Vítkovice – Plzeň 6:4 (kon.) | Zlín – Třinec 3:2 (kon.) | Litvínov – Mladá Boleslav 3:5 (kon.)
Motor ČB – Pardubice 1:3 (kon.) | K. Vary – Kladno 3:4 (po pr.) | Slavia – Liberec 7:1 (kon.)
Berani Zlín
3:2 (1:1, 2:0, 0:1)
HC Oceláři Třinec
Středa 22.12.2010, 17:30 • ZS Luďka Čajky • Tipsport extraliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Příjemný středeční podvečer ze Zlína. Dnes nás čeká předvánoční utkání na ledě Zlína. Berani hostí druhý celek Třince. Domácím schází dvojice Holík, Řezníček, která si plní reprezentační povinnosti. Hostům schází dlouhodobě útočník Lukáš Havel. Utkání začíná v 17:30.

PSG Zlín: Duba - Hamrlík, Linhart, Švrček, Galvas, Grof, Lučka, Bořuta, Míka - Balaštík, Leška, Köhler - Důras, Balán, Rachůnek - Kubiš, T. Sýkora, Sivák - J. Ondráček, Roman Vlach, F. Čech.

HC Oceláři Třinec: Hamerlík - Richter, Hudec, Zíb, Lojek, Seman, Krajíček, Vágner - Polák, Bonk, Varaďa – D. Květoň, Kohn, Růžička – Adamský, Peterek, McGregor - Hrňa, Polanský, Orsava – Mičulka.

Rozhodčí: Fraňo, Homola - Lhotský, Rozlílek.

00:01

1:09
    Do první šance se protlačil hostující Růžička, Dubu ale nepřekonal.

1:54
    Hosté jsou zatím aktivnější, Kohnův pokus Dubovi vypadl, ale Peterek se k dorážce nedostal.

2:58
    Další šance v podání Ocelářů, ale Duba kryje.

3:15
    Do první vážnější šance se dostali také domácí, Bořuta si sjel z pravé strany, ale trefil pouze dobře stojícího Hamerlíka.

3:38
    Akci Třince kazí ofsajd, buly ve středním pásmu.

4:27
    Z otočky střílel bekhendem Varaďa, Duba jeho ránu vykryl, tak jako dorážku Hrabala.

5:16
    Od modré to zkusil Hrabal, Duba v pohodě natáhl lapačku a jeho pokus chytá.

5:20
    Hned po buly střílel Zíb, Dubu ale nenachytal.

5:56
    Mičulka dotíral na Dubu, ale ten měl kotouč ve své moci. Buly po pravici zlínského brankáře.

6:25
    Rachůnek chtěl parádní přihrávkou najít volného Důrase, ale ten na jeho pokus nedosáhl.

6:38
    Na druhé straně zasáhl výborně obětavým zákrokem obránce Švrček.

7:10
    Kubiš byl v zakončení přidržen, ale vylučovat se nebude.

8:10
    Icing Třince, buly před Hamerlíkem.

8:22
    Po pravém křídle unikl Vlach, střílel však do Hamerlíka, který byl připraven.

8:44
    Třinec právě vstřelil branku!
    Hosté se dostávají do vedení, přihrávku Jana Peterka zúžitkoval přesnou střelou mezi Dubovy betony BRYAN MCGREGOR. Asistence: Jan Peterek.

9:45
    Varaďův pokus nebezpečně tečoval Krajíček a Duba se štěstím špičkou pravého betonu vytěsnil ránu do rohu kluziště.

10:49
    Stanislav Hudec (TŘI) fauloval v šanci Grofa a jde si odsedět dvouminutový trest. První vyloučení dnešního zápasu.

11:39
    Hamrlíkova rána byla tečována přes skrumáž těl, brankář Hamerlík si ale nebezpečný pokus pohlídal.

12:18
    Obrovská dvojšance domácích, ale nejprve promáchnul doprázdna Rachůnek, poté se netrefil Galvas.

12:37
    Lukáš Krajíček (TŘI) 2 min krosček, domácí budou hrát 12 sekund přesilovou hru 5na3.

12:49
    Oceláři jsou ve čtyřech.

