Zenit – APOEL 0:0 (kon.) | BATE – Plzeň 0:1 (kon.) | Leverkusen – Chelsea 2:1 (kon.)
Valencia – Genk 7:0 (kon.) | Arsenal – Dortmund 2:1 (kon.) | Marseille – Olympiakos 0:1 (kon.)
Šachtar – Porto 0:2 (kon.) | AC Milán – Barcelona 2:3 (kon.)
Bayer Leverkusen
2:1 (-:-)
Chelsea FC
Středa 23.11.2011, 20:45 • BayArena • Liga mistrů

To je pro dnešek ze zápasu Leverkusen - Chelsea vše. Hezký zbytek večera! (22:40:57)

Na to jak byl první poločas nezáživný, ve druhém to hráči divákům v BayAreně vynahradili. Chelsea šla rychle do vedení po individuální akci Drogby, jehož vyslal asi nejlepší hráč zápasu Daniel Sturridge. Jednogólový deficit ale nakopl domácí hráče a dvacet minut před koncem srovnal Derdiyok, který byl na hřišti necelé dvě minuty. Chelsea se začala bát o výsledek a hlídala si bod. Leverkusen se ale s remízou nesmířil a tlačil se dál do útoku. Za snahu byli hráči Bayeru odměněni v nastavení, kdy Manuel Friedrich přetlačil Alexe a hlavou strhl vedení na stranu domácích.

90+2
    Chelsea se strach o remízu vymstil, tři body berou domácí.

90+1
    Leverkusen právě vstřelil branku!
    To je závěr! Domácí jsou za svou aktivitu po zásluze odměněni, BayArena je na nohou. Míč po rohovém kopu uklidil pod břevno MANUEL FRIEDRICH.

90+1
    Běží první minuta dvouminutového nastavení.

90
    Na pravém křídle opět startoval motory Sturridge, ale míč mu v poslední chvíli upálil Toprak.

89
    Chelsea bod bere, Leverkusen by přece jen ještě rád zazlobil.

88
    Drogba předvedl svoji užitečnost. Ač indisponován, vyhrál osobní souboj po centru Castra a nedovolil domácím zakončit.

87
    Drogba se vrací do hry, ale zdravotně určitě není v pořádku. Za půlkou faulovat Alex, do vápna tak pošle míč Castro.

87
    Po menší pauze se opět hraje, míč má Chelsea.

86
    Drogbu zbroural na hranici velkého vápna Toprak. Útočník Pobřeží slonoviny se netváří, že by se chtěl v nejbližší době zase zapojit do hry.

84
    Castrovu chybu chtěl potrestat Drogba, jemuž parádně připravil míč na volej Malouda, ale útočník Chelsea napálil balón vedle.

84
    Sturridge se hezky uvolnil od lajny na střed hřiště, ale poté pokazil jednoduchou nahrávku na Ramirese.

83
    Naposled střídá i Leverkusen. Nepovedený zápas skončil pro Kiesslinga, jehož nahradil mladý obránce Bastian Oczipka.

82
    Chelsea je zjevně spokojena s remízou, ne tak domácí, kteří se snaží s nerozhodným výsledkem něco udělat.

80
    Portugalský trenér André Villas-Boas střídá naposled. Meirelese nahrazuje John Obi Mikel.

79
    Těžkou malou domů odehrál Petr Čech pravačkou na kopačky hráčů soupeře. Leverkusen se stále cpe dopředu a londýnský tým upadá do pasivity.
    Branky: 73. Derdiyok, 90+1. Friedrich - 49. Drogba

Karty:   36. Kiessling (LEV), 40. M. Kadlec (LEV), 44. Ballack (LEV) - 55. Ivanovič (CHE), 72. Raul Meireles (CHE)

Bayer Leverkusen: Leno - Schwaab (57. Schürrle), M. Friedrich, Ömer Toprak, M. Kadlec (71. Derdiyok) - Castro, Rolfes - L. Bender, Ballack, Sam - Kiessling (83. Oczipka)
    Chelsea FC: Čech - Ivanovič, David Luiz (69. Alex), Terry, Bosingwa - Ramires, Lampard, Raul Meireles (80. Mikel) - Juan Mata (65. Malouda), Drogba, Sturridge

Rozhodčí: Viktor Kassai - Gabor Erös, György Ring (všichni Maďarsko)

Diváci: 29285