Vítkovice – Kometa Brno 2:3 (po s.n.) | Kladno – Slavia 1:4 (kon.) | Plzeň – Zlín 3:2 (po s.n.)
Pardubice – Mladá Boleslav 2:3 (kon.) | Litvínov – Třinec 0:4 (kon.) | Sparta – K. Vary 3:5 (kon.)
HC Sparta Praha
3:5 (0:2, 2:2, 1:1)
HC Energie Karlovy Vary
Úterý 04.10.2011, 18:30 • Tesla Arena, Praha - Holešovice • Tipsport extraliga

Příjemný úterní podvečer, z Tesla Areny v pražských Holešovicích se Vám hlásí Oliver Sálus. Dnes je pro všechny návštěvníky onlajnů připraveno zajímavé utkání 8.kola Tipsport Extraligy mezi domácí Spartou a hostující Energií Karlovy Vary. Utkání začíná v 18:30, nenechte si jej ujít.

Otázkou je, zda Sparta potvrdí rostoucí formu z posledních tří utkání a zvítězí i dnes. Takřka po čtyřech letech poprvé vyhrála v Pardubicích, rovněž se jí jako prvnímu týmu letos povedlo vyrabovat českobudějovickou arenu. Proti slavnému New Yorku Rangers Sparťané předvedli velmi pohledný výkon, leč nevstřelili jedinou branku. Pražané se pokusí poprvé v letošním ročníku trhnout všechny tři body na domácím kluzišti.

Naproti tomu se Energetici pokusí poprvé vyhrát na hostujícím kolbišti. Letos se jim to ještě nepovedlo, prohráli na Slavii, Kladně i v Plzni. Bookmakeři dnes favorizují domácí mužstvo. Kurzy na vítězství Sparty po šedesáti minutách se pohybují okolo 1.5.

Za mohutného aplausu domácího kotle na led vjíždějí Sparťané. Utkání za malou chvilku začne.

Ve středovém kruhu už se řadí zahajovací sestavy obou mužstev. Teď jen čekáme na rozhodčího, až vhodí puk a zahájí zápas.

00:01

0:12
    První šanci zápasu měla Sparta, když na modré ztratil puk Gulaši. Dominik Pacovský svůj únik zakončil vedle branky.

0:48
    Bitvu o puk ve středním pásmu vyhráli hosté, začínají svůj útok.

1:18
    Skladaný nahazoval puk na branku, nikdo jej však netečoval.

1:32
    Karlovy Vary právě vstřelily branku! Studená sprcha pro domácí! U mantinelu získal puk Melenovský, naservíroval jej před bránu, kde jej na správné místo uklidil RASTISLAV DEJ. Hosté se tak velmi brzo ujímají vedení. Asistence Melenovský.

2:30
    Nepřesnost hostů - zakázané uvolnění.

2:53
    Žálčík nahodil puk do rohu dojel si pro něj a snažil se kombinovat s Tomášem Rachůnkem. Brankář Benda se ale prvního zákroku v dnešním zápasu nedočkal.

3:22
    Karlovarští hrají dnes velmi houževnatě a agresivně. Jejich útočné výpady vypadají velice nebezpečně.

3:54
    Tenkrátova rána hned po buly v útočném pásmu skončila na bruslích jednoho ze clonících hráčů.

4:09
    Kasík to zkoušel ze středního pásma. Jeho střelu Benda v poklidu zneškodnil.

4:49
    Benda špatně rozehrál zpoza brány. Puk se octnul jen několik centimetrů od brankové čáry odkryté klece. Ani jeden z dvojice sparťanů jej však nedokázal uklidit na správné místo.

4:52
    Domácí si zahrají první přesilovou hru. David Mocek vyloučen za nedovolené bránění.

6:02
    Pražanům se ale přesilovka nedaří. Benda zatím nemusel zasahovat.

6:35
    Bekhendový pokus Tona přerušil hvizd rozhodčího. Píská se postavení útočícího hráče v brankovišti - hra je vykázána do středního pásma.

