Vítkovice – Sparta 3:6 (kon.) | Motor ČB – Pardubice 2:5 (kon.) | Kometa Brno – Liberec 2:4 (kon.)
K. Vary – Plzeň 4:3 (kon.) | Zlín – Litvínov 3:2 (kon.) | Slavia – Třinec 3:2 (po s.n.)
HC Energie Karlovy Vary
4:3 (0:1, 3:2, 1:0)
HC Škoda Plzeň
Pátek 04.11.2011, 18:00 • KV Arena, Karlovy Vary - Tuhnice • Tipsport extraliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

HC Energie Karlovy Vary: Salfický (Závorka) - Gulaši, Nosek, Rohan M., Gřegořek, Mocek, Gawryletz, Gründling, Bombic - Košťál, Pech, Kumstát - Mikeska, Skuhravý, Zaťovič - Skladaný, Melenovský, Dej - Rohan T., Kupec, Zucker

HC Plzeň 1929: Svoboda (Mazanec) - Schnabel, St.Pierre, Hanzlík, Mrňa, Kinrade, Vostřák, Kratěna, Straka (C), Marušák, Kovář, Pitule, Dvořák, Horna, Růžička, Duda, Havíř, Petruška, Johnson, Stránský, Heřman.

Rozhodčí: Kalivoda, Turčan – Rozlílek, Horinek.

Oba týmy rozčísly zatemnělou KV Arenu.

Oba kapitáni blahopřejí k 60. narozeninám Vlastimilu Argmanovi, řediteli společnosti Thun - karlovarský porcelán, který přispěl k vzestupu karlovarského hokeje.

Sudí Turčan je ve středovém kruhu připraven vhodit úvodní vhazování dnešního utkání.

00:01

0:12
    První zakázané uvolnění. Vhazuje se po pravici Salfického.

0:51
    Karlovarský brankář si připisuje i první zákrok dnešního utkání.

1:17
    Gawryletz zakládá útok za domácí brankou.

1:53
    Vyloučení pro oba týmy. Patrik Petruška (PLZ) za držení a František Skladaný (KVA) za hákování.

2:38
    Pech proklouzl skrz plzeňskou obranu, ale nakonec byl u mantinelu zpacifikován.

3:35
    Duda šikovně přenechával za sebe Kovářovi. Ten si s pukem neporadil dobře.

3:53
    Oba týmy v plném počtu.

5:00
    Havíř rozehrál a odjel vystřídat.

5:15
    Nahození Kováře tečoval nebezpečně Stránský. Salfický si poradil.

5:38
    Vhazuje se po levici Adama Svobody.

6:00
    Skladaný nemohl stihnout Melenovského rychlou přihrávku. Píská se zakázané uvolnění.

6:31
    Dvě stejné akce na obou stranách! Nejdříve se k dorážce před brankou nedostal Duda a o chvíli později se k dorážce před Svobodou nedostal Dej.

7:38
    Plzeň právě vstřelila branku!
    V mele před Salfickým se puk dostal až k TOMÁŠI PITULEMU, který uklidil puk za karlovarského brankaře. Asistence: Michal Dvořák

8:01
    Branka rozproudila oba kotle. Nutno podotknout, že dnes přišla výborná návštěva.

8:45
    Kanadský bek Geoff Kinrade si vyskakoval na mladíka v karlovarském dresu, Martina Kupce. Vše se obešlo bez vyloučení.

9:33
    Skladaný s Melenovským chtěli vydolovat puk u mantinelu, což se nakonec povedlo, druhý jmenovaný objel branku a střílel. Do branky však nezapadla ani dorážka Rastislava Deje.

10:40
    Zakázené uvolnění domácích.

10:59
    Za devatenáct vteřin se hra přerušila už potřetí. Další vhazování v domácím obranném pásmu.

11:25
    Pechova formace předvedla pěknou kombinaci na jeden dotyk. Puk nakonec skončil na plzeňských holích.

12:15
    Jeden z plzeňských útočníků uklouzl a vystavil tak Radka Dudu do ofsajdu.

13:12
    Za nedovolené bránění míří na trestnou lavici Geoff Kinrade (PLZ).

14:13
    Domácím se nedaří rozestavit přesilovkovou formaci a začínají znovu od vlastní branky.

14:27
    První střela přišla až 45 sekund před koncem početní výhody. Svoboda ale Kumstátův pokus v pohodě přikryl.

