K. Vary – Liberec 2:3 (kon.) | Třinec – Pardubice 3:0 (kon.) | Zlín – Slavia 3:1 (kon.)
Sparta – Kladno 6:3 (kon.) | Motor ČB – Plzeň 2:3 (po s.n.) | Mladá Boleslav – Kometa Brno 2:3 (po s.n.)
Litvínov – Vítkovice 3:1 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
2:3 (1:1, 1:2, 0:0)
Bílí Tygři Liberec
Neděle 05.12.2010, 16:00Tipsport extraliga

Navzdory velké střelecké převaze, kterou si vypracovali ve druhé a třetí třetině, končí domácí hokejisté poraženi. Útočně hrající Liberec sice dokázali tlačit, co je to ale platné, když z obrovských šancí vytěžili pouze dvě branky. Navíc nevyužít dvě dlouhé dvojnásobné přesilovky a jednu pětiminutovou proti čtyřem, to nemohlo pro Energii zůstat bez trestu. Hosté na západě Čech předvedli sympatický výkon podpořený skvělým Pincem a pod Ještěd si odváží 3 body. Gratulujeme a přejeme příjemný zbytek večera. (18:26:50)

Hvězdy utkání: Lukáš Pech - Andrej Podkonický.

60:00

59:58
    Zakázané uvolnění Energie. Je rozhodnuto, Mensator se vrací do branky.

59:38
    Pinc drží kotouč, přerušil hru. Z nejhoršího jsou Tygři venku.

58:08
    Domácí požádali o oddechový čas! Stejně jako v předchozím případě jejich dvojnásobná přesilovka moc nebezpečně nepůsobí.

58:08
    Nahození Hrušky bylo spíše odevzdáním puku. Pinc přerušil hru.

57:55
    Pinc kryje střelu Kokka.

57:36
    Domácí vyhráli buly.

57:31
    Tak to bude zajímavé. Pinc vyhodil puk do sítě a je vyloučen za zdržování hry! Energie bude hrát 2 minuty proti třem!

57:17
    Kumstát přišel o puk, hosté vyhodili.

57:05
    Z ledu se ještě seškrabává krev po Víškově faulu. Bylo to jen pár kapek.

57:05
    Mensator už se radí se střídačkou, kdy má vyklidit pole.

56:52
    Energie hraje v plném počtu, ne však ale Liberec. Jan Víšek (LIB) komplikuje svému mužstvu cestu za třemi body, za sekání totiž dostal dvojitý menší trest.

56:08
    Hunkesovu skrytou střelu Mensator vyrazil betony, další dorážky pokryli jeho obránci.

56:52
    Tygří smečka je opět pětičlenná a hned se vydává kousat k Mensatorovi.

55:05
    Melenovský ve čtyřech zkoušel vyslat Skladaného do úniku, ale nahrávka naslepo mu nevyšla.

54:52
    A definitivně ho pak ukončuje držení Jana Košťála (KVA).

54:34
    Martin Čakajík vyhozením ukončuje tlak Energie.

54:24
    Košťál střílí z kruhu a Pinc drží.

54:16
    Čuttova tečovaná rána trefila Dernera do přilby, následně Pinc s přehledem zasahoval u tyče.

53:41
    Lukáš Derner vyhodil.

53:32
    Vyloučen David Štich (LIB) za podražení. Uvidíme, zda to nebude trest spíše pro domácí mužstvo, stejně jako na začátku třetiny.

53:03
    Po Hruškově důrazu před Pincem zůstal puk ležet v brankovišti. Všichni hráči metr daleko jej chvíli hypnotizovali, načež se jeden z obránců přece jen odhodlal odpálit jej raději pryč. Hruška jen zlostně praštil holí o led.

51:35
    Skuhravý v situaci dva na jednoho nahrál Dejovi, jehož střelu Pinc zlikvidoval zlatohelmovým zákrokem betonem.

50:51
    Domácí tlak se postupně otupil, hosté v obraně pracují precizně.

50:11
    Utkání sleduje 2581 diváků. Před hokejem dnes zřejmě dost rodin dalo přednost mikulášským radovánkám.

49:37
    Skuhravý v rohu dobře viděl u vzdálenější tyče volného Deje, na toho byla ale nahrávka moc rychlá.

48:18
    Kokkovo nahození před bránou nebezpečně tečoval Zaťovič, o chvilku později zde stál s pukem i Klíma. Domácí se v zakončení vyloženě trápí.

47:59
    Melenovský zavezl puk do pásma a alespoň pro svůj tým vybojoval vhazování před Pincem.

46:51
    Hruška z velkého úhlu trefil jen boční síťku.