6:53
    Hosté jsou v plném počtu, přesilovou hru přečkali bez menšího zaváhání,

7:00
    Početní výhodu si nyní vyzkouší i Energetici. Za držení si půjde na dvě minuty odpočinout domácí útočník Yorick Treille.

7:40
    Ivan Rachůnek vyhazuje. Domácí se osvobozují.

8:17
    O několik vteřin později jej napodobil spoluhráč Milam.

9:00
    Domácí se dokázali ubránit. Energetiky vlastně k ničemu pořádnému nepustili.

9:26
    Karlovarští pokračují ve svém agresivním forčekingu. Rychlonozí útočníci rozptylují sparťanské obránce od jejich práce.

9:50
    Teď to však s agresivitou jeden ze zelenobílých přehnal. Za vysokou hůl odchází pykat Kupec.

10:14
    Hosté se osvobozují.

10:40
    Domácí kombinovali, kombinovali, až překombinovali. Z pásma je vyhnala zblokovaná příhra na Hanzlíka.

11:01
    Ton střílel z mezikruží po pohledném pasu od Tenkráta. Benda si připsal důležitý zákrok.

11:28
    Dvaadvacet vteřin před vypršení Kupcova trestu se vhazuje po levici karlovarského brankáře.

11:32
    Hosté však vhazování vyhráli a vzápětí vyhodili. Přesilovka se chýlí ke konci.

12:10
    Hosté, už v plném počtu, začínají znovu aktivně napadat. Teď to odnesl Rastislav Dej. Jeho vlastní hit bolel více jej, než sparťanského soupeře.

12:42
    Sparťané se rozjížděli z vlastního pásma. Na hranici útočné třetiny je zastavilo postavení mimo hru.

13:10
    Do několika gólem zavánějících šancí se teď dostávala lajna mladíků - Rachůnek, Přibyl a Žálčík. Ani jeden ze dvou Žálčíkových pokusů však do sítě neproniknul.

13:28
    Karlovy Vary právě vstřelily branku! Sám před Pöpperlem se teď octnul PETR KUMSTÁT a svou příležitostí nepohrdnul. Přesnou střelu poslal za záda sparťanského gólmana. 0:2. Asistence Lukáš Pech.

13:31
    Hosté mají nyní šanci svůj náskok ještě navýšit. Za zdržování hry je vyloučen brankář Pöpperle. Trest za něj odpykává Ton.

14:30
    Tomu se aspoň říká přesilovka. Energetici teď na dobrých čtyřicet sekund zamkli Spartu v pásmu a od modré čáry ostřelovali Pöpperleho branku. Sparťanský gólman zatím podržel svůj tým. Zbýva ale ještě jedna minuta trestu.

15:02
    Domácí se nyní osvobodili. A je po tlaku...

15:41
    Sparťané jsou v plném počtu. Ton je na ledě. A teď by měl přijít ofenzivní nálet holešovických kanonýrů.

16:01
    Ton získal puk za bránou, když o něj obral jednoho z obránců vzelenobílém dresu. Kotouč ale jen tak proplaval útočným pásmem. Na Tonovu příhru se nikdo nepřihlásil.

16:49
    Hosté kombinují v pásmu Sparty, zatím ale drží puk pouze v rohu kluziště.

17:30
    Puk ve středním pásmu převzal Broš. Udělal dvě rychlé kličky a předkládal jej na modrou Milamovi. K němu však malý černý nesmysl cestu nenašel.

18:14
    Minutu a šestačtyřicet vteřin před koncem úvodního dějství se bude vhazovat po levici karlovarského brankáře.

18:36
    Souhru domácích útočníků zastavilo další postavení mimo hru. Dnes je to velmi častý prohřešek.

19:09
    Zaťovič z otočky trefil pouze bránícího sparťana.

19:40
    První třetina se dohraje ve středním pásmu.

19:54
    Tento fakt potvrzuje i další postavení mimo hru, tentokrát se však provinili Energetici.

