K. Vary – Liberec 2:3 (kon.) | Třinec – Pardubice 3:0 (kon.) | Zlín – Slavia 3:1 (kon.)
Sparta – Kladno 6:3 (kon.) | Motor ČB – Plzeň 2:3 (po s.n.) | Mladá Boleslav – Kometa Brno 2:3 (po s.n.)
Litvínov – Vítkovice 3:1 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
2:3 (1:1, 1:2, 0:0)
Bílí Tygři Liberec
Neděle 05.12.2010, 16:00Tipsport extraliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Vítejte u online přenosu z KV Areny, kde dnes od 16:00 dojde k třetímu měření sil mezi karlovarskými energetiky a libereckými Tygry v sezoně 2010/11. V předchozích soubojích se vždy radovalo domácí mužstvo, i když v Liberci mohli Karlovarští slavit až po samostatných nájezdech. Více než čtyři místa v tabulce obě mužstva aktuálně dělí spíše psychické rozpoložení. Zatímco svěřenci Jiřího Kalouse se pokusí získat páté vítězství v řadě, energetikům v případě neúspěchu hrozí stejně dlouhá série porážek.

Ani jeden z trenérů nemá k dispozici kompletní kádr a marodka postihla shodně zadní řady obou soupeřů. Na soupisce Energie nevidíme Gřegořka, Noska ani Parýzka, Liberečtí pak přicestovali Rýgla. Oproti předzápasovým předpokladům naopak na jejich soupisce vidíme Jana Holuba.

HC Energie Karlovy Vary: Sáblík (Mensator) - Kokko, Čutta, Sloboda, Přindiš, Dobroň, Mucha, Prošek, M.Rohan- Kumstát, Skuhravý, Dej - Hruška, Pech, Zaťovič - Skladaný, Melenovský, Procházka - Sailer, Klíma, Košťál

Bílí Tygři Liberec: Pinc (Vošvrda) - Čakajík, Moravec, Výtisk, Derner, Hunkes, Trončinský, Štich, Holub - Kudrna, Nedvěd, Dušek - Klimenta, Vak, M. Hořava - Vantuch, Podkonický, Víšek - Ondřej, Bárta, Špaček

Rozhodčí: Homola, Jeřábek - Jílek, Jindra.

Oproti poslednímu kolu dochází u obou mužstev ke změně v brance. Proti sobě se tak dnes postaví Lukáš Sáblík a Marek Pinc.

00:01

0:17
    Domácí Dej se po přechodu do pásma nerozpakoval a rychle vyzkoušel pozornost Pince. Ten přerušil hru.

0:52
    Po neúspěšné akci Liberce se ke střele dostal Pech, mířil mimo branku. Hra se opět přesouvá na druhou stranu.

1:51
    Melenovského pobídku zpoza branky domácí Procházka nemohl tečovat za Pince, měl zblokovanou hůl.

2:23
    Za brankou zůstává ležet otřesený Vantuch, na střídačku ale naštěstí odjíždí po svých. Tygři zahráli icing a bude se vhazovat v jejich pásmu.

2:45
    Víšek se po křídle tlačil před branku, zkusil i vypálit, ale Sáblík stál u tyče připraven.

03:03
    Ofsajd Liberce.

3:17
    Teď si hosté vytvořili slušný tlak a Sáblík s obtížemi likvidoval pokusy Dernera a Kudrny.

3:47
    Kumstát se pokusil o svůj obávaný průnik po křídle, jeho střela se ale zastavila o brusle hned prvního z obránců.

4:45
    Vak z úhlu bekhendem nahodil před Sáblíka, kde se puku zmocnil Hruška a obloukem jej raději vyhodil do středního pásma.

5:37
    Už se zdálo, že Procházka povede svou akci až za branku, když v poslední chvíli poslal puk zadovkou na Skladaného. Po jeho teči a dorážce Melenovského puk poskakoval po Pincově těle, ale nakonec skončil mimo branku.

6:51
    Gólovka se zrodila i na druhé straně, kde domácí obrana nechala v kruhu volného Duška a ten při samostatném postupu na Sáblíka netrefil branku.

7:02
    Vyloučen Michal Bárta (LIB) za hákování, Energii čeká první přesilová hra.

7:40
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!

