Chabarovsk – Novosibirsk 2:1 (po pr.) | Petrohrad – Spartak Moskva 10:2 (kon.)
Amur Chabarovsk
2:1 (1:0, 0:0, 0:1 - 1:0)
HC Sibir Novosibirsk
Neděle 04.12.2011, 07:00 • Platinum Aréna, Chabarovsk • KHL

Domácí Chabarovsk nakonec bere dva body, když se prosadili pouze čeští útočníci a to Martin Růžička a Jakub Petružálek. Za hosty vyrovnával Suglobov. To je ode mne vše, loučí se s Vámi Petr Dejnožka. (09:27:21)

65:00

63:32
    Chabarovsk právě vstřelil branku!
    A na rozdíl od svého soupeře domácí přesilovku stoprocentně využili! Vítěznou branku střílí český útočník JAKUB PETRUŽÁLEK - 2:1! Asistence: Vitalij Šulakov.

62:04
    Přesilovou hru dostane i Amur. Artjom Krjukov (SIB) dostává dvě minuty za úder loktem.

61:53
    Pujacova střela od modré končí mimo.

61:43
    Početní výhoda se hostům vcelku povedla, ale rozhodující branka nepadla.

60:01

Hostům se podařilo vyrovnat, a tak je jasné, že o vítězi rozhodne buď prodloužení nebo samostatné nájezdy.

60:00

59:43
    Novosibirsk bude hrát nyní a zřejmě i v prodloužení přesilovou hru. Mikko Mäenpää (SIB) je vyloučen za hákování.

58:00
    Hlasatel nyní oznámil dvě minuty do konce třetí třetiny.

56:54
    Třetí třetina se nám pomalu chýlí ke konci a vypadá to, že se nám v základní hrací době o vítězi nerozhodne.

55:39
    Kopejkin po dlouhé době protáhl také Brücklera, jeho vcelku nepříjemnou střelu si ale rakouský brankář pohlídal.

54:16
    Zakázané uvolnění domácího týmu.

53:47
    Drugov mohl zvrátit skóre na stranu hostí, před pohromou ochránil Chabarovsk Lašák!

52:46
    A najednou je vše od začátku, Sibir je jako pokropený živou vodou.

51:54
    Sibir právě vstřelil branku!
    Ale tentokrát už ani slovenský gólman, který dříve působil v Pardubicích, nestačil. Vyrovnávací branku zaznamenal ALEXANDER SUGLOBOV - 1:1! Asistence: Alexander Černikov.

50:57
    Enlund měl na hokejce vyrovnávací gól, jenže ho již podruhé ve třetí třetině skvěle vychytal dnes neomylný Ján Lašák!

50:15
    Sibir i toto oslabení přestál a může se opět vrhnout za snahou vyrovnat.

Petr Dejnožka

Branky a nahrávky: 18. Růžička (Zakijev, Litovčenko), 64. Petružálek (Šulakov) - 52. Suglobov (Černikov)

Amur Chabarovsk: Lašák (Murygin) – Šulakov, Mäenpää, Pereščagin, Bjalov, Ježov, Dorofejev, Kručinin, Juksejev – Vrána, Růžička, Petružálek – Nikulin, Lugin, Kopejkin – Zakijev, Stěpanov, Plotnikov – Litovčenko, Stoljarenko
    HC Sibir Novosibirsk: Brückler (Ključnikov) – Pokrovskij, Safronov, Aleksejev, Zajcev, Bajev, Bělov, Kutuzov, Pujac – Cuglobov, Krjukov, Petrov, Enlund, Drugov, Černikov, Sannikov, Bohdanovskij, Malyšev, Vorošilov, Tarasenko, Lučnikov

Rozhodčí: Zacharov, Semjonov - Meňšich, Sazonov