Vítkovice – Slavia 0:6 (kon.) | Zlín – Motor ČB 2:3 (kon.) | K. Vary – Třinec 1:4 (kon.)
Kometa Brno – Mladá Boleslav 2:1 (po s.n.) | Pardubice – Plzeň 3:4 (po s.n.) | Litvínov – Sparta 1:6 (kon.)
Liberec – Kladno 8:2 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
0:6 (0:0, 0:4, 0:2)
HC Slavia Praha
Pátek 13.01.2012, 17:30 • ČEZ aréna Ostrava • Tipsport extraliga

Utkání osmatřicátého kola zná svého vítěze. Hosté se vezou na vítězné vlně a po těžké první třetině se v těch dalších dokázali přece jen prosadit. Vítkovice měly v první části dost šancí, hrály čtyři přesilovky a bylo jim nařízeno trestné střílení, ale nedokázaly toho využít. Všechny tyhle situace pak nahrávaly hostujícímu týmu, kterému právě první třetina zvedla sebevědomí, což dokázali hned v následující části. Poslední třetinu už hosté dohrávali v klidu a s přehledem, domácí ještě zabojovali, ale už bylo pozdě. Furch si odváží čisté konto a Slavia tři důležité body do tabulky. Z Ostravy Vám přejeme příjemný večer. (20:02:03)

59:48
    Domácí vybojovali puk a odeslali jej do středního pásma.

59:25
    Vhazování u Šindeláře.

59:02

59:05
    Kucsera u Furcha, ale bránící hráči byli proti.

58:44
    Hruška neudržel puk na modré, domácí se musí vrátit.

58:29
    Hosté vyhazují.

58:03
    Šedivý si nabruslil až k brance, ale přihrál zpět na Malíka, Furch jeho střelu neudržel, ale k dorážce se nikdo nedostal.

57:42
    Vítkovičtí ostřelují slavistickou klec, ale Furch stále odolává.

57:02
    Za protesty dostává slávistická střídačka dvě minuty za nesportovní chování, které odpyká Jaškin.

57:02
    Po odpískání byl Káňa číhající u tyče napaden hostujícím hráčem - reakce se dala očekávat, Jan Káňa se na soka vrhl dal mu co proto. Na trestnou lavici jdou oba, Káňa na dvě minuty za hrubost, Šulc na dvě plus dvě minuty za hrubost.

57:02
    Kasík od modré nabombil zadní plexi.

56:28
    U kotouče Burger, nahrával na Káňu před branku, ale střela Káni byla sražena mimo.

55:58
    Domácí se snaží rozehrát od vlastní branky, ale chybí jim sebevědomí.

55:24
    Také ex-vítkovický Dresler se zapíše do dnešních statistik, odpyká si dvě minuty za držení protihráče.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 21. Pospíšil T. (Vondrka), 33. Pospíšil T. (Alinč, Vondrka), 39. Kůrka (Hertl, Krejčík), 40. Růžička, 48. Krenželok (TS), 53. Vondrka (Alinč)

HC Vítkovice Ridera: Málek (Šindelář) - Malík, Kudělka, Ovčačík, Koma, Kasík, Punčochář, Voráček - Klimek, Burger, Ujčík - Walker, Húževka, Pohl - J. Káňa, Strapáč, Šedivý - Szturc, Štefanka, Kucsera - Hruška
    HC Slavia Praha: Furch (Kopřiva) - Kadlec, Kuboš, Krejčí, Valach, Dresler, Krejčík, Kolařík - Hertl, Šulc, Jaškin, Vondrka, Jelínek, Pospíšil, Krenželok, Micka, Tomica, Alinč, Sklenář, Růžička, Kůrka

Rozhodčí: Minář, Bjork - Gebauer, Lederer

Diváci: 5 081