13:24
    Zlín právě vstřelil branku!
    Domácí využívají přesilovou hru 5na4. Přihrávku IVANA RACHŮNKA si nešťastně srazil do vlastní sítě někdo z třineckých obránců. Asistence: Jan Švrček.

14:40
    Icing Zlína, vhazovat se bude před Dubou.

14:55
    Vlach si mohl vybrat jestli vystřelit nebo přihrát najíždějícímu Čechovi. Zvolil první variantu se kterou si Hamerlík poradil.

15:04

15:14
    Leška přihrál zpoza branky volnému Köhlerovi, ten zvolil přízemní střelu kterou třinecký brankář ukryl pod beton.

15:35
    Stanislav Balán (ZLN) nabral hostujcího Adamského a odchází na trestnou lavici. Přesilovka pro Třinec.

16:25
    Akce Ocelářů končí ofsajdem, buly ve středním pásmu.

16:45
    Hudec z modré čáry vyslal šikovnou střílenou přihrávku, kterou tečoval Polák, ale pouze do Dubovy lapačky.

17:20
    V oslabení ujela hostující obraně dvojice Čech, Vlach, jenže prvně jmenovaný netrefil v obrovské šanci branku.

17:42
    Zlín je kompletní a začíná si vytvářet menší nápor.

18:56
    Pokus Adamského končí v lapačce Duby.

19:15
    Domácí měli slušnou šanci, kterou ale trojice ve složení: Balán, Rachůnek, Důras hodně překombinovali.

20:00

Po první třetině je stav nerozhodný 1:1. Nejprve se dostali do vedení hosté zásluhou Bryana McGregora, který propálil Dubu mezi betony. Berani ale dokázali srovnat krok, když v přesilovce tečoval Rachůnkovu přihrávku do vlasní sítě někdo z hostujících obránců. Zásahy brankářů: Duba (16) - Hamerlík (10). Druhá třetina začne v 18:26

20:01

20:31
    Třinec vstoupil aktivně i do druhé třetiny, Duba ale kryje nebezpečnou ránu Poláka.

22:12
    Na druhé straně se dostal ke střele Grof, jehož pokus Hamerlík úspěšně chytá.

23:01
    Lojkovu ránu od modré čáry se snažil tečovat za Dubu Erik Hrňa, ale puk za zlínského brankáře nedotlačil.

23:01
    Radek Míka (ZLN) - Jiří Polanský (TŘI) oba 2 min hrubost.

23:36
    Petr Leška ujel při hře 4na4 třinecké obraně, ale Hamerlík ho bravurním zákrokem lapačkou vychytal.

23:47
    Vzápětí vyslal tvrdou ránu Linhart, ale Hamerlík si připsal další důležitý zákrok.

24:28
    Střelu Kohna vytěsnil Duba ramenem do ochranné sítě.

25:02
    Zíb našel před brankou volného Adamského, ale ten netrefil ve vyložené šanci branku.

25:17
    Hostující lavička byla potrestána dvěma minutami za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpykává Vojtěch Polák.

26:44
    Zlínští hokejisté si po drtivém tlaku tuhle branku určitě zasloužili. Dvojice Rachůnek, Důras unikla třinecké obraně, poté Ivan Rachůnek předložil puk najetému MICHALU DŮRASOVI, který se trefil přesne z voleje do třinecké sítě. Asistence: Rachůnek, Galvas.

27:09
    Přesilová hra pro hosty, Pavel Kubiš (ZLN) vyloučen na dvě minuty za napadení.

28:34
    Střelu Hudce Duba na dvakrát kryje.

28:45
    Lojek střílel od modré, ale bohužel pro hosty vedle.

29:09
    Kubiš je na ledě a Zlín je kompletní. Buly před Dubovou brankou.

29:53
    Tomáš Sýkora tak dlouho držel kotouč na holi, až se dostal před branku Třince, kde puk předložil najetému PAVLU KUBIŠOVI a ten přesnou střelou zvyšuje stav utkání na 3:1. Asistence: Tomáš Sýkora. Signalizovaný trest se tak neukládá.

31:29
    Martin Lojek (TŘI) si pomohl nedovoleně a oslabuje Třinec na dobu dvou minut.

32:30
    Po Galvasově přihrávce pálil Důras, ale těsně nad horní růžek Hamerlíkovy branky.

