubáček. Jeho pokus zastavil Hamerlík svým betonem.

45:16
    Kometa právě vstřelila branku!
    Hosté jdou do třígólového trháku! V signalizované výhodě nechali domácí obránci u brankáře Hamerlíka PETRA POLODNU, který dotlačil puk za záda třineckého gólmana! Asistence: Radim Hruška.

44:49
    Bonk se z rohu snažil překvapit Trvaje, ten zaklapl včas své betony.

44:12
    A domácí jsou kompletní. Navrátivší Polanský okamžitě znepříjemňuje rozehrávku hostujících obránců.

43:35
    Kometa kombinuje za vlastní brankou. Domácí jim nedávají ani chvilku volného času.

43:07
    David Květoň se zmocnil puku a domácí šetří vteřiny. Hosté se nemůžou zmocnit puku.

42:33
    Radek Bonk zůstal zapomenutý za bránícími hráči Komety. Nedokázal však zkrotit přihrávku.

42:15
    Bonk vyhrál buly a Hořava vyhazuje.

42:12
    Rozhodčí Lacina vylučuje. Na trestnou lavici si jde sednout Jiří Polanský za hru vysokou holí. Přesilovka pro Kometu.

41:42
    Domácí se usadili v pásmu. Snaží se vybojovat puk za Trvajovou brankou.

41:13
    Růžička zřejmě dostal hokejkou do obličeje. Rozhodčí jsou klidní.

40:45
    Polák se snažil svým pasem najít Růžičku. Tomu puk přeskakuje hůl.

40:21
    Od modré pálil Lojek. Jeho pokus končí na bruslích jednoho z beků Komety. Následně vyhazují hosté přes všechny čáry.

40:08
    Úvodní buly pro hosty, těm však nevyšla rozehrávka a hra se tak stěhuje před Trvaje.

40:01

Rozhodčí Minář se chystá vhodit úvodní buly třetí třetiny.

Úvod třetí třetiny se ve Werk aréně z neznámých důvodů protahuje.

Do prostřední části vstoupili lépe hosté a to díky početní výhodě. Necelých pět minut po zahájení třetiny se po druhé v dnešním utkání prosadil Radek Dlouhý a zvýšil tak náskok hostů. Do konce prostřední části ještě dostali domácí možnost dvojnásobné přesilovky, v té si však nedokázali vytvořit vážnější šanci, a tak si hosté do kabin odnesli dvoubrankové vedení. Střely na branku: 9:10. Další třetina začne přibližně v 18:43.

40:00

39:50
    Kometa se vrhla do útoku, zřejmě dohraje třetinu v útočném pásmu.

39:45
    Domácí zastavuje ofsajd. Vhazování ve středním pásmu.

39:28
    Za brankou kombinuje Polanský. Přihrál Zíbovi, jeho střela končí mimo klec hostů.

39:04
    Třinečtí se chybnou rozehrávkou opět dostali ven ze třetiny.

38:57
    Icing Komety, vhazování po pravici Trvaje.

38:38
    Hosté jsou kompletní, Oceláři promarnili asi svou největší šanci na korekci stavu.

37:55
    Hosté se teď pustili do útoku a šetří tak cenné vteřinky.

37:26
    Podél levého mantinelu si najel Květoň. Jeho střela mířila těsně vedle Trvajovy svatyně.

37:05
    Hosté jsou ve čtyřech, domácí se snaží dostat do třetiny Komety.

36:34
    Bonk vyhrál buly, ale obráncům utíká puk do středního pásma.

26:28
    Na straně domácích je vyloučen Jiří Polanský - 2 minuty hrubost. Na straně hostů to odnesl Tomáš Protivný - 4 minuty hrubost. Oceláři mají možnost dvojnásobné přesilovky trvající 21 vteřin.

36:28
    Před brankou Trvaje se strhla šarvátka. Rozhodčí bude vylučovat.

36:19
    Na přihrávku Zíba si sjel Kohn. Trvaj byl pozorný.

