Třinec – Kometa Brno 0:3 (kon.) | Zlín – Liberec 4:3 (po pr.) | Motor ČB – Vítkovice 3:2 (po pr.)
Mladá Boleslav – Kladno 0:2 (kon.) | Sparta – Pardubice 2:1 (po s.n.) | K. Vary – Plzeň 5:2 (kon.)

Samostatné nájezdy začínají.

Petr Ton je vítězným exekutorem nájezdů! S přehledem vymetl horní růžek Svobodovy branky a přisuzuje tak druhý bod Spartě!

Zkušený František Kaberle přestřelil!

Marek Bartánus si věřil na blafák, Svoboda jej ale vychytal.

Jako první z Pardubic jel Buchtele a nedal.

Výborný jel jako první a svůj nájezd proměnil!

Trenéři Pardubic se rozhodli pro rošádu v brankovišti, chytý Svoboda.

TESLA ARENA zažije podruhé za týden nájezdovou loterii. V prodloužení se nerozhodlo, byť měli oba týmy několik příležitostí rozhodnout o osudu druhého bodu.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:50
    Trenéři Sparty si vyžádali oddechový čas.

64:50
    Prodloužení dohrají Pardubičtí ve třech, za sekání odjíždí pykat Libor Pivko (PCE).

63:01
    Velká šance i na druhé straně. Puku se zmocnil Ton, ujížděl směrem k Růžičkovi, ale ten jeho nájezd zlikvidoval.

62:44
    Teď stálo při sparťanech veliké štěstí! Střelu od modré Mezeie Pöpperle vyrazil na horní síť své branky.

61:27
    Sparta se osvobozuje.

60:43
    Bude se vylučovat. Pardubice začaly s velkým tlakem a docílili početní výhody. Na trestnou lavici odchází David Výborný (SPA) za hákování.

60:00

57:46
    Sparta právě vstřelila branku!

Kůrka pálil z ostrého úhlu, kotouč se odrazil k Radku Smoleňákovi a ten jej uklidil do prázdné klece. Sparta tak podobně jako v úterý proti Varům dokázala vyrovnat skóre. Dočkáme se počtvrté za sebou v Holešovicích prodloužení?

56:09
    Po dlouhé době v akci brankáři, konkrétně ten domácí. Střela Píšy mu však moc práce nepřidělala.

Petr Schwank

Branky a nahrávky: 58. Smoleňák (Kůrka, Výborný), 0. Výborný - 33. Branislav Mezei (Petr Koukal, Jan Kolář)

HC Sparta Praha: Pöpperle - Gulaši, Hanzlík, O Brien, Philipp, Salcido, Vykoukal - Bartánus, Broš, Hromas, Karpov, Koreis, Kůrka, Pacovský, Smoleňák, Ton, Tůma, Výborný
    HC Dynamo Pardubice: Růžička - Jillson, Kaberle, Kočí, Kolář II., Mezei, Píša - Bartek, Buchtele, Kolář, Koukal, Nahodil, Pineault, Pivko, Radil, Rákos, Somík, Starý, Špirko, Zohorna

Rozhodčí: Husička (CZE), Polák (CZE) - Gebauer (CZE), Lederer (CZE)