46:33
    Proti pěti si domácí hned vytvořili větší tlak, než za celou dobu předešlé přesilovky. Vzhledem k tomu, že v lize mají vůbec nejlepší úspěšnost přesilových her, je to k zamyšlení.

46:08
    Bárta, který odpykával pětiminutový trest místo Kudrny, je na ledě.

45:44
    Rohanovo nahození na branku neúspěšně tečoval Skladaný, hra je přerušena.

45:26
    Špaček vyhazuje.

44:58
    Pech zpoza branky procpal puk na Košťála, ten z první napálil jen Pince!

43:48
    U puku jsou opět hosté. Energetici přesilovku vůbec nezvládají.

43:15
    Energie zahrála zakázané uvolnění. Dlouhá přesilovka pro ni zatím není žádnou výhodou.

43:04
    První pořádnou střelu v přesilovce zaznamenal až nejmladší člen karlovarského kádru Martin Rohan.

42:19
    Hruška od zadního mantinelu nahrál přesně mezi oba své beky na modré a puk proklouzl až k Mensatorovi.

41:50
    Další vyhození zařídil liberecký Špaček.

41:20
    Hostům se podařilo vyhodit a rychle střídají.

41:08
    Jaroslav Kudrna hodně nešetrně narazil Procházku na mantinel a ten je za pomoci lékaře odváděn do kabiny. Odpovídá tomu i trest pro libereckého hráče na 5 minut a do konce utkání.

40:45
    Nedvěd od modré nahodil k vzdálenější tyči, tam ale stáli jen hráči v bílém.

40:17
    První útok Energii nevyšel, končí zakázaným uvolněním.

40:01

Ačkoli ve druhé třetině tlačili mnohem více než v té první, jsou na tom domácí hokejisté před druhou přestávkou hůře. Tak jako v mnoha předcházejících zápasech jejich výkon brzdí slabá produktivita a chybičky v obraně, které soupeř nemilosrdně trestá. Uvidíme, co trenéři Energie vymyslí do třetí třetiny, aby se pokusili odvrátit hrozící pátou porážku v řadě. Přihlásíme se opět v 17:42.

Zásahy brankářů ve 2. třetině: Pinc 11 - Sáblík 4, Mensator 1.

40:00

38:20
    Po kličce ve středním pásmu si svižnou střelu připsal Pech. Naopak aktivita hostů v posledních minutách opadla. Mensator od svého nástupu na led neměl prakticky žádnou práci.

37:28
    Od třetí branky Liberce se mezi karlovarské tyče postavil Lukáš Mensator!

37:22
    Klíma se proháčkoval až do mezikruží, ale při pokusu o střelu z otočky ztratil kotouč.

36:29
    Sloboda tečoval Melenovského nahrávku před branku tak, že puk skončil na střeše Pincovy branky.

36:09
    Neujalo se ani nahození Procházky z druhé strany. Hosté brání energetiky hodně natěsno.

35:26
    Hruška z rohu hledal před brankou tečujícího Pecha, ten měl ale zablokovanou hůl.

34:36
    První útok Energie dlouho pobýval v útočném pásmu. Šlo ale spíše o honění odražených puků bez hlubší myšlenky a tomu odpovídá i výsledek jejich snažení. Dejem tečovaný puk zapadl do hlediště.

33:27
    Teď pro změnu tlačí Liberec, nahození Klimenty se ale odrazilo od zadního mantinelu na hokejky Energie.

32:03
    Liberec právě vstřelil branku!

Hosté využívají zaváhání v domácí obraně a po bleskové akci jdou poprvé v zápase do vedení. Nedvědovu nahrávku před branku tečoval JAROSLAV KUDRNA pod Sáblíkův beton. Asistence: Petr Nedvěd, Marek Trončinský.

31:39
    Současně vyloučeni Martin Čakajík (LIB) za držení hole a Václav Skuhravý (KVA) za sekání.

31:10
    A po dlouhé době se zahřál i Sáblík. Zřejmě aby nevyšel ze cviku, jeho obránci mu příliš nepomohli a Derner z mezikruží střílel takřka osamocen.

30:15
    Bruslivá Melenovského letka dělá hostům obrovské problémy. Energetici se však pohybují převážně v rozích a podél mantinelu, takže Pinc se moc nezapotí.

29:47
    Pro změnu tu máme zakázané uvolnění hostů.

29:11
    Další icing už sudí Liberci odpískali omylem a vhazuje se na středovém kruhu.

29:02
    Hostům hodně vázne rozehrávka, dlouho si nahrávali ve vlastním pásmu a když už se pokusili dostat dál, skončilo to zakázaným uvolněním.