33:30
    Třinec hraje v plném počtu.

33:54
    Radek Bonk (TŘI) vyloučen dvěma minutami za hrubost. Při přerušení ještě vystřelil do opuštěné zlínské branky Varaďa, ale toho rozhodčí vylučovat nebude.

34:58
    Martin Lojek (TŘI) 2 min za krosček. Zlín bude hrát 56 sekund dlouhou přesilovou hru 5na3.

35:34
    Linhartovu ránu tečoval Leška s Köhlerem, ale ani jeden Hamerlíka nepřekonal.

35:55
    Třinec je ve čtyřech a čelí drtivému tlaku Zlína.

36:40
    Richtere se dostal do dobré šance, Dubu ale nepřekonal.

37:00
    Třinec se ubránil a je kompletní.

38:30
    Peter Sivák (ZLN) dostává 5 min + do konce utkání za zásah do oblasti hlavy a krku.

39:18
    Vojtěch Polák se ocitl v dobré šanci, ale Duba výborně vykryl.

40:00

Druhou třetinu vyhráli domácí díky dvěma přesným trefám. Třinečtí hokejisté budou dohrávat v poslední třetině pětiminutovou přesilovku za vyloučení domácího Siváka. Zásahy brankářů: Duba (14) - Hamerlík (13). Třetí třetina začne v 19:21.

40:01

41:06
    Oceláři využívají přesilovou hru. JAN PETEREK dorazil puk za Dubova záda. Bez asistence.

43:31
    Zlín je kompletní.

44:40
    Střela Galvase končí v ochranné síti.

45:20
    Kubišovu ránu kryje Hamerlík do lapačky.

45:40
    Míka byl zasažen vysokou holí a na trestnou putuje Václav Varaďa.

47:38
    Vhazování před Hamerlíkem. Třinec je kompletní.

50:50
    Hrabal zakončoval v pádu, ale na Dubu nevyzrál.

51:12
    Buly před Hamerlíkem.

52:48
    Oceláři teď měli obrovskou trojšanci, kterou ale neproměnili.

53:37
    Varaďův pokus vytěsnil parádním zákrokem Duba do ochranné sítě.

54:02
    Na ledě se začíná přiostřovat. Lukáš Krajíček (TŘI) dostává 2 min hrubost + 10 min osobní trest.

55:35
    Dnešní utkání sleduje 4813 diváků.

56:04
    Třinec je kompletní.

56:25
    Na ledě se strhla strkanice, a bude se vylučovat.

56:26
    Ivan Rachůnek (ZLN) - David Květoň (TŘI) oba hrubost.

56:53
    Kubiš střílel přes bránícího Hrabala, ale Hamerlík si jeho ránu pohlídal.

56:58
    Balaštík nabil Hamrlíkovi, který nepřekonal přizemní střelou třineckého brankáře.

57:38
    Na ledě se do sebe pustili Švrček s Lojkem, krátký mini souboj skončil výhrou Lojka. Na trestnou lavici ale zamíří oba obránci.

58:12
    Střelu Lukáše Zíba Duba efektně lapil do lapačky.

58:27
    Oba týmy jsou kompletní.

59:23
    Hamerlík je na střídačce, Třinec to zkusí v šesti.

60:00

Berani nakonec vybojovali tříbodové vítězství, které podpořil výborným výkonem brankář Duba, který hostuje ve Zlíně právě v Třinci. Nejlepší hráči utkání: Michal Důras (ZLN) - Peter Hamerlík (TŘI) Ze Zlína je to pro dnešek vše, hezký zbytek středečního večera.

Ivo Raiskub

Branky a nahrávky: 14. Rachůnek (Švrček), 27. Důras (Rachůnek, Galvas), 30. Kubiš (Sýkora) - 9. McGregor (Peterek), 42. Peterek

Berani Zlín: Duba - Hamrlík, Linhart, Švrček, Galvas, Grof, Lučka, Bořuta, Míka - Balaštík, Leška, Köhler - Důras, Balán, Rachůnek - Kubiš, T. Sýkora, Sivák - J. Ondráček, Roman Vlach, F. Čech.

Rozhodčí: Fraňo, Homola - Lhotský, Rozlílek