14:32
    Za nedovolené bránění vyloučen i Jan Košťál (KVA).

14:50
    Paradoxně jsou domácí nebezpečnější až v situaci 4 na 4. Kumstát předával Pechovi, jehož střela minula branku tak o deset centimetrů. O decimetr netrefil branku ani Gulaši.

15:12

16:04
    Hosté v přesilovce tlačili, ale Salfický domácí podržel.

16:32

17:13
    Gřegořek neví co s pukem a tak s ním krouží ve vlastní třetině.

17:55
    Zaťovič narazil St. Pierrea na mantinel přímo u domácího kotle, čímž si domácí utočník vysloužil potlesk tribun.

18:11
    St. Pierre (PLZ) vystřelil po odpískání a míří na 10 minut na trestnou lavici.

19:30
    Hosté se dostali před Salfického, kterého se jim nepodařilo ani natřikrát překonat.

20:00

Západočeské derby zatím ukazuje, že se utkávají dva konkurenční týmy. Tvrdé souboje a parádní atmosféra nabízí pěkný zážitek. Hosté vedou brankou Pituleho z osmé minuty. Zásahy brankařů: Svoboda (PLZ): 6; Salfický (KVA): 10. Další třetina začne v 18:54.

21:39
    Pech vyhrál vhazování na Noska, který střelou pořádně protáhl Svobodu.

22:07
    Tato domácí přesilovka je o poznání lepší než ta první. Střely Košťála a Noska však brankou neskončily.

22:51

23:44
    Melenovský zavezl do pásma, kde si jeho spoluhráči s pukem nedokázali poradit.

24:28
    Skladaný se dostal ve středním pásmu k puku a s obráncem na zádech dojel s pukem na hokejce až ke Svobodovi. Střela vypadla za branku.

24:48
    Ofsajd hostí.

25:07
    Puk, který se dostane mimo led je vždy cenným suvenýrem. Šťastlivec byl tentokrát odměněn kustodem domácího týmu, jenž mu hodil puk, který se dostal na střídačku.

25:50
    Kumstát pronikal po pravém křídle, ale nedokázal se protlačit před Svobodu.

27:57
    Mrňovu střelu od modré čáry ukryl Salfický v lapačce.

28:01
    Někteří plzeňští fanoušci svlékli dresy a utkání sledují oblečeni "do půl těla."

28:57
    Hosté drží puk na hokejkách.

29:37
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Mikeska přihrál zpoza branky na úplně volného MARTINA ZAŤOVIČE a ten neměl se zakončením pod lapačku Svobody sebemenší problém. Asistence: Michal Mikeska, Petr Mocek.

30:09
    Domácí se neradují z vyrovnání dlouho. Hlasatel skoro ani nestačil ohlásit střelce vyrovnávací branky a Plzeň znovu vede. Stránský střílel, puk se dostal k volnému JANU KOVÁŘOVI, před kterým zírala odkrytá branka a tu bez problémů trefil. Asistence: Jan Stránský.

31:39
    To je přestřelka! Zaťovičovu střelu vyrazil Svoboda před sebe, kam dojel VÁCLAV SKUHRAVÝ, objel ležícho golmana a srovnal skóre zápasu. Asistence: Martin Zaťovič, Michal Mikeska.

32:10
    Kdo nevidí, neuvěří. Domácím se podařilo za 31 sekund otočit vývoj utkání. Melenovský nahrál přes brankoviště na hlídaného FRANTIŠKA SKLADANÉHO a ten se štěstím dostal puk za čáru. Asistence: Marek Melenovský, Rastislav Dej.

32:59
    Vyloučen hostující Jan Stránský (PLZ) za nedovolené bránění.

33:42
    Od brusle jenoho z bránících plzeňských hráčů se puk dostal až k Salfickému.

34:59
    Hosté v plném počtu. Domácím se nepodařilo za celou přesilovku vystřelit.

35:35
    Stránský hledal dobře postaveného Dudu, který před brankářem Salfickým tečoval puk vedle.

36:40
    Travis Gawryletz ukázal jednomu z plzeňských tvrdost kanadského hokeje. Na tento strom bude útočník modrobílých ještě dlouho vzpomínat.

36:51
    Vyloučen Jiří Hanzlík (PLZ) za podražení.

38:36
    Puk se motá u mantinelu v útočném pásmu Energie.