Domácí hodně trénují přesilovkový důraz před brankou a opět se jim to vyplácí. Po zadovce od Skuhravého se k puku u pravé tyče dostal PETR KUMSTÁT a nadvakrát přetlačil Pince. Asistence: Václav Skuhravý.

8:32
    Dušek zblokoval Melenovského nahození a puk končí v ochranné síti. Vhazuje se před Pincem.

8:51
    Liberec právě vstřelil branku!

A je tu bleskové vyrovnání z přečíslení dva na jednoho. JAN VÍŠEK se nezatěžoval s přihrávkou a přesně zamířil nad Sáblíkovu lapačku ke vzdálenější tyči. Bez asistence.

10:12
    Čakajíkovo nahození trefilo Kumstáta a puk se odráží do středního pásma.

10:56
    Hruška se dostal do nájezdu z úhlu, zkoušel se trefit mezi Pincův beton a tyč, ale nakonec rozezvučel jen boční konstrukci.

11:30
    Největší problémy zatím Tygrům dělá Melenovského formace. Její slovenské křídlo Skladaný teď na Pince pálil z levého kruhu.

12:09
    Zahrál si i domácí čtvrtý útok, Košťálova střela z úhlu však gólmana Liberce příliš ohrozit nemohla.

12:09
    Zatím sledujeme otevřené utkání s šancemi na obou stranách. O něco hokejověji působí hra hostů.

12:58
    Nedvěd napřáhl na modré, trefil Sáblíkovu lapačku a odchází střídat.

14:03
    Procházka před brankou Tygrů hledal Melenovského se Skladaným, oba byli ale však zpacifikováni obranou hostů.

15:47
    Šestnáctá minuta přinesla neúspěšné útoky na obou stranách, ani jeden neskončil střelou.

17:02
    Melenovského lajna opět řádila a přinutila Daniela Špačka (LIB) k nedovolenému bránění.

17:42
    Derner zahákoval pronikajícího Kumstáta, Vary čeká 81 vteřin dvojnásobné přesilovky!

18:25
    Vantuch zblokoval Kokkovi hůl při střele a vyhodil kotouč!

18:57
    Po dlouhém obléhání branky Vary nevymyslely nic jiného než lehkou Čuttovu ránu od modré, kterou Pinc chytil a přerušil hru.

19:02
    Hosté jsou už ve čtyřech.

19:50
    Hunkes tělem srazil Procházku a vyhazuje puk.

19:52
    Dlouhé oslabení hosté zvládli bravurně. Největší šanci si vypracoval přesilovkový útok Kumstát - Skuhravý - Hruška, ale Pinc výborně pokryl všechny jejich dorážky.

20:00

První třetina dnešního duelu nabídla svižný hokej a remíza je zatím spravedlivým vyjádřením výkonu obou celků. Jako domácí celek se Energie pochopitelně snaží tvořit hru, ale ani Liberec nezůstává pozadu a jeho útoky působí velmi nebezpečně. Těšme se proto na druhou třetinu, jež začne v 16:50.

20:01

20:17
    Hned na úvod třetiny spálil obrovskou šanci Dušek. Dostal ideální pas před Sáblíka, ten se mu na čáře položil, ale liberecký forvard jej přehodit nedokázal.

21:10
    Na druhé straně Skladaný v přečíslení s Melenovským volil střelu a zamířil jen do Pincových betonů.

21:10
    Vyloučen Tomáš Vák (LIB) za sekání.

21:40

LUKÁŠ PECH dostal do pravého kruhu skvělou křižnou přihrávku od Muchy a zakončil nad přesouvajícího se Pince. Asistence: Ján Mucha, David Hruška.

22:21

Obránce Prošek v rohu podklouzl a ANDREJI PODKONICKÉMU se otevřela volná cesta před branku. Nabídnutou šanci proměnil bleskovou kličkou a trefou pod víko. Bez asistence.

23:03
    Skuhravého střela byla tečována a skončila vysoko nad.

23:16
    Nedbalé vyhození libereckých hráčů na modré zachytil Zaťovič a příklepem donutil Pince k zákroku.

23:55
    Sloboda (KVA) se při bránění příliš pověsil na Nedvěda a odchází na trestnou lavici za nedovolené bránění.

