K. Vary – Liberec 2:3 (kon.) | Třinec – Pardubice 3:0 (kon.) | Zlín – Slavia 3:1 (kon.)
Sparta – Kladno 6:3 (kon.) | Motor ČB – Plzeň 2:3 (po s.n.) | Mladá Boleslav – Kometa Brno 2:3 (po s.n.)

58:08
    Domácí požádali o oddechový čas! Stejně jako v předchozím případě jejich dvojnásobná přesilovka moc nebezpečně nepůsobí.

57:31
    Tak to bude zajímavé. Pinc vyhodil puk do sítě a je vyloučen za zdržování hry! Energie bude hrát 2 minuty proti třem!

56:52
    Energie hraje v plném počtu, ne však ale Liberec. Jan Víšek (LIB) komplikuje svému mužstvu cestu za třemi body, za sekání totiž dostal dvojitý menší trest.

54:52
    A definitivně ho pak ukončuje držení Jana Košťála (KVA).

53:32
    Vyloučen David Štich (LIB) za podražení. Uvidíme, zda to nebude trest spíše pro domácí mužstvo, stejně jako na začátku třetiny.

51:35
    Skuhravý v situaci dva na jednoho nahrál Dejovi, jehož střelu Pinc zlikvidoval zlatohelmovým zákrokem betonem.

44:58
    Pech zpoza branky procpal puk na Košťála, ten z první napálil jen Pince!

41:08
    Jaroslav Kudrna hodně nešetrně narazil Procházku na mantinel a ten je za pomoci lékaře odváděn do kabiny. Odpovídá tomu i trest pro libereckého hráče na 5 minut a do konce utkání.

37:28
    Od třetí branky Liberce se mezi karlovarské tyče postavil Lukáš Mensator!

32:03
    Liberec právě vstřelil branku!

Hosté využívají zaváhání v domácí obraně a po bleskové akci jdou poprvé v zápase do vedení. Nedvědovu nahrávku před branku tečoval JAROSLAV KUDRNA pod Sáblíkův beton. Asistence: Petr Nedvěd, Marek Trončinský.

31:39
    Současně vyloučeni Martin Čakajík (LIB) za držení hole a Václav Skuhravý (KVA) za sekání.

23:55
    Sloboda (KVA) se při bránění příliš pověsil na Nedvěda a odchází na trestnou lavici za nedovolené bránění.

22:21

Obránce Prošek v rohu podklouzl a ANDREJI PODKONICKÉMU se otevřela volná cesta před branku. Nabídnutou šanci proměnil bleskovou kličkou a trefou pod víko. Bez asistence.

21:40
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!

LUKÁŠ PECH dostal do pravého kruhu skvělou křižnou přihrávku od Muchy a zakončil nad přesouvajícího se Pince. Asistence: Ján Mucha, David Hruška.

21:10
    Vyloučen Tomáš Vák (LIB) za sekání.

20:17
    Hned na úvod třetiny spálil obrovskou šanci Dušek. Dostal ideální pas před Sáblíka, ten se mu na čáře položil, ale liberecký forvard jej přehodit nedokázal.

17:42
    Derner zahákoval pronikajícího Kumstáta, Vary čeká 81 vteřin dvojnásobné přesilovky!

17:02
    Melenovského lajna opět řádila a přinutila Daniela Špačka (LIB) k nedovolenému bránění.

8:51

A je tu bleskové vyrovnání z přečíslení dva na jednoho. JAN VÍŠEK se nezatěžoval s přihrávkou a přesně zamířil nad Sáblíkovu lapačku ke vzdálenější tyči. Bez asistence.

7:40

Domácí hodně trénují přesilovkový důraz před brankou a opět se jim to vyplácí. Po zadovce od Skuhravého se k puku u pravé tyče dostal PETR KUMSTÁT a nadvakrát přetlačil Pince. Asistence: Václav Skuhravý.

7:02
    Vyloučen Michal Bárta (LIB) za hákování, Energii čeká první přesilová hra.

6:51
    Gólovka se zrodila i na druhé straně, kde domácí obrana nechala v kruhu volného Duška a ten při samostatném postupu na Sáblíka netrefil branku.

5:37
    Už se zdálo, že Procházka povede svou akci až za branku, když v poslední chvíli poslal puk zadovkou na Skladaného. Po jeho teči a dorážce Melenovského puk poskakoval po Pincově těle, ale nakonec skončil mimo branku.

Michal Slavík

Branky a nahrávky: 8. Kumstát (Skuhravý), 22. Pech (Mucha, Hruška) - 9. Víšek, 23. Podkonický, 33. Kudrna (Nedvěd, Trončinský)

HC Energie Karlovy Vary: Sáblík (od 33. Mensator) - Kokko, Čutta, Sloboda, Přindiš, Dobroň, Mucha, Prošek, M.Rohan- Kumstát, Skuhravý, Dej - Hruška, Pech, Zaťovič - Skladaný, Melenovský, Procházka - Sailer, Klíma, Košťál
    Bílí Tygři Liberec: Pinc (Vošvrda) - Čakajík, Moravec, Výtisk, Derner, Hunkes, Trončinský, Štich, Holub - Kudrna, Nedvěd, Dušek - Klimenta, Vak, M. Hořava - Vantuch, Podkonický, Víšek - Ondřej, Bárta, Špaček

Rozhodčí: Homola, Jeřábek - Jílek, Jindra