38:51

39:45
    Parádní branka Plzně! Mrňovu střelu zblokoval ležící karlovarský obránce a puk se dostal až ke kapitánovi MARTINU STRAKOVI. Ten pěkným bekhendem po zemi k tyči překonal překvapeného Salfického. Asistence: Pavel Mrňa, Nicolas St. Pierre.

40:00

Přestřelka. Žádným jiným slovem nelze charakterizovat druhou třetinu západočeského derby. Hráči obou týmu vtěstnali do tří minut 4 trefy a dostali tak stadion do extáze. Třetinu zakončil pátou brankou prostřední části Martin Straka. Do šaten se tak odchází za vyrovnaného stavu. Další třetina začne v 19:48.

Oba týmy jezdí kolečka na své půli ledu. Za půl minuty se bude začínat.

40:01

40:37
    Pechova formace měla šanci, ale střela nebyla dostatečně důrazná.

41:08
    Salfický si tentokrát pohlídal prostor u tyče a podržel Energii.

42:19
    Hra je kouskována přerušeními.

43:06
    Vhazování po levici Svobody.

43:15
    Pitule s Dvořákem ujeli a Salfický se musel činit.

44:26
    O Melenovského nahození bojoval za hostující brankou Dej.

44:58
    Domácí zakládají akci od golmana Salfického.

45:22
    Vyloučen Michal Gulaši (KVA) za zdržování hry.

46:24
    Michal Mikeska (KVA) vyloučen za krosček. Hosté mají 58 sekund přesilovky 5 na 3.

46:24
    Za domácí nastupuje bránící trojice ve složení Skuhravý - Nosek, Gřegořek.

46:50
    Skuhravému se podařilo vyhodit a odjíždí střídat.

47:22
    Domácí ve čtyřech.

48:24

49:05
    Domácí napadají v útočné třetině.

50:10
    Dlouhý úsek hry přerušuje Dušan Salfický zákrokem proti Strakovo bekhendové střele.

50:48
    Svoboda vyhodil puk do ochranné sítě. Dráhu letu ale ovlivnil Kumstát.

Dnešní utkání sleduje 5449 diváků!

51:51
    Hosté jsou aktivnějším týmem. A domácí Salfický zaměstnanějším golmanem.

52:22
    Kumstát projel celé hřiště, objel branku, nahrál na LUKÁŠE PECHA a ten vsítil čtvrtou branku svého týmu. Asistence: Petr Kumstát.

52:22
    Po gólu se na ledě objevila chobotnice, kterou museli ledaři odklidit.

53:31
    Dušan Salfický popravil svůj bývalý tým. Zásah lapačkou proti Hanzlíkově střele vypadal krásně a klidně by se mohl zařadit do hlasování o Zlatou Helmu.

54:37
    Gawryletzova skákavá střela mohla natropit Svobodovi spoustu problémů, kdyby šla mezi tři tyče.

55:12
    Vyloučen Rastislav Dej (KVA) za držení.

56:21
    Plzeňáci svírali domácí energetiky v pomyslných kleštích. Salfický kryje jednu střelu za druhou.

57:16
    Duda projížděl za brankou domácích, nahrál před brankou postavenému Strakovi, který měl odkrytou půlku branky, protože se Salfický přesouval s Dudou. Výborný obranný zákrok předvedl jeden z karlovarských obránců.

57:42
    Vyloučen Ondřej Kratěna (PLZ) za podražení.

59:20
    Domácí pouze dohrávají.

59:42

60:00

Energie si připisuje plný bodový zisk ve třetím utkání v řadě.
    Nejlepší hráči:
    HC Plzeň 1929: Jakub Kovář.
    HC Energie Karlovy Vary: Václav Skuhravý.
    Díky za sledování, napočtenou. (20:25:13)

Vladimír Koča

Branky a nahrávky: 30. Zaťovič (Mikeska, Mocek), 32. Skuhravý (Zaťovič, Mikeska), 33. Skladaný (Melenovský, Dej), 53. Pech (Kumstát) - 8. Pitule (Dvořák), 31. Kovář (Stránský), 40. Straka (Mrňa, St. Pierre)

HC Škoda Plzeň: Svoboda (Mazanec) - Schnabel, St. Pierre, Hanzlík, Kinrade, Marušák, Růžička, Havíř - Duda, Straka, Kratěna - Dvořák, Pitule, Johnson - Horna, Vostřák, Mrňa - Stránský, Kovář, Petruška - Heřman

Rozhodčí: Kalivoda, Turčan – Rozlílek, Horinek