20:00

V Tesla Areně jsme zhlédli první třetinu, která byla k překvapení mnohých fanoušků až příliš jednoznačná. Sparťané se povětšinu času nacházeli v útočném pásmu, ale stříleli jen sporadicky. Hosté těžili ze dvou gólových šancí, vzniknuvších po chybách domácích obránců. Karlovarští hokejisté zaskočili Spartu rychlou a agresivní hrou. Z jejich strany je k vidění skvělý forčeking. Utkání ještě zdaleka není rozhodnuté. Spartě stačí jeden rychlý gól a bude zpět v utkání, rozhodně má na to jej vstřelit. Nenechte si ujít pokračování zápasu, druhá třetina začne přibližně v 19:20.

20:01

20:08
    Hosté se hned po buly pokoušeli o vysunutí centra do pásma. Nepřesně však přihrávali.

20:57
    Pro změnu ofsajd Sparty..

21:00
    Bitvu o střední pásmo vyhráli hosté, teď už kombinují v útočné třetině.

21:27
    Hra se přelévá ze strany na stranu. Domácí však v pásmu hostí nic kloudného nevymysleli.

22:03
    Sersen teď uklidňuje hru za vlastní brankou.

23:01
    Křižný pas Rohana na Kuběnu byl o několik centimetrů delší, než hokejka karlovarského útočníka. Puk získává Sparta.

23:47
    Domácí drží puk v útočné třetině už několik vteřin, možná se konečně dočkáme nějaké akce. Druhá třetina je zatím plná nepřesností.

23:58
    Michal Broš sice nicmoc nevymyslel, vykoledoval si však alespoň faul. Pavel Kuběna za velmi nápadný háček oslabí své mužstvo.

24:10
    Milam se Sersenem jako dva snajpři na modré zatím nemají příliš mnoho střeleckých pokusů - přesněji nemají ani jeden.

24:50
    Až teď dostal prostor ke střele američan Milam. Dělovku však poslal pouze do gólmana Energie KV.

25:06
    Sparta právě vstřelila branku!
    Tak se přece domácí dočkali. Milam nabil na modré Sersenovi. Ten vyslal tvrdý projektil směrem na bránu, kde jej dorazil DOMINIK PACOVSKÝ. Domácí snižují na 1:2 a v hledišti to začíná vřít. Asistence: Sersen, Milam.

25:30
    Jak jsem říkal, Spartě stačí jeden rychlý gól, který ji vrátí do zápasu. Tak se stalo a na sparťanech to je hned vidět.

25:39
    A hned budou mít domácí příležitost k vyrovnání. Bartánus, bývalý hráč Sparty, odchází na dvě minuty za hákování.

26:15
    Domácí se zabydlují v útočném pásmu, zatím se ale ke střele nedostali.

26:57
    Tato přesilová hra určitě není tak aktivní ze strany domácích, jako ta předchozí. Hned vzápětí totiž sparťané pásmo opustili a přihrávali si puk za vlastní brankou.

27:16
    Pražané si teď vybojovali alespoň útočné vhazování. Avšak velmi netradičně. Jeden z útočníků zalehnul brankáře Bendu.

27:39
    Přesilová hra je u konce. Bartánus na ledě.

27:44
    Ovšem jen o pět vteřin po vypršení trestu se domácí dočkali vyrovnání! Petr Ton našel před brankou nehlídaného spoluhráče PETRA TENKRÁTA, který pohotovou střelou vyrovnal stav utkání na 2:2. Sparta je znovu zpět v zápase. Asistence: Ton.

28:20
    Sparťané se však musí probudit z euforie. Podobně vyrovnali i první domácí utkání s Libercem, nakonec však stejně prohráli 2:3. Nyní je vyloučen Philipp za podražení. Domácí se budou bránit ve čtyřech.

28:54
    Ale sparťané začínají aktivně. Hned po buly vyhodili a hned tři z nich jeli vstříc puku až za branku hostí. Je vidět, že nyní hrají v psychické pohodě.

29:30
    O přihrávku si na modré klepal úplně volný Bombic. Dej však zakončoval sám - pouze do Pöpperleho výstroje.

