Villarreal – Neapol 0:2 (kon.) | Lille – Trabzonspor 0:0 (kon.) | Manchester City – Bayern 2:0 (kon.)
Basilej – Manchester Utd. 2:1 (kon.) | Dinamo Záhřeb – Lyon 1:7 (kon.) | Ajax – Real Madrid 0:3 (kon.)
Benfica – Galaţi 1:0 (kon.) | Inter – CSKA Moskva 1:2 (kon.)
GNK Dinamo Záhřeb
1:7 (1:1)
Olympique Lyon
Středa 07.12.2011, 20:45 • Stadion Maksimir • Liga mistrů

Utopická vize se naplňuje! Lyon dokázal nemožné, během druhého poločasu nasázel svému soupeři šest branek a protože Ajax podlehl Realu 0:3, jsou to Francouzi, kteří postupují do jarní fáze Ligy mistrů. Na takový závěr by ještě před padesáti minutami nikdo nevsadil ani korunu. Červenobíli tedy smutní, jako cena útěchy jim zbyla účast v Evropské lize a Lyon se může těšit na losování osmifinále Ligy mistrů, které proběhne příští pátek. To je pro dnešek vše, díky za pozornost.

90+1
    Nastavují se tři minuty.

90+1
    Vrsaljko ve středu hřiště ještě fauluje Edersona.

89
    Na Ajaxu už běží nastavený čas a i v Záhřebu už se očividně utkání jen dohrává...

87
    Tři minuty před koncem je stav v Amsterdamu stále stejný, Ajax prohrává 0:2. Dotáhne Lyon své zmrtvýchvstání skutečně do konce?

84
    Dabo zkoušel pěkným přízemním centrem vybídnout ke skórování některého ze svých spoluhráčů, ale tentokrát Kelava přečetl hru a balón zkontroloval.

81
    Teď na druhé straně v podobné pozici i Lisandro.

81
    Dinamo se i přes hrozící skóre stále snaží alespoň o kosmetickou úpravu výsledku. Teď však jeho útočné snažení zbrzdil ofsajd.

80
    Střídání v týmu Dinama. Kovačiče nahrazuje Pokrivač. Možná za účelem lepšího pokrytí soupeřových útočníků.

78
    Žlutou kartu vidí Cissokho.

75
    Lyon právě vstřelil branku!
    Nakonec to JIMMY BRIANDOVI přece jen vyšlo a zvyšuje už na 7:1 pro Lyon. Takové gólové hody nebyly dlouho na půdě Ligy mistrů k vidění. Je snad ohrožen gólový rekord této soutěže?

75
    Ibánez teď za simulaci vidí kartónek žluté barvy.

72
    Obrana Dinama je zralá na ručník a Briand teď opět minul jen těsně...

70
    Neuvěřitelné se stává skutečností. BAFETIMBI GOMIS po přihrávce Cissokha přidává svojí dnešní čtvrtou branku a hosté jsou rázem jednou nohou v jarní fázi Ligy mistrů. Dost času reagovat ale ještě má i Ajax.

66
    Střídají i domácí. Alispahič za Sammira.

65
    V souběžně hraném zápase je stav stále 2:0 pro Real a Lyonu tak chybí jediná branka. Ve snaze o posílení útoku je tu další střídání. Přichází Ederson za Lacazetteho.

65
    A je to tady. Lacazette výborně našel Lissandra a ten nedal přesnou střelou Kelavovi šanci. Hostujícímu trenérovi skvěle vyšlo střídání!

Robin Mana

Branky: 40. Kovačič - 45. Gomis, 48. Gonalons, 48. Gomis, 52. Gomis, 65. Lisandro, 70. Gomis, 75. Briand

Karty:   11. Leko (ZAG), 75. Ibánez (ZAG) - 60. Gomis (LYO), 62. Fofana (LYO), 78. Cissokho (LYO)   28. Leko (ZAG)

GNK Dinamo Záhřeb: Kelava - Ibánez, Vrsaljko, Vida, Calello, Ademi, Leko, Mateo Kovačič, Sammir, Badelj, Beqiraj. Trenér Jurčič.
    Olympique Lyon: Lloris - B. Koné, Lovren, Dabo, Fofana, Cissokho, Gourcuff, Lacazette, Gonalons, Gomis, Briand. Trenér Garde.

Rozhodčí: Clattenburg - Mullarkey, Kirkup, Friend, Marriner