Sparta – Vítkovice 1:4 (kon.) | Třinec – Plzeň 4:0 (kon.) | Kometa Brno – Kladno 3:0 (kon.)
Motor ČB – K. Vary 3:2 (po pr.) | Litvínov – Liberec 0:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Slavia 2:3 (kon.)
Zlín – Pardubice 3:4 (kon.)
HC Kometa Brno
3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Rytíři Kladno
Neděle 28.11.2010, 17:00 • hala Rondo • Tipsport extraliga

Z Brna se pro dnešní večer loučím a někdy u hokeje napočtenou. Hezký zbytek víkendu. (19:17:51)

A ten je právě tady. Kometa si připisuje tři body a nutno říci, že vyhrála zaslouženě. Sice se nehrál nikterak krásný hokej, ale hraje se na body a ty dnes získává Kometa. Kladno hrálo dobře pouze v první třetině, v dalších částech to byla spíše křeč. Pokud se někdo dostal před Trvaje, většinou si brněnský brankář dokázal poradit. Střely na bránu celkem: 25:24. Nejlepším hráčem utkání z týmu Kladna byl vyhlášen Martin Látal, za domácí Marek Kvapil, autor dvou branek.

60:00

59:54
    Icing Komety a blíží se konec.

59:32
    Ještě mohla Kometa přidat jednu šanci, Hruška na Cikánka nevyzrál.

58:24
    Hala se baví opět po svém, mexické vlny a vyvolávání svých hráčů. V exibičním tempu se utkání dohrává. Bičáněk by mohl vyprávět jak se kličkuje ve svém pásmu, za jiného stavu by si to asi těžko dovolil.

58:15
    Knotek z pravé strany chtěl naštvat Trvaje, ten je ale jistý a Kometa kráčí ke třem bodům.

57:30
    Teď už jde jen o jednu tajenku, a to zda Jiří Trvaj udrží třetí nulu v řadě.

56:28
    Kometa právě vstřelila branku!
    Hotovo, vymalováno! Kladno nevyužilo své šance a tak z ničeho nic ujel Kvapil s Hruškou a nabídli ONDŘEJI VESELÉMU šanci na volej, ta se ujala. Střelou z první prostřeluje Cikánka. Asistence: Radim Hruška a Marek Kvapil.

56:11
    Před Trvajem zkušený Patera, ale znovu byla koncovka kladenského hráče hodně špatná.

55:49
    Zbrklá rozehrávka Brabence končí zakázaným uvolněním. Oba týmy se dle posledních minut těší na konec zápasu a odpočinek.

55:03
    Valský z ostrého úhlu měl těžkou úlohu překonat Trvaje. Ten jeho pokus viděl.

54:12
    Před Cikánkem atakovaný Huml, v tísni zakončil, ale pouze do ležícího kladenského gólmana.

53:40
    Hosté v plném počtu. Přesilovka Brna byla odehrána spíše z povinnosti.

52:51
    I přesilovka Komety je příliš pasivní, do útoku se nikterak netlačí.

51:50
    Brňané si koledovali o snížení. Trojice hráčů upalovala na Trvaje, ten si s pomocí obrany nakonec poradil.

51:32
    Marek Kvapil si to háčkoval až před Cikánka, nejen že byl vyslán nebezpečný pokus, ale zároveň jej fauloval Šmach (držení).

51:04
    Kometa hraje velice pasivně, s Plzní na to ve druhé třetině doplatila, zatím může být klidná.

50:41
    Trvaj působí celý zápas velice jistě, příliš práce tedy neměl, ale pokud jej Kladno ohrozilo, vždy byl na svém místě. Teď kryje ránu a poté dorážku Látala.

Roman Zajíček

Branky a nahrávky: 32. Kvapil (Hruška), 40. Kvapil (Zubíček), 57. Veselý (Hruška, Kvapil)

HC Kometa Brno: Trvaj (Hovi) - Houdek, Stehlík, Zubíček, Bičánek, Mojžíš, Ostrčil - Erat, Dopita (C), Hubáček - Kvapil, Hruška, Veselý - Jar. Svoboda, Huml, Brabenec - Jakub Svoboda, Švaňhal, Dlouhý.
    Rytíři Kladno: Cikánek (Falter) - Drtina, Kameš, Mrázek, Procházka, Šmach, Toman, Růžička - Kuchler, Patera, Bicek - Bílek, Kalla, Treille - Eberle, Bělohlav, Látal - Valský, Knotek, Stieler - Rudovský.

Rozhodčí: Fraňo, Hrubý - Jílek, Jindra