30:09
    Ke konci přesilové hry se málem dostal k puku před odkrytou sparťanskou brankou Skuhravý. Byl však odstaven v rámci pravidel.

30:30
    Teď se však Pražané o vyrovnanou hru připravují sami. Podle rozhodčích špatně střídali. Na trestnou lavici pomalým krokem odjíždí Lapšanský. Provinění: Příliš mnoho hráčů na ledě.

31:10
    Přesilovka hostí je doprovázena vehementním pískotem celého hlediště. Energetici však mají nespošet šancí. V hostujícím kotli i na střídačce to několikrát pořádně zahučelo. To když Pöpperle vyrazil puk před sebe a do odkryté části klece mířil Pech i Dej. Domácí však odolali.

31:50
    Po vyhození do středního pásma se hosté znovu zabydlují v blízkosti sparťansé svatyně. Pöpperle má plné ruce práce, bránící čtveřice už sotva plete nohama.

32:12
    Uf! Přesilová hra je právě u konce a domácí bruslaři si mohou na malou chvilku oddychnout. Po komerční přestávce se znovu bude vhazovat před Pöpperlem, teď už však Sparta bude v pěti...

32:40
    Pöpperle vyráží pokus Zaťoviče a Fosterova formace startuje na bránu brankáře Bendy. Po chvíli se konečně uplatní také útočníci..

32:54
    Hosté jsou nuceni střídat brankáře. Tvrdou střelu schytal Benda do citlivých partií a vzápětí zmizel v chodbě, vedoucí do kabiny. V brance už serozcvičuje mladík Tomáš Závorka.

33:45
    Petr Ton hned vyzkoušel pozornost nového maskovaného muže v brankovišti Varů. Střelu ještě metr za modrou poslal přímo do připravené lapačky Závorky. Pěkný zákrok.

34:41
    Hra se teď poměrně uklidnila, hraje se ze strany na stranu, nahoru-dolů. Obě ofenzivní linie vždy jen nahodí puk do rohu, kde si jej vezme soupeř.

35:14
    Série nepřesností nyní vyústila v zakázané uvolnění hráčů v rudých dresech.

35:36
    Nyní nás patrně čeká větší hokejové vzrušení, než v předchozích několika minutách. Na trestnou lavici se odebral Adam Lapšanský. Finální rozsudek: dvě minuty za hákování.

35:53
    Hosté však zatím prokládají hokej krasobruslením. Krásné piruetky s občasnou přihrávkou ve vlastním obranném pásmu pro Spartu nebezpečné nejsou.

37:14
    Karlovy Vary právě vstřelily branku! Po rozptýlení domácí obrany teď Vary potřetí udeřily! Náhodnou tečí Pechovy rány usměrnil puk do branky svým druhým gólem v dnešním střetnutí PETR KUMSTÁT. Co se tedy týče nějaké sparťanské psychické pohody, ta je právě fuč. Energetici se znovu ujímají vedení v zápase. Asistence: Pech, Nosek.

38:57
    A mohlo být po zápase! Před Pöpperlem se octnul Rastislav Dej. V obrovské šanci nechal pouze vyniknout sparťanského brankáře. Aby ho to ale při cestě domů nemrzelo...

39:20
    Druhé dějství se patrně dohraje v poklidném tempu. Trenéři už si připravují přestávkový proslov.

39:32
    Karlovy Vary právě vstřelily branku! Patrně jsem to zakřiknul. Příchází gól do šatny. A po zaváhání domácí obrany jej dává PETR KUMSTÁT. Po přihrávce Pecha tak Kumstát zkompletoval hattrik, a je patrně po zápase. Asistence: Pech.