35:53
    Střela Zíba končí na Trvajově masce. Rozhodčí přerušil hru.

35:48
    Kotouč vyletěl mimo hrací plochu. Dle názoru rozhodčích byl tečován o hrazení.

35:27
    Hráči domácích si mezi sebou přihrávají, Trvaj je zatím bez práce.

35:00
    Až teď se domácím podařilo usadit v pásmu. Zatím kombinují obránci.

34:36
    Další akci domácích zastavuje ofsajd. Polovina přesilovky je pryč a Ocelářům se nepodařilo ohrozit branku Trvaje.

34:10
    Domácím se přesilovka vůbec nedaří, Kometa opět vyhodila.

33:45
    Tentokráte to byli obránci Komety, kterým se podařilo vyhodit puk.

33:25
    Třineckým však utíká puk, musí začít od vlastní branky.

32:56
    Buly vyhráli domácí, kteří se ihned rozestavili po útočné třetině.

32:49
    Na trestnou lavici si šel sednout Michal Kempný - 2 minuty hákování + 2 minuty nedovolené bránění. Oceláři dostávají příležitost přesilovky trvající 4 minuty.

32:26
    Puk jen poskakoval na brankovišti! Ale ani Peterekovi ani Adamskému se nepodařilo dopravit puk za Trvaje!

31:48
    Domácí teď měli štěstí! Střela Ostrčila totiž skončila na spojnici Hamerlíkovy branky!

31:30
    Domácí jsou kompletní a ihned se vrhají do útoku.

31:23
    Na modré se ke střele odhodlal Houdek. Hamerlík si povyjel a ukryl jeho projektil ve své náruči.

31:07
    Kometa rozjela hokejový kolotoč! Hamerlík je zatím bez práce.

30:25
    Domácím se podařilo vyhodit a můžou jít střídat. Kometa zahajuje další postupný útok.

30:05
    Tomáš Protivný nastřelil nohy bránícího Varadi.

29:43
    Hosté jsou opět v útočné třetině. Zatím kombinují za brankou.

29:09
    Na trestnou lavici odkráčel Jan Peterek, který si počínal nedovoleně v jednom ze soubojů.

28:39
    Další nepřesná přihrávka na straně hostů. Vhazování po levici Trvaje.

28:19
    Malec jen odevzdal puk a šel střídat. Třinečtí se snaží o úspěšný přechod do útoku.

27:55
    Buly vyhráli hosté a hned vyvezli puk ven ze své třetiny.

27:42
    Hosté přečkali oslabení bez úhony. Následná chybná rozehrávka Komety končí icingem.

27:08
    Z otočky pálil Radek Bonk. Jeho střela těsně minula branku Komety.

26:38
    Hostům se teď podařilo uspořit nějaké vteřiny. Domácí zakládají akci od vlastní branky.

26:11
    Oceláři zatlačili Kometu do defenzívy, ale zatím se jim nepodařilo vystřelit.

25:34
    Ihned po buly se ke střele připravil Josef Hrabal, který svou pumelicí orazítkoval břevno Trvajovy svatyně!

25:24
    Přesilovku si zahrají taky domácí. Za nedovolené bránění byl vyloučen Tomáš Houdek.

25:18
    A hostům se následnou přesilovku podařilo využít! Po ukázkové kombinaci, kdy se puku dotkli snad všichni hráči, prostřelil Hamerlíka mezi betony RADEK DLOUHÝ! Asistence: Jozef Balej, Radim Hruška.

24:48
    Hosté budou hrát další přesilovku. Dle názoru sudích si na brankovišti nedovoleně počínal Jiří Polanský.

24:24
    Hostující obránci pečlivě brání modrou čáru. Trvaj snad ještě ani nemusel zasahovat.

23:43
    Puk je opět v třetině domácích. Ti se snaží rozehrát útok.

23:24
    Hosté opět zatlačili Oceláře do defenzívy. Jejich akci však zastavuje ofsajd.

22:54
    Před Hubáčkem byla odkrytá klec. Ten trefil jen brusli bránícího Zíba.