28:03
    Ubráněné oslabení domácí nakoplo, hraje se teď takřka pořád před Pincem.

27:05
    Melenovský dobrou prací s hokejkou zachytil akci Tygrů, a sám přichystal další práci pro Pince.

26:22
    Hruškova střela od modré Pincovi vypadla z lapačky, Pech se k dorážce nedostal.

25:55
    Mám pocit, že hosté v přesilovce vůbec nevystřelili. Sloboda už je zpátky na ledě.

25:40
    Teď puk do středního pásma vyvezl Skuhravý.

25:16
    Další vteřiny domácím uspořil Sailer.

24:23
    Kokko ve spolupráci s Procházkou vyhodili a zároveň vytvořili slušnou šanci pro Melenovského. Před jeho tečí se musel Pinc mít hodně na pozoru.

23:55
    Sloboda (KVA) se při bránění příliš pověsil na Nedvěda a odchází na trestnou lavici za nedovolené bránění.

23:16
    Nedbalé vyhození libereckých hráčů na modré zachytil Zaťovič a příklepem donutil Pince k zákroku.

23:03
    Skuhravého střela byla tečována a skončila vysoko nad.

22:21

Obránce Prošek v rohu podklouzl a ANDREJI PODKONICKÉMU se otevřela volná cesta před branku. Nabídnutou šanci proměnil bleskovou kličkou a trefou pod víko. Bez asistence.

21:40
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!

LUKÁŠ PECH dostal do pravého kruhu skvělou křižnou přihrávku od Muchy a zakončil nad přesouvajícího se Pince. Asistence: Ján Mucha, David Hruška.

21:10
    Vyloučen Tomáš Vák (LIB) za sekání.

21:10
    Na druhé straně Skladaný v přečíslení s Melenovským volil střelu a zamířil jen do Pincových betonů.

20:17
    Hned na úvod třetiny spálil obrovskou šanci Dušek. Dostal ideální pas před Sáblíka, ten se mu na čáře položil, ale liberecký forvard jej přehodit nedokázal.

20:01

První třetina dnešního duelu nabídla svižný hokej a remíza je zatím spravedlivým vyjádřením výkonu obou celků. Jako domácí celek se Energie pochopitelně snaží tvořit hru, ale ani Liberec nezůstává pozadu a jeho útoky působí velmi nebezpečně. Těšme se proto na druhou třetinu, jež začne v 16:50.

20:00

19:52
    Dlouhé oslabení hosté zvládli bravurně. Největší šanci si vypracoval přesilovkový útok Kumstát - Skuhravý - Hruška, ale Pinc výborně pokryl všechny jejich dorážky.

19:50
    Hunkes tělem srazil Procházku a vyhazuje puk.

19:02
    Hosté jsou už ve čtyřech.

18:57
    Po dlouhém obléhání branky Vary nevymyslely nic jiného než lehkou Čuttovu ránu od modré, kterou Pinc chytil a přerušil hru.

18:25
    Vantuch zblokoval Kokkovi hůl při střele a vyhodil kotouč!

17:42
    Derner zahákoval pronikajícího Kumstáta, Vary čeká 81 vteřin dvojnásobné přesilovky!

17:02
    Melenovského lajna opět řádila a přinutila Daniela Špačka (LIB) k nedovolenému bránění.

15:47
    Šestnáctá minuta přinesla neúspěšné útoky na obou stranách, ani jeden neskončil střelou.

14:03
    Procházka před brankou Tygrů hledal Melenovského se Skladaným, oba byli ale však zpacifikováni obranou hostů.

12:58
    Nedvěd napřáhl na modré, trefil Sáblíkovu lapačku a odchází střídat.

12:09
    Zatím sledujeme otevřené utkání s šancemi na obou stranách. O něco hokejověji působí hra hostů.

12:09
    Zahrál si i domácí čtvrtý útok, Košťálova střela z úhlu však gólmana Liberce příliš ohrozit nemohla.

11:30
    Největší problémy zatím Tygrům dělá Melenovského formace. Její slovenské křídlo Skladaný teď na Pince pálil z levého kruhu.

10:56
    Hruška se dostal do nájezdu z úhlu, zkoušel se trefit mezi Pincův beton a tyč, ale nakonec rozezvučel jen boční konstrukci.

10:12
    Čakajíkovo nahození trefilo Kumstáta a puk se odráží do středního pásma.

8:51

A je tu bleskové vyrovnání z přečíslení dva na jednoho. JAN VÍŠEK se nezatěžoval s přihrávkou a přesně zamířil nad Sáblíkovu lapačku ke vzdálenější tyči. Bez asistence.

8:32
    Dušek zblokoval Melenovského nahození a puk končí v ochranné síti. Vhazuje se před Pincem.

