Olomouc – Opava 5:4 (po s.n.) | Hr. Králové – Pardubice 5:4 (po s.n.) | Havířov – Třinec 2:6 (kon.)
Kometa Brno – Mladá Boleslav 5:2 (kon.)
po s.n.
HC Olomouc
5:4 (0:1, 1:2, 3:1 - 0:0)
HK Opava
Neděle 04.12.2011, 10:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.300 míst. • ELIOD extraliga mladšího dorostu

Konec zápasu. (12:26:13)

Rozhodující nájezd proměnil ve druhé sérii TOMÁŠ ŠOUSTAL.

Opava právě vstřelila branku!
    Hosté srovnávají a přibližují se k zisku bodů. Zkompletovaným hattrickem se může chlubit PETR KRUPA, jenž tak stále drží naděje svého týmu. Asistence: Matěj Ondruch, Ondřej Hartmann.

52:47
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Olomoučtí otáčejí skóre utkání. TOMÁŠ ŠOUSTAL propálil kotouč pod ležícím tělem hostujícího gólmana a poprvé v utkání poslal Hanáky do vedení. Bez asistence.

49:46
    David Holiš měl na hokejce vedoucí branku svého týmu. Ve skórování mu ovšem zabránil rychlým přesunem gólman Marek.

48:10
    Obě mužstva hrají v plném počtu.

V brance Kohoutů dochází před začátkem třetí části ke změně na postu gólmana. Václava Venkrbce nahradí Tomáš Pospíšil.

46:10
    Tomáš Šoustal (OLO) oslabuje své mužstvo nebezpečnou hrou vysokou holí, za což ho hlavní sudí odměňuje dvěma minutami.

46:06
    Po sporném ofsajdu domácího celku se hostující střídačka hodně zlobí na hlavního sudího. Ten na nic vůbec nečeká a okamžitě posílá jednoho z hráčů na střídačce na trestnou lavici za nesportovní chování. Trest odpyká Kryštof Stuchlík. Mora bude hrát proti třem.

44:35
    Domácí si zahrají přesilovku. Za podražení bude pykat Tomáš Rousek (OPA).

42:30
    A je srovnáno! Hanákům vyšel parádně vstup do třetí třetiny a po dvou a půl minutě je stav zápasu vyrovnaný. Z dorážky se prosadil MATĚJ PAVLOVSKÝ. Asistence: Jiří Horák, Robin Medek.

41:15
    Hanáci se dostávají na dostřel jediné branky. TOMÁŠ ŠOUSTAL vybruslil s kotoučem zpoza brány a přesnou trefou prostřelil Marka. Bez asistence.

40:51
    Ondruch namazal před domácí klec Hartmannovi, ovšem domácí gólman perfektním rozklekem zabránil čtvrté brance soupeře.

40:25
    Hosté hrají v plném počtu.

Miroslav Fantal

Branky a nahrávky: 29. Kropáč (Horák J.), 42. Šoustal T., 43. Pavlovský (Horák J., Medek), 53. Šoustal T., ?. Šoustal T. - 2. Hlísta (Zbytek), 29. Krupa (Olšr), 40. Krupa (Ondruch), 57. Krupa (Ondruch, Hartmann)

HC Olomouc: Venkrbec (41. Pospíšil) – Kropáč, Malý, Heža J., Hes M., Holiš, Kolovrátník, Hrabica, Dittrich, Škoda, Spurný, Klvaňa, Pavlovský, Šoustal T., Horák J., Medek, Zelený, Přibylová.
    HK Opava: Marek (Drnda) – Borunský, Ondruch, Nardelli, Rousek, Olšr, Krupa, Hlísta, Monczmann, Zbytek, Rýpar, Stuchlík, Hartmann, Dreljuš, Kosina, Levák, Ostřanský, Klement, Blaževič.

Rozhodčí: Kika – Štreitová, Vožda