22:16
    Domácí se po vyhraném buly dostali na polovinu soupeře. kometa rychle získala puk a přechází do útoku.

22:00
    Domácí jsou kompletní, hosté však stále kombinují v útočném pásmu.

21:43
    Domácí se osvobodili. Martin Růžička se snažil znepříjemnit hostující rozehrávku.

21:16
    Oba obránci Komety si přihrávají na modré, Hamerlík zatím bez zákroku.

20:50
    Domácím se podařilo vyhodit. Hosté zakládají další akci.

20:22
    Hosté se usadili v pásmu a rozjeli přesilovkový kolotoč.

20:01
    Hosté začínají druhou třetinu v početní výhodě.

20:01

Úvodní třetinu ovládli domácí hráči, kteří od úvodního buly diktovali tempo hry. Všechny jejich akce však končily na výborných zákrocích Jiřího Trvaje. Byli to však hosté, kteří se dostali do vedení, když se ve vlastním oslabení prosadil Radek Dlouhý. Druhá třetina začne přibližně v 17:50.

20:00
    Na domácí straně si půjde na 2 minuty sednout Bryan McGregor.

20:00

19:42
    Z prostoru kruhu zkoušel štěstí McGregor. Jeho střelu srazili obránci Komety.

19:17
    Hosté vyhazují, dle názoru sudích to icing nebude.

18:56
    Po pasu Bonka na modré napřáhl Lojek. Jeho pokus zastavil Trvaj svými betony.

18:31
    První formace domácích opět operuje v útočném pásmu.

18:09
    Od levého hrazení pálil Dlouhý. Hamerlík jeho pokus vyrazil do ochranné sítě.

17:38
    Domácí opět zavřeli hosty v jejich pásmu. Těm se podařilo vyhodit až o půlminutě.

17:07
    Nepřesná rozehrávka hostů znamená vhazování po levici Trvaje.

16:48
    Po buly na modré napřáhl Malec, který však trefil jen nohy Poláka.

16:41
    Hosté jsou kompletní. Hamerlík si připisuje další zákrok.

16:22
    Ve vlastním oslabení se do útoku vrhl RADEK DLOUHÝ, který dokázal překonat brankáře Hamerlíka přízemní střelou! Bez asistence.

15:40
    Přes polovinu kluziště se prokličkoval Kohn. Nakonec zakončil do betonů Trvaje.

15:23
    Po chybné přihrávce Varadi se hosté osvobozují.

15:02
    Na modré napřáhl Lojek. Jeho projektil jen oprášil betony Trvaje.

14:39
    Kotouč končí v ochranné síti. Dle názoru rozhodčího po teči o hrazení.

14:35
    Budeme svědky další přesilovky Třince. Na dvě minuty byl vyloučen Tomáš Protivný za hákování.

14:05
    Oba celky střídají, Oceláři zakládají další útok.

13:38
    Z otočky pálil Květoň. Trvaj stále neprůstřelný.

13:12
    Okamžitě po buly vyslal Peterek střelu na Trvaje. Ten ji dokázal ztlumit.

12:59
    Hosté se osvobozují a jdou střídat. Mezitím se Oceláři opět dostali do pásma Komety.

12:26
    A domácí jsou opět ve třetině hostů. Krajíček mohl otevřít skóre, avšak puk mu přeskočil hokejku.

11:39
    Zcela sám byl před Hamerlíkem Brabenec. Nepodařilo se mu však trefit brankou Třince!

11:10
    Hostům se podařilo dostat puk ze své třetiny. Následnou akci zastavuje ofsajd.

10:44
    Na ledě je 4. formace domácích, která také pořádně zatápí brněnským bekům.

10:24
    Krásnou přihrávku skrz brankoviště vyslal Peterek na Květoně. Tomu kotouč přeskočil hokejku.

10:08
    Icing Komety, hra se tedy stěhuje před Trvaje.