7:40

Domácí hodně trénují přesilovkový důraz před brankou a opět se jim to vyplácí. Po zadovce od Skuhravého se k puku u pravé tyče dostal PETR KUMSTÁT a nadvakrát přetlačil Pince. Asistence: Václav Skuhravý.

7:02
    Vyloučen Michal Bárta (LIB) za hákování, Energii čeká první přesilová hra.

6:51
    Gólovka se zrodila i na druhé straně, kde domácí obrana nechala v kruhu volného Duška a ten při samostatném postupu na Sáblíka netrefil branku.

5:37
    Už se zdálo, že Procházka povede svou akci až za branku, když v poslední chvíli poslal puk zadovkou na Skladaného. Po jeho teči a dorážce Melenovského puk poskakoval po Pincově těle, ale nakonec skončil mimo branku.

4:45
    Vak z úhlu bekhendem nahodil před Sáblíka, kde se puku zmocnil Hruška a obloukem jej raději vyhodil do středního pásma.

3:47
    Kumstát se pokusil o svůj obávaný průnik po křídle, jeho střela se ale zastavila o brusle hned prvního z obránců.

3:17
    Teď si hosté vytvořili slušný tlak a Sáblík s obtížemi likvidoval pokusy Dernera a Kudrny.

03:03
    Ofsajd Liberce.

2:45
    Víšek se po křídle tlačil před branku, zkusil i vypálit, ale Sáblík stál u tyče připraven.

2:23
    Za brankou zůstává ležet otřesený Vantuch, na střídačku ale naštěstí odjíždí po svých. Tygři zahráli icing a bude se vhazovat v jejich pásmu.

1:51
    Melenovského pobídku zpoza branky domácí Procházka nemohl tečovat za Pince, měl zblokovanou hůl.

0:52
    Po neúspěšné akci Liberce se ke střele dostal Pech, mířil mimo branku. Hra se opět přesouvá na druhou stranu.

0:17
    Domácí Dej se po přechodu do pásma nerozpakoval a rychle vyzkoušel pozornost Pince. Ten přerušil hru.

00:01

Oproti poslednímu kolu dochází u obou mužstev ke změně v brance. Proti sobě se tak dnes postaví Lukáš Sáblík a Marek Pinc.

HC Energie Karlovy Vary: Sáblík (Mensator) - Kokko, Čutta, Sloboda, Přindiš, Dobroň, Mucha, Prošek, M.Rohan- Kumstát, Skuhravý, Dej - Hruška, Pech, Zaťovič - Skladaný, Melenovský, Procházka - Sailer, Klíma, Košťál

Bílí Tygři Liberec: Pinc (Vošvrda) - Čakajík, Moravec, Výtisk, Derner, Hunkes, Trončinský, Štich, Holub - Kudrna, Nedvěd, Dušek - Klimenta, Vak, M. Hořava - Vantuch, Podkonický, Víšek - Ondřej, Bárta, Špaček

Rozhodčí: Homola, Jeřábek - Jílek, Jindra.

Ani jeden z trenérů nemá k dispozici kompletní kádr a marodka postihla shodně zadní řady obou soupeřů. Na soupisce Energie nevidíme Gřegořka, Noska ani Parýzka, Liberečtí pak přicestovali Rýgla. Oproti předzápasovým předpokladům naopak na jejich soupisce vidíme Jana Holuba.

Vítejte u online přenosu z KV Areny, kde dnes od 16:00 dojde k třetímu měření sil mezi karlovarskými energetiky a libereckými Tygry v sezoně 2010/11. V předchozích soubojích se vždy radovalo domácí mužstvo, i když v Liberci mohli Karlovarští slavit až po samostatných nájezdech. Více než čtyři místa v tabulce obě mužstva aktuálně dělí spíše psychické rozpoložení. Zatímco svěřenci Jiřího Kalouse se pokusí získat páté vítězství v řadě, energetikům v případě neúspěchu hrozí stejně dlouhá série porážek.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Michal Slavík

Branky a nahrávky: 8. Kumstát (Skuhravý), 22. Pech (Mucha, Hruška) - 9. Víšek, 23. Podkonický, 33. Kudrna (Nedvěd, Trončinský)

HC Energie Karlovy Vary: Sáblík (od 33. Mensator) - Kokko, Čutta, Sloboda, Přindiš, Dobroň, Mucha, Prošek, M.Rohan- Kumstát, Skuhravý, Dej - Hruška, Pech, Zaťovič - Skladaný, Melenovský, Procházka - Sailer, Klíma, Košťál

Rozhodčí: Homola, Jeřábek - Jílek, Jindra