24:23
    Kokko ve spolupráci s Procházkou vyhodili a zároveň vytvořili slušnou šanci pro Melenovského. Před jeho tečí se musel Pinc mít hodně na pozoru.

25:16
    Další vteřiny domácím uspořil Sailer.

25:40
    Teď puk do středního pásma vyvezl Skuhravý.

25:55
    Mám pocit, že hosté v přesilovce vůbec nevystřelili. Sloboda už je zpátky na ledě.

26:22
    Hruškova střela od modré Pincovi vypadla z lapačky, Pech se k dorážce nedostal.

27:05
    Melenovský dobrou prací s hokejkou zachytil akci Tygrů, a sám přichystal další práci pro Pince.

28:03
    Ubráněné oslabení domácí nakoplo, hraje se teď takřka pořád před Pincem.

29:02
    Hostům hodně vázne rozehrávka, dlouho si nahrávali ve vlastním pásmu a když už se pokusili dostat dál, skončilo to zakázaným uvolněním.

29:11
    Další icing už sudí Liberci odpískali omylem a vhazuje se na středovém kruhu.

29:47
    Pro změnu tu máme zakázané uvolnění hostů.

30:15
    Bruslivá Melenovského letka dělá hostům obrovské problémy. Energetici se však pohybují převážně v rozích a podél mantinelu, takže Pinc se moc nezapotí.

31:10
    A po dlouhé době se zahřál i Sáblík. Zřejmě aby nevyšel ze cviku, jeho obránci mu příliš nepomohli a Derner z mezikruží střílel takřka osamocen.

31:39
    Současně vyloučeni Martin Čakajík (LIB) za držení hole a Václav Skuhravý (KVA) za sekání.

32:03

Hosté využívají zaváhání v domácí obraně a po bleskové akci jdou poprvé v zápase do vedení. Nedvědovu nahrávku před branku tečoval JAROSLAV KUDRNA pod Sáblíkův beton. Asistence: Petr Nedvěd, Marek Trončinský.

33:27
    Teď pro změnu tlačí Liberec, nahození Klimenty se ale odrazilo od zadního mantinelu na hokejky Energie.

34:36
    První útok Energie dlouho pobýval v útočném pásmu. Šlo ale spíše o honění odražených puků bez hlubší myšlenky a tomu odpovídá i výsledek jejich snažení. Dejem tečovaný puk zapadl do hlediště.

35:26
    Hruška z rohu hledal před brankou tečujícího Pecha, ten měl ale zablokovanou hůl.

36:09
    Neujalo se ani nahození Procházky z druhé strany. Hosté brání energetiky hodně natěsno.

36:29
    Sloboda tečoval Melenovského nahrávku před branku tak, že puk skončil na střeše Pincovy branky.

37:22
    Klíma se proháčkoval až do mezikruží, ale při pokusu o střelu z otočky ztratil kotouč.

37:28
    Od třetí branky Liberce se mezi karlovarské tyče postavil Lukáš Mensator!

38:20
    Po kličce ve středním pásmu si svižnou střelu připsal Pech. Naopak aktivita hostů v posledních minutách opadla. Mensator od svého nástupu na led neměl prakticky žádnou práci.

40:00

Zásahy brankářů ve 2. třetině: Pinc 11 - Sáblík 4, Mensator 1.

Ačkoli ve druhé třetině tlačili mnohem více než v té první, jsou na tom domácí hokejisté před druhou přestávkou hůře. Tak jako v mnoha předcházejících zápasech jejich výkon brzdí slabá produktivita a chybičky v obraně, které soupeř nemilosrdně trestá. Uvidíme, co trenéři Energie vymyslí do třetí třetiny, aby se pokusili odvrátit hrozící pátou porážku v řadě. Přihlásíme se opět v 17:42.

40:01

40:17
    První útok Energii nevyšel, končí zakázaným uvolněním.

40:45
    Nedvěd od modré nahodil k vzdálenější tyči, tam ale stáli jen hráči v bílém.

41:08
    Jaroslav Kudrna hodně nešetrně narazil Procházku na mantinel a ten je za pomoci lékaře odváděn do kabiny. Odpovídá tomu i trest pro libereckého hráče na 5 minut a do konce utkání.

41:20
    Hostům se podařilo vyhodit a rychle střídají.