09:45
    Do úniku se dostal Martin Růžička, který si však musel zpracovat těžký puk a to ho stálo rychlost. Obránci Komety jej proto dostihli.

09:01
    K opakované střele se dostal Malec. Nejprve ho obětavým zákrokem zastavil jeden z třineckých beků, později brankář Hamerlík svým zákrokem.

08:29
    První formace domácích však nadále zůstává v útočné třetině a vytváří si velký tlak.

08:10
    Radost domácích příznivců však byla předčasná, jelikož rozhodčí Minář neuznává branku.

08:10
    Rozhodčí si jde prohlédnout videozáznam! Po velké tlačenici před Trvajem se radoval Jan Peterek, který si je jist svou brankou!

07:55
    Nahození Vágnera viděl Trvaj až na poslední chvíli.

07:48
    Odražený puk se dostal k Radku Bonkovi, který však z bezprostřední blízkosti nebyl schopný překonat Trvaje.

07:11
    Po delší odmlce si zahrál taky brankář Hamerlík.

06:34
    Po akci Varadi se puk nebezpečně motal kolem brankoviště Komety!

05:52
    Oceláři zasypávají Trvaje velkým množstvím střel. Trvaj zatím drží neprůstřelnost.

05:35
    Další střela od modré, opět Trvajův zákrok. Tentokráte puk vyrazil na Květoně, který však nedokázal přehodit ležícího brankáře Komety!

05:17
    Od modré pálil Lojek, Trvaj jeho pokus vyrazil.

04:57
    Domácí se ihned po buly dostali do tlaku, Trvaj zatím odolává.

04:40
    Domácí si zahrají první přesilovku! Za brankou Trvaje hýřil aktivitou Růžička, kterého nedovoleně zastavil Pavel Mojžíš.

04:19
    Další přerušení, tentokráte pro přihrávku rukou. Buly ve středním pásmu.

04:06
    Akci Komety zastavuje píšťalka sudího pro postavení mimo hru.

03:35
    Puk za třineckou brankou vybojoval Hubáček. Podařilo se mu vybruslit na dostřel Hamerlíka. Ten jeho pokus vytěsnil ramenem.

03:08
    Nahození Hrni raději přikryl Trvaj. Buly po jeho levici.

02:47
    Puk z pásma vyhodil Polanský a šel střídat.

02:24
    Mojžíš nahodil puk za branku Třince.

01:47
    Další nájezd domácího útočníka. Tentokráte to byl Kohn, Trvaj opět úspěšný.

01:21
    Po pravé straně si najel McGregor. Vystřelil, Trvaj jeho střelu kryje ramenem.

01:02
    Malec se chtěl prokličkovat do pásma, zastavil ho Krajíček.

00:39
    Puk opět za brankou hostů, Kometa rozjíždí útok.

00:11
    Úvodní buly pro hosty. Domácí se však zmocnili puku, který posléze vyhodili na icing.

00:01

Kapitáni se zdraví se sudími, utkání začne za malou chvíli.

Rozhodčí jsou seřazeni podél mantinelu, hráči nastupují na led.

HC Kometa Brno: Trvaj (Hovi) – Houdek, Zubíček, Ostrčil, Malec, Protivný, Stehlík, Mojžíš, Kempný – R. Erat, Brabenec, Hubáček – Veselý, Huml, Jakub Svoboda – Balej, R. Hruška, Dlouhý – Pospíšil, Meidl, Polodna

Rozhodčí: Minář, Lacina - Jindra, Jílek.

V třinecké sestavě absentují zranění Daniel Seman, Lukáš Havel, Stanislav Hudec a Guillaume Lefebvre. V sestavě hostů chybí důležité opory, jmenovitě Jiří Dopita, Radim Bičánek, Jaroslav Procházka a Marek Kvapil.

Hezký páteční podvečer z Třince! Tisport extraliga se dostala do své druhé čtvrtiny, a tak se podruhé proti sobě postaví celky z Třince a Brna. První vzájemné utkání dnešních soupeřů vyhráli třinečtí v poměru 3:2.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.