40:00

V Tesla Areně skončila druhá třetina. Sparťanům se povedlo vyrovnat, z euforie je však vyvedly dvě trefy Petra Kumstáta v závěru třetiny. To se určitě projeví i v závěrečném dějství na psychice domácího mužstva. Sparťanům hraje do karet snad jediný fakt, že od 33. minuty v brance Varů chytá rezervní gólman Závorka. Uvidíme, jak se s výsledkem sparťané poperou, na vyrovnání jim zbývá dvacet minut. Rozhodně nezávidím všem sázkařům, kteří dnes neodolali výhodnému kurzu na Pražany a vsadili na jejich vítězství. Závěrečná část začne přibližně ve 20:12.

Obě mužstva jsou připravena ve středovém kruhu,utkání za malou chvilku začne..

40:01

40:15
    Domácí začínají z útočného pásma. Rychlé bruslení napovídá o faktu, že tři body dnes Pražané nedarují jen tak lehce.

40:50
    Jsou to však varští, kteří se usazují v útočném pásmu Sparty.

41:43
    Nepřesnou přihrávkou na modré čáře se však o pásmo připravili sami.

42:03
    Střelu exsparťana stlumil na prsou nynější sparťanský brankář Pöpperle.

42:30
    Hosté drží puk v útočném rohu, daleko od svého brankáře.

42:54
    Po dlouhé době útočí také domácí. Od modré pálil mladší z bratrů Rachůnkových. Po něm také Přibyl.

43:16
    Bude se vhazovat po levici varského goalkeepera.

43:28
    Broš právě prostřelil Závorku, puk se došoural až k tyčce, u které také skončil. Obránci se zorientovali dříve než útočníci v rudém. Bude se znovu vhazovat před Závorkou.

43:38
    Vyloučen další exsparťan Michal Gulaši. Krosček znamená dvouminutovou přesilovou hru pro Spartu

43:59
    Patrně poslední šance Sparty vrátit se do zápasu a zkusit tak zvrátit jeho stav. Domácí se usadili v pásmu a začali kombinovat.

44:35
    Hanzlíkova střela mimo.

45:18
    Poté, co se domácí vyhnali z pásma, je právě zastavil ofsajd.

45:57
    První přesilová hra je u konce, ale vzápětí přichází další. Varští špatně střídali, na trestnou lavici jede odpykattrest za příliš mnoho hráčů na ledě Marek Bartánus. Sparta už musí skórovat.

46:02
    Doslova baseballový odpal z vlastního pásma si připsal Michal Gulaši. Hosté se hned osvobozují.

47:00
    Kasík vystřelil, vzápětí zachytil znovu puk na modré, nabil Hanzlíkovi, ten však puk ztratil a hosté znovu vyhodili až k Pöpperlemu.

48:00
    A je po přesilovce.

48:05
    Bartánus, vyjíždějící z trestné lavice dostal nabídku do tandemu. Svým blafákem však nechal pouze vyniknout Pöpperleho.

48:35
    Hosté natahují čas, ví, že Sparta závěry zápasůpoměrně obstojně zvládá. Proto drží puk za brankou Tomáše Pöpperleho a rudým dresům ho nechtějí půjčit..

49:20
    Sparťané znovu snižují na rozdíl jediné branky. Po střele od modré čáry Yorick Treille protečoval puk skrz brankoviště, kde jej do odkryté varské klece zametl TOMÁŠ RACHŮNEK. Asistence: Treille. Y.

51:13
    Závorka si připisal několik dalších úspěšných zákroků. Sparta prahne po vyrovnání.

51:34
    Ton bekhendem minul branku. V hledišti už to zase vře. Domácí fanoušci věří svým svěřencům, že během osmi minut dokáží vyrovnat.

51:52
    Teď se na chvilku prosazoval Skuhravý na druhé straně kluziště. Vyzkoušel Pöpperleho pozornost, ten hledal dlouho puk ve výstroji, až ho o jeho přítomnosti přesvědčil hlouček dorážejících hráčů. Domácí obránci si hned v brankovišti sjednali respekt.

52:15
    Hra bude pokračovat po krátké přsstávce vyhrazené pro čištění ledu.

52:35
    Po Milamově nepřesné přihrávce se hra stěhuje před Pöpperleho - icing.