41:50
    Další vyhození zařídil liberecký Špaček.

42:19
    Hruška od zadního mantinelu nahrál přesně mezi oba své beky na modré a puk proklouzl až k Mensatorovi.

43:04
    První pořádnou střelu v přesilovce zaznamenal až nejmladší člen karlovarského kádru Martin Rohan.

43:15
    Energie zahrála zakázané uvolnění. Dlouhá přesilovka pro ni zatím není žádnou výhodou.

43:48
    U puku jsou opět hosté. Energetici přesilovku vůbec nezvládají.

44:58
    Pech zpoza branky procpal puk na Košťála, ten z první napálil jen Pince!

45:26
    Špaček vyhazuje.

45:44
    Rohanovo nahození na branku neúspěšně tečoval Skladaný, hra je přerušena.

46:08
    Bárta, který odpykával pětiminutový trest místo Kudrny, je na ledě.

46:33
    Proti pěti si domácí hned vytvořili větší tlak, než za celou dobu předešlé přesilovky. Vzhledem k tomu, že v lize mají vůbec nejlepší úspěšnost přesilových her, je to k zamyšlení.

46:51
    Hruška z velkého úhlu trefil jen boční síťku.

47:59
    Melenovský zavezl puk do pásma a alespoň pro svůj tým vybojoval vhazování před Pincem.

48:18
    Kokkovo nahození před bránou nebezpečně tečoval Zaťovič, o chvilku později zde stál s pukem i Klíma. Domácí se v zakončení vyloženě trápí.

49:37
    Skuhravý v rohu dobře viděl u vzdálenější tyče volného Deje, na toho byla ale nahrávka moc rychlá.

50:11
    Utkání sleduje 2581 diváků. Před hokejem dnes zřejmě dost rodin dalo přednost mikulášským radovánkám.

50:51
    Domácí tlak se postupně otupil, hosté v obraně pracují precizně.

51:35
    Skuhravý v situaci dva na jednoho nahrál Dejovi, jehož střelu Pinc zlikvidoval zlatohelmovým zákrokem betonem.

53:03
    Po Hruškově důrazu před Pincem zůstal puk ležet v brankovišti. Všichni hráči metr daleko jej chvíli hypnotizovali, načež se jeden z obránců přece jen odhodlal odpálit jej raději pryč. Hruška jen zlostně praštil holí o led.

53:32
    Vyloučen David Štich (LIB) za podražení. Uvidíme, zda to nebude trest spíše pro domácí mužstvo, stejně jako na začátku třetiny.

53:41
    Lukáš Derner vyhodil.

54:16
    Čuttova tečovaná rána trefila Dernera do přilby, následně Pinc s přehledem zasahoval u tyče.

54:24
    Košťál střílí z kruhu a Pinc drží.

54:34
    Martin Čakajík vyhozením ukončuje tlak Energie.

54:52
    A definitivně ho pak ukončuje držení Jana Košťála (KVA).

55:05
    Melenovský ve čtyřech zkoušel vyslat Skladaného do úniku, ale nahrávka naslepo mu nevyšla.

56:52
    Tygří smečka je opět pětičlenná a hned se vydává kousat k Mensatorovi.

56:08
    Hunkesovu skrytou střelu Mensator vyrazil betony, další dorážky pokryli jeho obránci.

56:52
    Energie hraje v plném počtu, ne však ale Liberec. Jan Víšek (LIB) komplikuje svému mužstvu cestu za třemi body, za sekání totiž dostal dvojitý menší trest.

57:05
    Mensator už se radí se střídačkou, kdy má vyklidit pole.

57:05
    Z ledu se ještě seškrabává krev po Víškově faulu. Bylo to jen pár kapek.

57:17
    Kumstát přišel o puk, hosté vyhodili.

57:31
    Tak to bude zajímavé. Pinc vyhodil puk do sítě a je vyloučen za zdržování hry! Energie bude hrát 2 minuty proti třem!

57:36
    Domácí vyhráli buly.

57:55
    Pinc kryje střelu Kokka.

58:08
    Nahození Hrušky bylo spíše odevzdáním puku. Pinc přerušil hru.

58:08
    Domácí požádali o oddechový čas! Stejně jako v předchozím případě jejich dvojnásobná přesilovka moc nebezpečně nepůsobí.