53:15
    Zaťovič se Skuhravým ujížděli proti jedinému obránci. Druhý jmenovaný poslal svou střelu jen do hrudi sparťanského ochránce tyčí.

53:55
    Domácí se snaží bezhlavě útočit, z čehož těží karlovarští dalším únikem. Tentokrát ujížděl Pech. Mezi betony Pöpperleho však skulinu nenašel. Dojíždějícího Kumstáta pak zpacifikoval Kučný.

54:40
    Sparta bohužel pět minut před koncem nedisponuje nějak příliš nápadným tlakem. Ke střele se dostávají jen sporadicky a čas rychle kvapí.

55:06
    Broš vykázán z kruhu pro vhazování.

55:45
    Broš, osamocen u brankoviště, nezpracoval pohlednou přihrávku.

56:00
    Závorka si ve spleti těl raději ponechal puk pro sebe. Bude se vhazovat po jeho levici.

56:33
    Tenkrát hledal puk v rohu, ale nenašel.

56:55
    Bližňák byl tísněn, proto z výhodné pozice poslal střelu jen do rohu kluziště.

57:36
    Dvě minuty a čtyřiadvacet vteřin do konce utkání, sparťané zastaveni při přechodu do pásma postavením mimo hru. Bude se vhazovat před modrou čarou.

58:21
    Puk je u Pöpperleho, ten jej rychle rozehrává na polovinu kluziště, podporuje tak své útočníky.

58:33
    Cink! Čas na timeout Sparty. Otázkou je, jestli třicetivteřinová rozmluva s trenérem a šestý bruslař výměnou za prázdnou bránu pomůže Spartě k vyrovnání.

58:33
    Broš se staví na útočné vhazování, jeho kolega Pech byl z kruhu vykázan.

58:40
    Broš vyhrál vhazování, Sersen hned od modré pálil, jeho zblokovanou ránu jště dorážel Broš.

59:21
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!Je dobojováno. Do prázdné brány se trefuje osmatřicet vteřin před koncem PETR KUMSTÁT. Asistence: Nosek

59:38
    Ještě jedno vyloučení. Žálčík vyloučen za hákování.

60:00

Dnešní utkání je u konce. Strůjcem karlovarského úspěchu se stal čtyřgólový střelec Petr Kumstát. Domácím se tak nepovedlo ani v 8.kole Tipsport extraligy zvítězit před domácím publikem. Naopak karlovarským hokejistům se letos poprvé podařilo zvítězit na cizím, než na svém kluzišti. Hosté se tak odlepují ode dna tabulky, získávají tři body. Já se s Vámi loučím a přeji Vám všem pěkný zbytek úterního večera. Těším se s vámi zase nekdy na shledanou u online přenosu. Děkuji za pozornost, Oliver Sálus. (21:03:08)

Oliver Sálus

Branky a nahrávky: 26. Pacovský (Sersen, Milam), 28. Tenkrát (Ton), 50. Rachůnek T. (Treille Y.) - 2. Dej (Melenovský), 14. Kumstát (Pech), 38. Kumstát (Pech, Nosek), 40. Kumstát (Pech), 60. Kumstát (Nosek)

HC Sparta Praha: Pöpperle (Falter) – Sersen, Kasík, Kučný, Milam, Hanzlík, Phjlipp, Veselý – Rachůnek I. Broš (C), Pacovský - Ton, Bližňák, Tenkrát - Treille Y. Foster, Lapšanský, Přibyl, Žálčík, Rachůnek T., - Luňák.Trenéři: Josef Jandač, Richard Žemlička a Patrik Martinec.
    HC Energie Karlovy Vary: Benda (od 33. Závorka) - D. Nosek, Gulaši, Bombic, Gřegořek, Gründling, Prošek, M. Rohan, Mocek - Kumstát, Pech, Košťál - Skladaný, Melenovský, Dej - Zaťovič, Skuhravý, Bartánus - Kuběna, Kupec, Zucker. Trenéři: Baďouček, Pešout a Kněžický.

Rozhodčí: Hodek, Kalivoda - Kis, Pouzar